Skip to main content

Aróma difuzéry s náplňou

Najpredávanejšie

Aróma difuzér

Aróma difuzér nemusí byť len relaxačný rituál a potešujúci spôsob, ako krásne prevoňať svoj domov. Vášmu telu i mysli môže priniesť aj viaceré pozitívne aromaterapeutické účinky. Vonný difuzér vnesie do vášho domova prvky wellness, čím premení váš interiér na pokojné miesto plné relaxácie a pohody. Difuzéry do bytu predstavujú cenovo dostupné vône do bytu a zároveň prostriedok starostlivosti o seba, ktorú určite oceníte.

Čo je aróma difuzér?

Aroma difuzér s tyčinkami


Zjednodušene povedané, aróma difuzér je rozptyľovač oleja alebo zariadenie, ktoré rozdeľuje éterické či esenciálne oleje na menšie molekuly a rozptyľuje ich do vzduchu pre príjemný alebo upokojujúci účinok. V závislosti od oleja, ktorý sa do rozptyľovača vkladá, majú difuzéry rôzne uplatnenie. Rôzne éterické oleje do difuzéra majú rôzne účinky (napríklad levanduľa má podporovať spánok apod.). Úlohou difuzéra je teda rovnomerne rozptýliť olejové častice v pohodlnej koncentrácii, ktorá sa ľahko dýcha. Či už ide o elektrický aróma difuzér alebo o tyčinkový difuzér, existuje veľa rôznych dizajnových prevedení a spracovaní z rôznych materiálov.

Na čo sa aróma difuzér používa?

Aróma difuzér je najjednoduchším a najbežnejším spôsobom, ako maximalizovať výhody éterických olejov v rámci bežne dostupnej aromaterapie v domácnosti. Aromaterapia je umenie použitia vysoko koncentrovaných prírodných olejov, ktoré sa získavajú z kvetov, koreňov, listov, kôry a iných častí rastliny, aby sa zlepšila alebo obnovila psychická a fyzická pohoda a zdravie človeka. Pri vdýchnutí éterických olejov sa aromatické molekuly absorbujú cez nosné membrány a putujú do tej časti mozgu, ktorá reguluje náš nervový systém. Difuzér na vonné oleje umožňuje naplniť priestor príjemnou vôňou.

U niektorých difuzérov môžete vidieť, ako sa uvoľňujú pary éterického oleja; v prípade iných zariadení sú zasa neviditeľné. Pretože je na výber toľko éterických olejov, difuzéry sú skvelým spôsobom, ako experimentovať s rôznymi olejovými zmesami a vôňami a dosiahnuť rôzne druhy nálady a wellness.

Top 10 zdravotných prínosov používania aróma difuzérov:

 • čistí a odstraňuje škodlivé častice vo vzduchu a ničí všetky druhy baktérií a vírusov
 • pozitívne ovplyvňuje vašu náladu
 • znižuje úzkosť a tlak
 • zvyšuje vašu sebadôveru s úroveň pozitívneho myslenia
 • lieči kožné problémy
 • odpudzuje hmyz
 • zmierňuje bolesť, najmä chronickú
 • umožňuje ľahšie dýchanie
 • zlepšuje trávenie

Typy aróma difuzérov

Najlepší aróma difuzér – či už elektrický, klasický tyčinkový či ultrazvukový – je ten, ktorý spoľahlivo prevonia priestor na dostatočne dlhú dobu a zároveň vám prinesie zážitok aromaterapie. Výber je len na vás, tu sú niektoré charakteristiky a výhody najpoužívanejších typov difuzérov.

Tyčinkový aróma difuzér


Tyčinkový aroma difuzér s náplňou od Ashleigh Burwood London

Klasický tyčinkový difuzér má podobu fľaštičky s vonnou esenciou, ktorá je uzavretá zátkou s otvorom uprostred. Do otvoru sa vkladajú tyčinky z prírodného ratanu, po ktorých vonná esencia vzlína a následne sa uvoľňuje. Intenzitu uvoľňovania možno ovplyvniť množstvom vložených tyčiniek. Náplň aróma difuzéra tvoria čisto prírodné éterické oleje resp. špeciálne esenciálne oleje do difuzérov, ktorých uvoľňovaním nevznikajú škodlivé látky. Vďaka svojmu dizajnu poslúži difuzér často aj ako zaujímavý interiérový doplnok.

Elektrický aróma difuzér


Elektrický difuzér od Maison Berger Paris

Elektrický difuzér do bytu jednoducho zapojíte do elektrickej zásuvky, pridáte obľúbený olej a potom už len relaxujete. Elektrické difuzéry ponúkajú mnoho výhod vrátane praktickosti a ľahkej prenosnosti, keďže sa dajú umiestniť kdekoľvek, kde je prístup k elektrickým zásuvkám. K obľúbeným patrí napríklad kolekcia od značky Maison Berger Paris Mist Diffuser. K nej si viete dokúpiť aj náplň z rovnakej kolekcie. Aróma difuzéry tohto typu mávajú väčšinou moderný dizajn kombinujúci ušľachtilé materiály ako je drevo, sklo, alebo keramika. Nevýhodou je len ich vyššia hlučnosť – majú totiž vzduchovú pumpu, ktorá ľahko „vrčí“. Napriek tomu patrí tento typ difúzorov medzi najobľúbenejšie.

Ultrazvukový aróma difuzér


Ultrazvukový difuzér THD Niagara Black

Ultrazvukový difuzér na rozptyľovanie častíc využíva ultrazvukové vibrácie, pri ktorých sú esenciálne oleje uvoľňované spolu so záporne nabitými iontami. Nedochádza tak ich denaturácii, teda znehodnoteniu a zmene chemického zloženia. Ultrazvukové difúzory mávajú moderný dizajn, sú veľmi spoľahlivé, tiché a navyše zvlhčujú vzduch. Veľmi ľahko sa obsluhujú a udržujú. Veľkou výhodou je tichý chod difuzéra. Ultrazvukových difuzérov je na trhu celý rad, odporúčame však držať sa kvalitných a overených značiek. Napríklad Mr & Mrs Fragrance, obľúbená značka bytových vôní, ponúka ultrazvukový difuzér Mr. Bird.

Ako vybrať správny difuzér pre váš byt?

Aké parametre môžeme vziať pri výbere aróma difuzéra do úvahy? Sústreďte sa na niekoľko najdôležitejších bodov:

 • princíp difúzie – mechanický, elektrický alebo ultrazvukový difuzér (pozri vyššie)
 • nastaviteľnosť intenzity a intervalov difúzie
 • výkonnosť difuzéra – u každého difuzéra je uvedené, do ako veľkých miestností sa hodí.
 • materiály – na trhu je veľké množstvo rôznych difúzorov, cena väčšinou súvisí s použitými materiálmi
 • dizajn – máte dizajnový byt, dom, či kanceláriu alebo vám na dizajne nezáleží a uprednostňujete len funkčnosť? Odpovedať si musíte sami a vybrať si produkt, ktorý bude presne podľa vašich predstáv.

Jednoduchý spôsob ako prevoňať svoj interiér

Aroma difúzer - náhradné tyčinkyAróma difuzér je najúčinnejší spôsob, ako využiť výhody aromaterapie. Pomocou takýchto zariadení môžete transformovať akékoľvek prostredie. Existuje mnoho éterických olejov, ktoré zvyšujú energiu, zlepšujú zdravie a pomáhajú vám lepšie dýchať, relaxovať i spať. Pre ich najlepšie využitie na dennej báze odporúčame napríklad elektrický aróma difuzér Maison Berger Paris Mist Diffuser Aroma Relax.

Zapnite si ho doma, zatvorte oči a zhlboka dýchajte. Za opojným hmlovým oparom po chvíli uvidíte čarovný orientálny svet, ktorý bude hrať všetkými farbami a voňať tisícami vôní. Budete sa cítiť povzbudení, zbavení nervového napätia aj stresu.

Zlepšite si náladu podmanivou vôňou do difuzéra

Difuzér môžete použiť vo svojej kancelárii alebo doma na odvrátenie prechladnutia a chrípky alebo iných nepríjemných chorôb. Rastlinné oleje do difuzéra sú totiž zároveň silnými antibakteriálnymi zdrojmi, ktorých pary v ovzduší prichádzajú do priameho kontaktu s patogénmi prenášanými vzduchom.

S tyčinkovým aróma difuzérom Maison Berger Paris Aroma Energy s náplňou Sparkling Zest získate príjemný spôsob ako prevoňať váš interiér. Vonný difuzér obsahuje náplň, ktorá sa pomocou vložených tyčiniek postupne odparuje do vzduchu, a tým vytvára v miestnosti veľmi útulnú arómu.

Investíciou do aróma difuzéra určite nešliapnete vedľa, práve naopak získate niečo, čo vám spríjemní čas a navodí relaxačnú atmosféru po náročnom pracovnom dni.

Prečítajte si viac o tom, ako prevoňať domácnosť na našom blogu:

Tipy na voňavú domácnosť

Tipy na voňavú domácnosť

Prinášame vám niekoľko tipov na to, ako vytvoriť z vašej domácnosti príjemné a útulné miesto, kam sa budete radi vracať. Čo môže byť lepšie, ako keď sa po otvorení dverí ocitnete v príjemne voňavom prostredí?