Vôňa na leto pre každého

19. júna 2013Notino
Máte už vybraný parfém na leto? Ak ešte nie, nechajte sa inšpirovať nasledujúcim článkom, v ktorom nájdete skvelé tipy na obľúbené dámske aj pánske vône vhodné na nosenie v letných slnečných dňoch. Tiež sa dozviete, prečo pri nákupe toaletnej vody ušetríte a nazriete do ponuky exkluzívnych letných noviniek pre rok 2013.

Prečo si zaobstarať vôňu na leto?

Nie každý parfém je vhodný na teplé letné dni. Z ťažkej a výrazne aromatickej vône by vás totiž mohla v horúčave rozbolieť hlava a celkovo by ste sa nemuseli cítiť príjemne vy ani vaše okolie. Preto je lepšie neostávať po celý rok len pri jednom parféme a na letné obdobie zvoliť vôňu, ktorá je špeciálne navrhnutá na leto. Výrobcovia parfémov totiž každým rokom uvádzajú na trh nové kolekcie vôní, ktoré sú na leto priamo stvorené alebo vytvárajú exkluzívne edície, v ktorých môžete nájsť svoj obľúbený parfém v špeciálnej odľahčenej verzii.

Ako ušetríte

Vône vhodné na leto sa nazývajú toaletné vody a nesú označenie EdT (Eau de Toilette). Tieto toaletné vody tiež väčšinou bývajú výrazne lacnejšie, než ich ťažšie a výraznejšie náprotivky. Je to dané tým, že obsahujú menší podiel vonných zložiek a menej alkoholu, oproti intenzívnym parfémovaným vodám, ktoré bývajú o niečo drahšie. Vašu vôňu na leto si tiež môžete výhodne kúpiť v našom e-shope, kde môžete využiť naše skvelé akcie a zľavy.

Tipy na letné vône

Vôňa na leto by mala byť osviežujúca, vzdušná a plná novej energie. V letných parfémoch tak väčšinou nájdete svieže morské tóny, roztancované kvety alebo šťavnaté extrakty zo sladkého ovocia. Dámy môžu napríklad vyskúšať iskrivú osviežujúcu vôňu Davidoff Cool Water Woman, ktorá je inšpirovaná priezračnou morskou vodou. Vôňa sa skladá z jedinečných esencií opojných kvetov ruže a jazmínu v kombinácii šťavnatých citrusov a melónu. Nádych ženskosti dodávajú tejto vôni akordy lotosového kvetu, konvalinky a vodnej ľalie. Vôňa vám dodá novú energiu a zaistí vám dokonalú dávku osvieženia v horúcich dňoch. Ďalšou skvelou vôňou pre ženy je obľúbená Escada Marine Groove. Po privoňaní dostanete pocit, že sedíte na pláži a popíjate osviežujúci exotický kokteil. Táto vôňa dokonalým spôsobom oslavuje leto a vytvára dobrú náladu. Podobne ladenou vôňou je tiež napríklad Paris Hilton Passport In South Beach.

Vyberať môžete aj zo skvelých noviniek pre tento rok. Takouto vôňou je napríklad Calvin Klein Eternity Summer (2013), ktorá zachytáva prirodzenú krásu lastúr lesknúcich sa v piesku za horúceho slnečného dňa alebo môžete vyskúšať dámsku vôňu Roberto Cavalli Acqua ktorá je inšpirovaná Stredomorím, v ktorom sa tyrkysovo modré more dokonale snúbi s azúrovou oblohou .

Príjemnú a osviežujúcu letnú vôňu si môžu dopriať aj muži. Ideálnou voľbou je napríklad obľúbená značka Hugo Boss, ktorá ponúka jedinečnú pánsku vôňu Elements Aqua. Tento parfém symbolizuje samotnú silu vody, ktorá je plná života a novej energie. Vôňa vás osvieži lahodnými citrusovými tónmi, orientálnym zázvorom a hodvábnym dubovým machom, na ktorom sa rozprestiera exotické pačuli. Hugo Boss tiež predstavuje skvelú novinku na tento rok, ktorou je vôňa Boss Orange Man Feel Good Summer charakterizujúca muža plného energie s optimistickým postojom k životu, ktorý si letné dni užíva naplno a uvoľnene. Parfém vás prekvapí svojimi osviežujúcimi citrusovými akordmi, ktoré sa dokonale prepletajú s čerstvo odtrhnutým jablkom, sladkou hruškou a osviežujúcou uhorkou.

Medzi pravé letné vône, ktoré v sebe ukrývajú prehriate pláže, radosť z cestovania a príchuť nového dobrodružstva, bezpochyby patria toaletné vody značky Jean P. Gaultier. Tu vás môže zaujať exkluzívna novinka Le Beau Male, ktorá svojimi esenciami mäty dokonale zvýrazní váš sex-appeal a magické kvety pomarančovníka vás následne zanesú do exotických diaľok.
Pokiaľ máte v obľube unisexové parfémy, potom môžete vyskúšať tohtoročnú letnú novinku od Calvina Kleina CK One Summer 2013, ktorá sa skladá z osviežujúcich vodných tónov, šťavnatého melónu a hodvábneho jazmínu. Vôňa vás nabije novou energiou a pripomenie vám deň strávený na pláži.

Prečítajte si viac