Ambrové parfémy

Objavte svet ambrových vôní, ktoré prehrejú aj ten najchladnejší deň v roku. Kombinácia zemitých tónov, sladkého dreva a medu navyše dodáva každej zložke parfému orientálny nádych a na pokožke ju cítite aj po dlhých hodinách od aplikácie. Ambrová vôňa pôsobí priaznivo na ľudskú myseľ, zlepšuje náladu a príjemne upokojuje.

 

Charakter vône ambry:

Ambrová aróma je zemitá a orientálna. Ide o kombináciu vôní sladkého dreva, korenia a medu. Jej tóny sú hrejivé, púdrové a vôňam dodáva sladko tabakové až slané tóny. Ambra dokonale podčiarkuje ostatné zložky parfému a dodáva mu veľkú výdrž.

Ako sa získava ambra vôňa:

Ambra šedá sa právom nazýva „morské zlato“. Ide totiž o pevnú, voskovitú substanciu, ktorá vzniká v tráviacom trakte vorvaňa tuponosého. Po jej vylúčení pláva v mori a jej kúsky je možné nájsť na pobreží. Záleží hlavne na jej veku a type. Je žiaduce, aby ambra plávala v oceáne aspoň 20 rokov. Niekedy sa však využíva ambrová tinktúra stará aj 60 rokov. Šedá ambra je však veľmi vzácna a drahá a v parfumérstve sa väčšinou nahrádza syntetickou.

Parfum ambra sa v súčasnosti vyrába zo živice labdanum, tonkových bôbov alebo semien slivky domácej. Na dotvorenie púdrových ambrových tónov sa občas pridáva štipka vanilky, tabaku, mandlí alebo benzoínu.

Nechajte sa zviesť luxusnými tónmi ambrových parfémov a doprajte si počas chladných dní hrejivé pohladenie. Medová ambrová vôňa vás bude sprevádzať po celý deň a jej orientálny nádych bude vyvolávať obdiv vášho okolia. Objavte svoj ambra parfum na notino.sk.

celý text skryť text