Prejsť na hlavný obsah

Recenzie: Najlepšie IPL epilátory pre dokonale hladké telo!

6. 9. 2023

Jana Potužníková

Čítanie na 6 minút

Chcete IPL epilátor a neviete ktorý? My sme ich pár testovali celú jar a máme tu tie najlepšie IPL epilátory, ktoré sme vybrali, vyskúšali a spísali k nim naozaj osobné recenzie. Aby sa aj vám osobne vyberalo ľahšie a užili si dokonalú hebkosť.

IPL epilátory vám uľahčia život

S trochou počiatočnej trpezlivosti s nimi získate doživotne hladké telo. Teda keď to s IPL epiláciou viete a vyberiete si správny IPL epilátor. Ak vás ešte len čaká prvá skúsenosť, spísali sme pre vás jednoduchý návod, kde získate všetky potrebné informácie. 

A potom si už len musíte vybrať prístroj. Trebárs z tých IPL epilátorov, ktoré sme testovali my v redakcii. A ako testovanie dopadlo?

Remington I-Light IPL8500

Iva, online redaktorka

Čo sa mi najviac páčilo: Trochu som sa bála, že na obsluhu Remington I-Light IPL8500 budem potrebovať dve vysoké školy, ale potom som proste začala a zistila, že obsluha je jednoduchá. Už po prvom použití pár chĺpkov vypadlo (mám svetlú pokožku a tmavé chĺpky) a rast sa o dosť spomalil. 

Výhody: Vybrať si môžete z troch intenzít nastavenia – pre citlivú pleť, expresné a výkonné, a z dvoch hlavíc – na väčšie a menšie plochy. Mne sa lepšie pracovalo s tou menšou, pretože lepšie sedí na koži a síce musím cvakať viac, ale zakaždým sa mi podaril záblesk, takže nakoniec bola efektívnejšia a rýchlejšia. Nastavenie som používala len výkonné, pri prvom záblesku som sa trochu ľakla, pretože to predsa len trochu štipne, ale potom som si zvykla a celý proces mi vôbec neprišiel bolestivý. 

Občas cítiť, ako sa chĺpok uškvarí, ale aspoň som vedela, že to funguje, ako má. Teraz už stačí celú procedúru udržovať raz za 14 dní a vyzerá to, že budem mať do leta od chĺpkov pokoj.

Nevýhody: Epilátor musí byť zapnutý v zásuvke a súčasťou šnúry je ťažký nabíjací adaptér, na ktorom sa prístroj zapína, takže som nakoniec sedela na posteli, aby som mala adaptér kam položiť. A aj keď je použitie jednoduché, rýchle a účinné, po epilácii lýtok som si predsa len hovorila, či nemám zavolať manžela, pretože by dosiahol lepšie. 

Najlepšie IPL epilátory, ktoré sme skúšali v redakcii:

Philips Lumea Series 9000 BRI955/00

Diana, online content manager

Čo sa mi páčilo najviac: Aplikácia, ktorá mi pripomína, kedy mám IPL epilátor použiť, takže na to nemusím myslieť.

Nevýhody: Philips Lumea Series 9000 BRI955/00 som chcela vyskúšať už dlho a som rada, že som sa do toho pustila! Po prvom mesiaci už vidím výsledky! A páči sa mi stále viac. Ovládanie je jednoduché, má vstavanú batériu, takže prístroj netreba mať pri používaní zapojený (kábel by prekážal, poznáte to). Skvelá je aj funkcia rozpoznania odtieňa pleti, pretože odporučí optimálne nastavenie. Pre mňa to bola štvorka a odstránenie chĺpkov s ňou bolo vždy bezbolestné. V balení je niekoľko nadstavcov a kozmetická taštička, takže je všetko pohromade. TOP!

Nevýhody: Na začiatku si musíte pozorne prečítať návod, takže prvé odstránenie trvá dlhšie, ale potom je to už hračka.

Fenité 8347 90000

Jana U., online redaktorka

Čo sa mi najviac páčilo: Asi to, že konečne po rokoch môžem zahodiť žiletku. Navyše je postupné odchlpenie bezbolestné a pohodlné.

Výhody: ETA Fenité 8347 90000 bolo moje prvé stretnutie s IPL epiláciou, doteraz som mala pocit, že na to nemám trpezlivosť ani dôslednosť. Lenže oboje sa v tomto prípade vyplatí. Eta Fenité je ideálny pre ľudí so svetlou pleťou a tmavšími chĺpkami, čo som presne ja. Prístroj navyše nielenže odstraňuje chĺpky, ale aj omladzuje pokožku, čo vo veku 40+ vítam.

Prístroj sa ľahko používa, nie je ťažký, má praktický dlhý kábel a harmonogram, aby som sa v tom odchlpení nestratila. Disponuje piatimi stupňami výkonu podľa typu pokožky a používam ho na pokožku celého tela okrem okolia očí, čela, krku a citlivých intímnych partií.

Nevýhody: Na výsledky si musíte počkať a byť pritom dôsledná, ale ono to za tú námahu stojí.

Silk'n Infinity Prestige

Jana P., online redaktorka

Čo sa mi najviac páčilo: Je úžasne malý, je to len výkonná hlavica veľkosti dlane, s ktorou sa dobre manipuluje! A potom balenie v krásnom striebornom kufríku, kde je všetko pohromade. 

Výhody: Silk'n Infinity Prestige je božsky malý. Nemusíte meniť nadstavce, pohodlné je aj tlačidlo, ktorým spúšťate pulzy. Silk'n Infinity Prestige má obrovské plus, že ako jeden z mála IPL epilátorov je vhodný doslova pre všetky etniká a farby kože. Prispôsobte tomu len intenzitu pulzov (poradí vám grafika na prebale).

Prístroj navyše zvláda púšťať pulzy rýchlo, že sa po pokožke vlastne kĺže, a práca s ním je svižnejšia, než som zvyknutá. Životnosť IPL epilátorov je daná počtom pulzov, ktoré dokážu celkom vydať. Tu ich je 600 000 (je to jedna z najvyšších) a koľko ešte zostáva, si postrážite pomocou aplikácie a bluetoothu. 

Nevýhody: Hučí to. Dosť. Asi ako fén. Pretože v Silk'n Infinity Prestige je všetko pomestené len do samotnej hlavice, potrebuje výkonné chladenie.

Ďalšie IPL epilátory, ktoré stoja za to

Braun Silk-expert Pro 5

Alica R. Lead of content marketing

Čo sa mi najviac páčilo: Pocit, že už čoskoro sa zbavím chĺpkov a že si už nemusím stále dookola holiť nohy žiletkou.

Výhody: Použitie Braun Silk Expert Pro 5 PL 5149 IPL epilátora na telo, tvár, oblasť bikín a podpazušia som podľa návodu rýchlo pochopila. Hodila sa aj pribalená žiletka. Pred prvým použitím totiž musíte nohy oholiť do hladka. Bála som sa, že aplikácia bude bolieť, hrozne zle totiž znášam bolesť… Ale úplne v pohode. Je to len také šteklenie. Začala som na lýtkach, tam po dvoch mesiacoch používania vidím najväčší efekt. Chĺpky rastú menej. Najviac som sa bála podpazušia a slabín. Ale oboje som zvládla s menšou hlavicou, ktorá sa dá ľahko vymeniť.

Nevýhody: Na epiláciu treba myslieť a robiť ju pravidelne, aby sa dostavil efekt. Mne sa osvedčili aj slnečné okuliare… Záblesky mi boli nepríjemné.

Nech už si vyberiete ktorýkoľvek IPL epilátor, dobre sa držte návodu. A užite si tú dokonalú hladkosť pokožky v plnej kráse.