Prejsť na hlavný obsah

5 TOP svadobných účesov pre rok 2018

12. 4. 2018

Notino

Čítanie na 3 minúty

Pokračuje trend svadieb na lúkach, na statkoch, pri lesoch… A tomu zodpovedajú aj boho účesy pre nevesty, ktoré sú tohto roku spolu s retro nádychom 30. rokov najhorúcejším želiezkom v pomyselnom ohni… Výhoda? Nepotrebujete kaderníka. Dokážete sa učesať sama (alebo vďaka kamarátke).

1) Voľnovláska

Svadobný účes môžu tvoriť jednoducho rozpustené vlasy. Stačí sa postarať o ich zdravý vzhľad (s čím si poradí prípravný sprej pred stylingom od Schwarzkopf), dobre ich rozčesať kefou, ako je ten od Olivia Garden (ionizuje) alebo Ikoo (z prírodných živíc a kaučuku). A môžete sa pustiť do fúkania.

Sérum Paul Mitchel vám prácu s fénom skráti! Nakoniec použite krém na definíciu a tvar vĺn a ozdobte vlasy venčekom z kvetín. Ak máte rovné vlasy a chcete ich trošku zvlniť, použite kulmu na vlasy a termo fixačný sprej Tecni.Art. Ale svadobný účes s venčekom funguje aj pri rovných vlasoch.

2) Rybí vrkoč

Skvelý svadobný účes pre dlhé vlasy je rybí vrkoč. Boho štýl necháva účesy pre nevesty nedbalé. Vrkoč tak môžete zapliesť asymetricky alebo ho spliesť v spodnej tretine. Pre začiatok vlasy prečešte a trochu prelakujte. Ak sú jemnejšie, oceníte krém proti krepovateniu od Redken či žiarivý krém na uhladenie od Tigi. Je skvelý hlavne pre brunetky a ryšavé. Rozdeľte vlasy na polovice, pokojne si pomôžte oddeľovacími sponami takisto od Tigi. Z pravej časti vezmite pramienok, veďte ho cez pravú polovicu vlasov zvrchu a cez ľavú zospodu, v osmičke. Pokračujte z druhej strany opačne. Keď bude vrkoč hotový, môžete pár pramienkov uvoľniť. A počas pletenia doň ľahko zapracujete aj kvetinové ozdoby.

3) Drdol vysoko

Toto je dobrý svadobný účes pre polodlhé vlasy. Pre začiatok pretrite v prstoch vosk na fixáciu a prehrabnite vlasy. Vzápätí vezmite jednoduché pinetky a prichytávajte pramene na temene. Nepravidelnosťou drdolu urobíte zadosť boho trendu. A aby vydržal svadobný účes celý deň, zafixujte ho. Caviar Style sprej na finálnu úpravu vlasov to zvládne.

4) Drdol nízko

Drdol zapletený v spodnej časti sa hodí pre stredne dlhé aj dlhé vlasy. Ide len o to docieliť objem. Pomôžete si natočením na väčšie natáčky, napríklad na samodržiace natáčky Chromwell. Keď ich dáte dolu, vlny len prehrabnite prstami a splietajte. Často sa robí tzv. vianočka, ktorá vyzerá ako drdol, ale je voľnejšia. Jednoduché pinetky a dávka laku vám pomôžu mať svadobný drdol celý deň. A ešte kvietok!

5) Glamour 30. rokov

Účesy pre nevesty s krátkymi vlasmi sa inšpirujú lookom 30. rokov. Môžete vytvoriť ukladané vlny alebo krátke vlasy zvlniť na natáčkach. Potrebujú len dávku fixačného lesku. Dokonale ich spevnite ešte výrazne tužiacim lakom, ako je Vavoom od Matrixu, a vyberte si ozdobnú čelenku cez čelo. Skvelé je, že vám bude slušať aj vtedy, ak ste ostrihaná „na chlapca“. A pre Deň D vás zjemní…