Prejsť na hlavný obsah

Prečo sa tešíme na rok Draka a čo prinesie (nielen) do našej beauty rutiny

7. 2. 2024

Jana Krajčová

Čítanie na 4 minúty

Zvláštna vec, tie horoskopy. Svoj život im síce spravidla nijako nepodriaďujeme, ale keď na nejaký narazíme, neodoláme a čítame. Nahliadnuť do budúcnosti je skrátka príliš lákavé. A tak sme neodolali ani tentoraz a pozreli sa na to, čo nás (a našu beauty rutinu) čaká v roku Draka! Ten sa podľa čínskeho lunárneho kalendára začína 10. februára 2024.

Drak prilieta s nádejou

Túžite po pozitívnej správe? Bez všetkého. Drak je v čínskom horoskope symbolom výnimočnej sily, prosperity a šťastia. Tohto roku sa navyše spája s elementom dreva, čo značí pokrok a rast. A to znie viac než sľubne. Prichádza tak ideálne obdobie pre nové začiatky, dôležité životné rozhodnutia a tešiť sa môžete na množstvo príležitostí, ktoré čakajú len na to, kedy sa ich chopíte.

Tip: Máte v hlave už dlho sen, ktorý ste si zatiaľ nesplnili? Teraz nastáva tá správna chvíľa urobiť prvý krok. Na ceste k úspechu však budete logicky potrebovať veľa energie. 

Aby vám nechýbala energia

Čo z toho vyplýva? Okrem iného to, že bude treba starať sa ešte poctivejšie o svoje zdravie. Mentálne aj fyzické. Skúste preto tohto roku do bežného režimu zaradiť aktivity, ktoré oba tieto aspekty spájajú. Skvelá príležitosť opäť začať s lekciami jogy alebo vyskúšať niektoré z bojových umení. A podporte všetko tiež správnym jedálnym lístkom, ktorý vám v náročnom pracovnom tempe zaistí príval energie.

Tip: Namiesto piateho hrnčeka kávy si skúste dať na olovrant avokádosemienkaorechy, ovsené vločky, banán alebo horkú čokoládu

Naštartujte telo aj ducha

Technológie a zelený prístup

A čo sa stane, ak pustíte Draka do svojej beauty rutiny? Pomôže vám dostať sa zo zabehaných koľají a konečne dať šancu novinkám. Nový čínsky rok totiž praje experimentom a inováciám a nové technológie hýbu nielen svetom IT, ale aj starostlivosťou o pokožku. Vyskúšali ste už silu čistiacich kefiek na pleťultrazvukových špachtlí alebo napríklad svetelnú terapiu? Počúvnite Draka a bežte do toho. Z používania moderných prístrojov si ľahko vytvoríte rituál, ktorý vás bude baviť, a s LED maskou na tvári si možno tiež skvele odpočiniete (treba predsa myslieť aj na duševnú pohodu). 

Starajte sa o seba s novými technológiami

Drevený element, ktorý má na Draka veľký vplyv, znamená tiež dobrú správu pre životné prostredie. Spolu s dračím zmyslom pre pokrok a všetko nové sa totiž očakáva ešte väčší dôraz na zelené technológie, obnoviteľné zdroje a celkovú udržateľnosť v rôznych odvetviach. A tento prístup môžete jednoducho premietnuť aj do podoby svojej kúpeľne.

Tip: Podporujte značky, ktorým na planéte záleží viac než na miliónových ziskoch. Minimalizujte odpad a jednorazové produkty. Trieďte obaly alebo sa napríklad snažte čo najviac šetriť vodou. 

Šťastné farby

Ak sa vám sila Draka páči a chcete si jeho priazeň poriadne poistiť, choďte na to cez farby. Podľa čínskej astrológie ovplyvňujú veľa oblastí nášho života, pretože udržujú v rovnováhe dôležité energie. Každý rok je spojený so špecifickým odtieňom, a ak sa ním obklopíte, podporíte tak svoju celkovú harmóniu. Ten tohtoročný najskôr nebude prekvapením. Energie, ekológia, inovácie – hádate správne, to všetko evokuje zelenú, konkrétne v smaragdovom odtieni. A ak to nie je práve vaša parketa, tak môžete staviť na sýtočervenú a zlatožltú, ktoré ju doplňujú. 

Tip: Zaraďte tieto tóny nielen do šatníka, ale aj do líčenia. Pretože smaragdové očné linky, červený rúž a zlaté nechty – to znie ako perfektný párty look! 

Vo farbách Draka

Čo hovoríte, pustíte Draka do svojho života? Skúste to, bola by škoda nevyužiť jeho energiu. A keď už nič iné, je to aspoň dobrý dôvod sa konečne pustiť do tak dlho odkladaných plánov a snov.