Aviváž

Nie je to len o pocite sviežosti a príjemne voňajúcom oblečení. Aj keď možno práve preto aviváž hľadáte. Vôňa vypranej bielizne totiž veľmi rýchlo vyprchá, ale práve vďaka aviváži sú vône intenzívnejšie a dlhšie.

Hlavné výhody aviváže

  • Zmäkčuje vlákna (hlavne tie prírodné). Oblečenie je na dotyk hebkejšie a jeho nosenie komfortnejšie.
  • Odstraňuje elektrostatický náboj z umelých vláken. Keď si nabudúce budete preťahovať sveter cez hlavu, účes to ustojí.
  • Zlepšuje vlastnosti niektorých materiálov. Oblečenie má potom napríklad vyššiu savosť alebo priedušnosť.
  • Skracuje schnutie. A tak bude používanie sušičky menej energeticky nákladné.
  • Vďaka aviváži strávite menej času pri žehliacej doske. Oblečenie sa menej krčí a ľahko sa žehlí.
  • Niektoré materiály sú doslova magnet na špinu. Oblečenie vyprané v aviváži je pokryté jemným filmom, a tak vydrží dlhšie čisté.

Kedy by ste nemali používať aviváž?

S avivážou si nerozumie hlavne funkčné oblečenie, ktoré kvôli nej stráca svoju funkciu. Sú to hlavne produkty vyrobené z textilného mikrovlákna a priedušného textilu s funkčnou membránou.

Vonné perličky do pračky: prečo ich používať?

Pre maximálne prevoňanie bielizne môžete vyskúšať aj vonné perličky do pračky. Bielizni dodajú intenzívnejšiu vôňu a môžete ich použiť aj na funkčnú bielizeň či uteráky, ktorým neobmedzí savosť. Stačí pár vonných perličiek pridať priamo do bubna pračky a tešiť sa na voňavú bielizeň. 

Vyberte si na Notine tú najlepšiu aviváž

U nás nájdete spoľahlivú a obľúbenú aviváž Coccolino, Silan alebo Lenor. Vášmu oblečeniu dodajú hebkosť a sviežu vôňu a nájdete tu aj aviváže určené priamo na chúlostivé materiály ako je vlna a hodváb. K aviváži si pribaľte ešte prací prášok alebo gél a užite si skvelý pocit z čerstvo vypranej voňavej bielizne!