Recenzie: Vyberte si odličovač očí na mieru!

14. októbra 2021Notino
Odličovanie očí je pre mnohé z nás každodennou rutinou. Preto by ste si mali položiť otázku: Robím pri odličovaní všetko správne? Aj taká banálna vec ako je odličovanie má totiž svoje pravidlá. A keď podľa nich budete hrať, víťazom bude vaše očné okolie – nebude zbytočne podráždené a unavené, naopak, bude dlhšie mladé! Poradíme vám, ako oči perfektne odlíčiť a aké odličovače očí si vybrať – vyskúšali sme ich totiž na vlastnej koži.

Správna technika je pri odličovaní očí základ 

Aj keď máte v zásobe ten najlepší odličovač, bez správnych ťahov odličovacím tampónikom môžete pleť zbytočne dráždiť. Heslo každého vášho večera by malo byť: „Hlavne nič nedrhnúť!“
Takže ako na to? 

  • Naneste odličovač očí na tampónik v rozumnom množstve – keď ho v odličovači „utopíte“, môže sa vám produkt dostať do očí a tie potom budú páliť.
  • Tampónik s odličovačom priložte na zavreté viečko a chvíľu ho tam nechajte, aby mali maskara a tiene dosť času rozpustiť sa.
  • Potom tampónikom ťahajte odhora dole – prejdite tak celé viečko a mihalnice od korienkov po končeky.
  • Toto opakujte tak dlho a s toľkými tampónikmi, kým ten posledný nebude úplne čistý. Až potom máte istotu, že na očiach naozaj nič nezostalo.
  • Pod očami ťahajte tampónik jemne od vnútorného kútika oka k vonkajšiemu.

TIP: Aby ste sa zbavili aj tých najmenších zvyškov make-upu, vezmite si na pomoc vatové tyčinky do uší a odstráňte posledné drobné časti, napríklad medzi mihalnicami. 

Ako vyberať očný odličovač?

Už sme si urobili jasno v tom, ako odličovaním nenamáhať oči a pleť. Možno vám už tiež začalo vŕtať v hlave, či máte doma naozaj ten produkt, ktorý očné okolie potrebuje. Čo vám bude svedčiť a čo nie? 

Podľa typu pleti

  • Normálna a zmiešaná pleť – ak ju máte, už asi viete, že ste vyhrali genetickú lotériu. Normálny typ pleti dobre znáša úplnú väčšinu produktov a podobne je to pri zmiešanej pleti. Vyberať teda môžete podľa toho, aký účinok očakávate – napríklad viac hydratácie alebo anti-age efekt.
  • Mastná pleť – v prípade mastnejšej pleti pravdepodobne riešite upchaté póry a čierne bodky alebo napríklad akné. Pozerajte sa po produktoch, ktoré nie sú na báze oleja a sú určené priamo na tento typ pleti. Mávajú silnejšie antibakteriálne účinky, regulujú tvorbu kožného mazu a sťahujú rozšírené póry.
  • Suchá pleť – pri tomto type pleti je to jasné, potrebuje hydratovať! Samozrejme to môžeme povedať o akomkoľvek ďalšom type, ale pre suchú pleť to platí dvojnásobne.
  • Citlivá alebo atopická pleť – ak bojujete s naozaj citlivou pleťou, dajte si s výberom odličovača načas. Odporúčame siahnuť po prírodnom odličovači očí, ideálne bez parfumácie. Rôzne chemické zložky v kozmetike môžu pleť ešte viac podráždiť, ale každý z nás môže mať reakciu na niečo iného. Preto skúšajte, ale opatrne a s rozvahou.

Podľa účinku 

Treba myslieť aj na to, aké produkty vlastne odličujete. A ak máte v obľube vodoodolné líčenie, veľa produktov by si s ním nedokázalo poradiť. Preto siahnite priamo po odličovači očí určenom na vodoodolný make-up. Skvele môže poslúžiť napríklad dvojfázový odličovač očí, ktorý má jednu z častí na báze oleja. 

Pri výbere by ste mali spozornieť aj v prípade, že máte citlivé oči a nechcete ich mať aj nasledujúce ráno červené ako králik. Hľadajte medzi odličovačmi na citlivé oči, ktorých zloženie bude dráždiť čo najmenej. 

 

Našli sme najlepší odličovač očí? 

Konečne sa poďte pozrieť na to, čo sme na očiach skúšali my! Dali sme dohromady TOP produkty a zostáva len otázka, aké mali odličovače očí recenzie. 

Estée Lauder Gentle Eye Makeup Remover

Mám veľmi citlivú pleť, preto musím vždy hľadať odličovač, ktorý ma naozaj nebude dráždiť. Estée Lauder ako značku milujem, takže odličovač Gentle Eye Makeup Remover bol jasná voľba. :) Musím povedať, že je fakt skvelý odličovač očí na vodoodolnú maskaru a vôbec ma po ňom neštípu ani mi neopúchajú viečka! Za seba môžem len odporučiť.

Barbora H.

Sensai Silky Purifying Step One

Rada investujem do kvalitných odličovačov očného make-upu, pretože mám veľmi citlivé oči, ktorým stačí málo na to, aby slzili a červenali. Purifying Step One na to síce nie je priamo určený, ale za mňa TOP odličovač na citlivé oči.

Vlasta M. B.

produkty

Saffee Cleansing 

Skvelé na tomto produkte je pre mňa predovšetkým to, že je určený pre citlivé oči. Veľmi s týmto problémom bojujem a zdá sa, že som v Saffee Cleansing našla veľkého pomocníka za skvelé peniaze. Oceňujem aj to, že je na báze vody a nijak oči nezaťažuje. Je bez parfumácie, čo je veľké plus. Maskara a tiene idú pekne dole, stačí len chvíľku nechať pôsobiť na oku a zotrieť. 😊 Za mňa teda tento odličovač pre citlivé oči dostáva len a len pozitívnu recenziu!

Dominika D.

Lancôme Bi-Facil 

Značka Lancôme je pre mňa stávkou na istotu, či už ide o vône, líčenie alebo práve starostlivosť o pleť. Preto som sa tešila, že ich ikonický odličovač očí Bi-Facil vyskúšam. Už teraz môžem prezradiť, že to rozhodne nebude moje posledné balenie. Odlíči naozaj dôkladne, ale zároveň je veľmi šetrný k očnému okoliu, čo dokážem oceniť, pretože trpím na opuchy. Je to aj super odličovač vodoodolnej maskary, ktorá šla bez problémov dole. Oceňujem, že je trochu mastnejší, pretože potom očné okolie nezaťažujem zbytočným ťahaním kože. Nezabudnite pred použitím poriadne pretrepať. 😊

Zuzana Ch.

Vichy Pureté Thermale 

Vichy ma nikdy nesklame, a to platí aj pre odličovač Pureté Thermale. Mohla som použiť akýkoľvek produkt a po jeho použití som mala červené a suché oči, ale to sa mi pri tomto odličovači nikdy nestalo. Vždy ho nanášam na vatový tampón a nechávam ho na mihalniciach trošku dlhšie. Pri vodoodolnom make-upe musím odlíčenie opakovať niekoľkokrát, aby som ho odstránila úplne. Má skvelú vôňu a pre mňa je to jeden z TOP odličovačov na oči.

Csilla B.

Bioderma Sensibio H2O

Mám pocit, že tento legendárny produkt pozná už každý. A úplne právom, pretože Bioderma Sensibio H2O je neuveriteľne jemná a účinná micelárna voda, ktorá navyše dokonale odlíči očný make-up. Na každé oko používam vatový tampónik s dostatkom produktu, jemne priložím na oko a nechám chvíľu pôsobiť bez toho, že by som oko drela. Potom len jemnými ťahmi odlíčim zvyšok a mám istotu, že nebudem mať začervenané oči a podráždené očné okolie. Len to nie je najlepší odličovač očí na vodoodolnú maskaru – tu sa radšej porozhliadnite po špecializovanom produkte.

Adriana Š.

 

Tak čo, pomohli sme vám nájsť ten najlepší odličovač očí? Dúfame, že áno! 

Prečítajte si viac