Prejsť na hlavný obsah

Ako nanášať make-up. Poznáte základné pravidlá?

13. 5. 2019

Notino

Čítanie na 3 minúty

Samozrejmosťou je aplikácia hydratačného krému (alebo séra + krému) na vyčistenú pleť a potom príde tzv. primer, podkladová báza, ktorá udrží make-up v kondícii pokojne celý deň.

Základom je pripravená pleť

Baviť vás môže napr. Collistar Make-Up Base Primer, ktorý pleť spevní aj vyhladí.

Čím budete make-up nanášať?

Ako nanášať make-up štetcom

Štetce na make-up sú základom. Prirodzený look zvládne tzv. stipple brush. S ním urobíte prvú časť make-upu nanesením pod oči a ku koreňu nosa a potom jemným vtláčaním zapracujete make-up do pleti tak, aby nebolo vidno prechody.

Pre vyššie krytie je tu foundation brush. Je to plochý menší štetec, s ktorým „poklepkávaním“ môžete make-up tiež prirodzene vrstviť. Oba nájdete v cestovnej sade štetcov Notino. Je to úplná novinka a je to božské!

A ak milujete minerálne púdre, potrebujete špeciálny kabuki štetec (napr. NYX Professional Makeup!) s ultra hustými štetinami, ktorý si poradí so sypkou textúrou tohto make-upu (a ak vôbec neviete, čo minerálny make-up je, prečítajte si všetko podstatné tu).

Ako nanášať make-up hubkou

Beauty blender, unikátna eliptická hubka (a hubky na make-up všeobecne), ponúka najrýchlejšie nanášanie. Pred použitím sa namáča – zmäkne, zväčší sa a vlhký nevstrebe tak veľa make-upu. Postup je rovnaký ako pri štetcoch: make-up jemne vtláčajte od oblasti pod očami smerom do stredu tváre a ďalej na hranu čeľusti až na krk, aby boli prechody neviditeľné. Dobrú hubku na make-up za dobrú cenu má napríklad Dermacol.

Ako nanášať make-up prstami

Nanášanie make-upu prstami je skôr núdzový variant. Veľa make-upu zostáva na prstoch. Nehovoriac o tom, že prstami máme všetci tendenciu make-up roztierať. Ale tým ho nezapracujete, ale zotriete a narušíte aj vrstvy pod make-upom. Jediný správny postup je vklepávanie/vtláčanie!

Fixácia make-upu – pre istotu!

Nakoniec jemne zapracujte púder (+ bronzer alebo lícenku, záleží na tom, čo máte rady a aké je ročné obdobie) a potom je už na vás, či zvolíte ešte fixačný sprej. Minimálne na večerné líčenie je to „must have“. Čo tak napríklad Maybelline SuperStay 24 H?

P. S.: Ak si chcete make-up ešte len vybrať, prečítajte si naše predchádzajúce články Ako zvoliť správny odtieň make-upu na základe podtónu pleti a Ako vyberať make-up podľa veku a typu pleti.