Prejsť na hlavný obsah

RECENZIA: Top 5 najlepších make-upov!

31. 1. 2018

Notino

Čítanie na 3 minúty

Beauty bloggerku Terry a jej YouTube kanál Terry makeup tutorials už iste poznáte. Túto nadšenú odborníčku na líčenie sme vám predstavili už napríklad vo videu MAKEUP WITH ME: Dlhodržiace líčenie do práce. Oslovili sme Terry, aby nám pomohla vybrať päť najlepších make-upov, ktoré sama otestovala a používa ich vo svojom líčení každý deň. Nájdete medzi nimi nejaký aj pre seba?

5. miesto

Avon True colour

Ja, hoci mastný typ, som bola veľmi milo prekvapená, ako tento Avon True Colour make-up na mojej pleti sedel, keďže je robený skôr pre suchú pleť. Má také ľahké/stredné krytie, takže nič pre vás, ak máte problematickú pleť a požadujete vyššie krytie. Na pleti však sedí veľmi pekne, čo ma práve veľmi milo potešilo, keďže si také make-upy so zmiešanou až mastnou pleťou veľmi nerozumejú. Na pleti pôsobí veľmi prirodzene, treba ho však určite trošku zapudrovať, keďže má lesklý finish. Čo nie je, samozrejme, žiadne mínus. Suchá pleť je nezdravo matná a potrebuje dodať lesk, ktorý vytvorí dojem zdravej hydratovanej pleti, ale tu je ten lesk trošku vyšší. Na zapudrovanie odporúčam púder s rozjasňujúcim efektom. Vyšší lesk potlačíte a vytvoríte jemný prirodzený odlesk.


4. miesto

Revlon colourstay

Revlon make-up je za mňa ďalší z radu top dlho držiacich make-upov. Krytie má podľa mňa o trošku nižšie než Catrice, takže na prípadné väčšie akné je potrebné použiť korektor. Má výbornú výdrž (otestovaný vo veľkej horúčave) a hlavne, a to beriem ako veľké plus, má Revlon tento typ make-upu vytvorený v dvoch variantoch. Pre zmiešanú a suchú pleť. Vyberie si teda každá.

3. miesto

Maybelline Superstay 24 h

Táto novinka ma veľmi zaujala, keď som ju zahliadla na YouTube, a tak som sa na testovanie veľmi tešila. Maybelline Superstay si ma získal už pri nanášaní. Veľmi rýchlo si na pleť sadá, má príjemný matný finish, ktorý ma nevysušuje, ľahká textúra, skvelé vysoké krytie, ktoré ja osobne mám veľmi rada a skvelú výdrž. Na pleti vyzerá naozaj veľmi dobre. Žiadny efekt masky sa nekonal. Potešilo ma, že sa mi make-up nezlieval vo vráskach pri ústach. Jediné, čo mu musím vytknúť, je odtieň. Mám pri sebe dva odtiene (05 a 30) a oba sú viac do ružova, a tak je na mne rozdiel veľmi vidieť. Ocenila by som teda väčší výber v podtónoch.


2. miesto

Catrice HD Liquid Coverage

Tento make-up považujem za zlatý grál. Všetko, čo vám sľubuje, to splní. Efekt druhej kože, výdrž, skvelé krytie, matný finish. Mám zmiešanú pleť, a tak nájsť make-up, ktorý sa mi na nej udrží, je občas náročné. Catrice HD Liquid Coverage však obstál na výbornú aj v horúčave. Jediné, čo by som vytkla, je odtieň, ktorý je skôr pre typy s béžovým tónom pleti. Na žltom podtóne je vidieť trošičku rozdiel, ale našťastie to nie je nič do očí bijúce.


1. miesto

Estée Lauder double wear stay-in-place

Tento make-up od Estée Lauder je za mňa dvojník make-upu od Catrice, ale v drahšom variante a s väčším výberom odtieňov. Teda tiež palec hore.

A aký make-up najviac zaujal vás?