Prejsť na hlavný obsah

NOVINKA: Profesionálne gélové nechty zvládnete samy doma!

15. 10. 2015

Notino

Čítanie na 5 minút

Na testovanie novinky od Sally Hansen – sady pre profesionálnu gélovú manikúru – som bola naozaj veľmi zvedavá. Musím sa priznať, že som bola voči tomuto produktu zo začiatku tak trochu skeptická. Každopádne som však na túto novinku počula len tie najlepšie referencie, takže som sa rozhodla dať jej šancu. A musím povedať, že som rada, že som tak urobila, pretože táto vecička je naozaj skvelá

Na testovanie novinky od Sally Hansen sady pre profesionálnu gélovú manikúru – som bola naozaj veľmi zvedavá. Musím sa priznať, že som bola voči tomuto produktu zo začiatku tak trochu skeptická a to hneď z dvoch dôvodov. Po prvé som totiž zástancom prirodzených nechtov, takže som mala obavy, či tento gél nebude pôsobiť umelo. Ďalším dôvodom bolo to, že nemám rada, keď niekto robí podomácky to, čo patrí do rúk profesionálov. Každopádne som však na túto novinku počula len tie najlepšie referencie, takže som sa rozhodla dať jej šancu. A musím povedať, že som rada, že som tak urobila, pretože táto vecička je naozaj skvelá! Donútila ma zmeniť názor na gélové nechty a to som si myslela, že sa mi nikdy nič také nestane.

Zvládne to naozaj každý!

Najskôr vám predstavím, čo vlastne sada Sally Hansen obsahuje: LED lampu pre fixáciu lakov, podkladový gélový lak, farebný gélový lak, vrchný gélový lak, čistiace obrúsky, odstraňovač gélových nechtov, pilník a drievko na nechtovú kožičku. Aplikácie som sa trochu obávala, preto som to najskôr vyskúšala iba na jednom nechte. A išlo to výborne. Držala som sa obrázkového návodu, ktorý je na krabici. Všetko je tam krásne a zrozumiteľne vyznačené (k dispozícii máte aj podrobný návod, ale ten som vôbec nemusela vyťahovať). Postup je ten, že najskôr na nechty nanesiete podkladový lak na gélové nechty. Ten vám na nechtoch vytvorí vrstvu, ktorá ich spevní a zároveň chráni pred aplikáciou farebného laku. Ruku potom vložíte do lampy a lak necháte 30 sekúnd schnúť. Skvelé je, že akonáhle lampu zapnete, rozsvieti sa a týchto 30 sekúnd vám začne automaticky odpočítavať. Potom sa sama vypne. Takže nemusíte sledovať žiadne stopky ani odpočítavať, čas nemusíte vôbec sledovať. Potom pokračujete aplikáciou farebného gélového laku. Najskôr nanesiete jednu vrstvu, necháte zaschnúť v lampe a následne nanesiete druhú vrstvu a opäť necháte zaschnúť. Aby bola farba pekne sýta, je naozaj potrebné naniesť dve vrstvy. Nakoniec nechty pretriete vrchným lakom na gélové nechty a necháte v lampe zafixovať na 30 sekúnd. Teraz sa dostanú ku slovu aj čistiace obrúsky, ktorými z nechtov zotriete vrchnú vrstvu laku. Takže lepkavú povrchovú vrstvu z nechtov celkom odstránite (opäť to ide až prekvapivo jednoducho). Čistiace obrúsky navyše nechty dokonale vyhladia a vyleštia. Nechty sa tak krásne lesknú a vám na nich zostane už iba krásna a žiarivá farba. A je to. Musím pochváliť aj samotné laky, ktoré majú skvelé štetčeky, s ktorými sa lak výborne nanáša. Ide to naozaj rýchlo a lak sa nedostane mimo plochy nechtu. Manikúru oboch rúk som tak zvládla len za necelú hodinu a to som to robila po prvýkrát.

Aké sú výhody gélového laku?

Najväčšou výhodou gélového laku je pre mňa asi to, že nechty sú výrazne spevnené, takže sa nelámu a ani neštiepia. Ďalšou veľkou výhodou je aj to, že lak na nechtoch vydrží až zhruba 14 dní. Naozaj sa mi za celé dva týždne nezlúpol a ani neodrel. Vydržal by určite aj dlhšie, ale ako nechty postupne rastú, odrastá aj lak a to je jediný dôvod, prečo je potrebné po zhruba 14 dňoch aplikáciu zopakovať. Nechty s gélovým lakom vyzerajú prirodzene a krásne sa lesknú. Navyše ich vďaka tomu, že sú pevné a nelámu sa, môžete nechať narásť do ľubovoľnej dĺžky (a to sa mi pri bežných lakoch nikdy predtým nepodarilo).

Vpravo vidíte klasický lak, vľavo zas malíček po aplikácii gélovej manikúry Sally Hansen.

A ako sa laku zbavíte?

Aj odstraňovanie laku je neskutočne jednoduché. Špeciálny odstraňovač nanesiete na vatový tampón, priložíte na necht, zabalíte ho do alobalu a necháte podľa návodu 15 minút pôsobiť. Potom už len rozbalíte a všetky tri vrstvy gélových lakov sa krásne zlúpnu. A lak je preč.

Mala som strach, že nechty budú po zlúpnutí laku poškodené, ale vôbec neboli. Ich štruktúra sa mi zdala celkom neporušená, takže je potom už len na vás, či chcete gélový lak použiť znovu alebo si dáte na chvíľku pauzu a použijete klasický lak. Nejedná sa o žiadne umelé nechty, ktoré vaše nechty iba zničia. A ja osobne preto nevidím dôvod vracať sa ku klasickému laku, keď ten gélový vyzerá dokonalo a navyše aj omnoho dlhšie vydrží.

Na záver musím ešte pochváliť to, že jednotlivé časti sady Sally Hansen sa dajú dokúpiť samostatne – či už sa jedná o čistiace obrúsky, odlakovač alebo jednotlivé laky. Ten farebný sa predáva v množstve nádherných odtieňov, takže si stačí len vybrať. Mňa osobne zaujal odtieň Pink Pong, ktorý musím hneď vyskúšať.

Takže ak chcete mať krásne a pevné nechty, nemusíte už viac chodiť do žiadneho salónu – so sadou Sally Hansen to zvládnete bez problémov aj doma a uvidíte, že vás to bude baviť.

Zuzana z parfums.sk