Prejsť na hlavný obsah

5 tipov na perfektný očný make-up, ktorý vydrží celý deň aj noc

24. 1. 2023Iva Davies
Čítanie na 3 minúty
Zo všetkých častí tváre sa oči nalíčia najťažšie. Nanášanie tieňov, pigmentov a liniek je umenie, ktoré sa vizážisti učia roky. A my sme pre vás spísali najdôležitejšie rady pre precízny, dokonalý make-up očí, ktorý naozaj vydrží.

Očné tiene si nejakým spôsobom vie naniesť každý. Ale naučiť sa ich aplikovať správne zas také ľahké nie je. Čo urobiť, aby vydržali bez pohnutia celý deň? Aby žiarili aj po pretancovanej noci? Pozrite si našich 5 tipov!

1. Bez štetcov ani ranu

Keď sa pôjdete dať nalíčiť profíkom, nebude vám oči líčiť prstami, ale stopercentne použije kvalitné štetce. Je to tak, bez poriadneho štetca (alebo radšej troch) oko bohužiaľ nevytieňujete skvele. Kúpte si pár skvelých štetcov na oči do kozmetickej tašky a uvidíte, že vám líčenie pôjde lepšie od ruky.

2. Základ je základ

Síce si viete skvele vytieňovať oči, ale tiene sa vám v priebehu pár hodín rozmažú a už nevyzerajú dobre? Asi ste podcenili prípravu. Ak nemáte extra mastné viečka, stačí na celé viečko naniesť korektor a potom púder

Očné tiene tak budú mať k čomu priľnúť a vydržia. Ak ani toto nepomôže, siahnite po špeciálnej podkladovej báze pod očné tiene. Len si dajte pozor na to, aby ste bázu použili naozaj máličko, inak sa môže stať pravý opak a tiene budete mať úplne všade.

Čo si určite kúpiť

3. Hľaďte vpred

Mladé a pevné očné viečka sú výhrou. Zavriete oči, namaľujete si tam, čo potrebujete, a keď ich otvoríte, všetko je tam, kde má. Ale ak máte povolenejšiu kožu alebo zapadnuté oči, veľa líčenia sa pri otvorení očí môže stratiť. Preto je najlepšie si všetko predkresliť pri otvorených očiach – linku, kontúry očí... Hneď vidíte, kde musíte oči tieňovať, aby bol tieň vidieť, alebo ako očnú linku nakresliť, aby mala správny sklon. 

4. Žiara ako hrom

Máte unavené oči? Preplakali ste celú noc? Alebo ste po veľkom celonočnom žúre a potrebujete predstierať, že ste sa poriadne vyspali? Tento trik je práve pre vás. Na viečka, na ktoré ste použili korektor a púder, naneste veľmi svetlý telový tieň. 

Všetky tiene, ktoré použijete potom, budú intenzívnejšie a oči viac rozžiaria. Na slznú hranu naneste ceruzku na oči v bielej alebo telovej farbe. Oči sa opticky zväčšia a zmizne akékoľvek začervenanie a únava (aspoň tá viditeľná).

5. Klieštiky do každej rodiny

Všetci vieme, že natočenie mihalníc klieštikmi vám poriadne otvorí oči. Ale máme pre vás ešte jeden malý trik. Keď už si myslíte, že máte natočené, otočte zápästie ešte viac smerom od seba a stláčajte ako o život. Neotvárajte pritom klieštiky, len povoľujte a zosilňujte stisk. Uvidíte, že aj s kratšími mihalnicami sa dajú robiť zázraky. A samozrejme nesmiete zabudnúť na niekoľko vrstiev maskary

Bez čoho sa neobídete

Vyskúšate? Mali by ste! Toto totiž pri očnom make-upe naozaj funguje. 

Prečítajte si viac