Prejsť na hlavný obsah

Ako sa o seba starať počas choroby? Tu je 6 super tipov na beauty rituály

23. 1. 2023Iva Davies
Čítanie na 3 minúty
Všetci to veľmi dobre poznáme. Škrabanie v krku, neustále fúkanie do vreckovky a všetku starostlivosť o seba nahradí jediné. Snaha prežiť. Skúste si však udržať aspoň minimálnu rutinu, s ktorou popraskané pery zmiznú a pleť bude v dobrej kondícii.

Obdobie chorôb, popraskaných pier, červeného nosa, šupinatej a mdlej pleti. Čo pre seba môžete urobiť, keď sa cítite pod psa? Dostatok tekutín a horúci vývar fungujú vnútorne, ale trocha vonkajšej starostlivosti pomôže tiež. Tu sú naše tipy, ako počas choroby aj po nej vyzerať (skoro) ako po dovolenke.

1. Dobre sa vyspite

Existujú extrémne názory, že by ste pri chorobe mali prať obliečky každý deň. Na rovinu, komu by sa chcelo, že. Takže ak nemáte bielizník plný náhradných obliečok a služobníctvo, ktoré by počas servírovania silného kuracieho vývaru prezliekalo postele, skúste špeciálne spreje na vankúš. Vyberte si trebárs ten s levanduľou, ktorý vám krásne uvoľní telo aj myseľ.

2. Skúste masku

Tvár vám celá horí, tak si pravidelne prikladáte studené obklady? Miesto mokrého uteráka si dajte plátennú masku. Má chladivý efekt a navyše hydratuje, rozžiari a vyživí. Až jej budete mať dosť, vyhodíte ju do koša a z posledných síl votriete zvyšky do pleti. A ak máte opuchnuté oči, pokojne môžete použiť špeciálnu masku na oči. Uvidíte, ako sa hneď budete cítiť aj vyzerať lepšie.

Vyskúšajte (aj) počas choroby

3. Vlezte do sprchy

Určite sa vám nechce, ale vstaňte z postele a pusťte si na seba príjemne teplú sprchu. Teda nie na tvár. Krásne vás osvieži a preberie. Aby sa vám lepšie sprchovalo, kúpte si voňavý sprchový gél a potom sa skúste z posledných síl namazať telovým mliekom. Budete sa cítiť ako znovuzrodení.

4. Vyčistite si tvár

V ideálnom svete by bolo skvelé si každé ráno aj večer vyčistiť tvár. Ale nie vždy sa to podarí. Môžete mať na nočnom stolíku pripravenú micelárku a pár tampónikov alebo odličovacie obrúsky. Nie je to žiadna hitparáda, na každodenné použitie sa veľmi nehodia, ale počas choroby skvele pomôžu.

Skvelí pomocníci k posteli

5. Nezabudnite na krém

Po vyčistení si tvár skúste ráno aj večer namazať. Skvelý je akýkoľvek hydratačný alebo regeneračný krém, hlavne sa ho netreba báť použiť. Ak máte pocit pnutia v pleti, nebojte sa namazať aj niekoľkokrát denne. A samozrejme nezabúdajte na pery. Balzamy na pery a ošetrujúce masky na pery aplikované niekoľkokrát denne zaistia, že suché pery budú hneď preč.

Namažte sa

6. Dajte si rúž a lícenku

Áno, ďalší extrémny názor. Ale vo chvíli, keď si na krásne vyživenú pusu nanesiete výrazný rúž, sa vám zdvihne nálada. To je vedecky dokázané. Alebo by malo byť. A to sa týka aj lícenky. Proste predstierajte, že vám nič nie je, kým si to vaše telo nezačne myslieť tiež.

Buďte krásna, aj keď ležíte

Skúste to. Naozaj. Aspoň jeden alebo dva z našich tipov, ktoré vám počas choroby zlepšia náladu a celkový stav. Zaručujeme výsledok!

Prečítajte si viac