Prejsť na hlavný obsah

Najlepšie parfémy pre nevesty: vône, ktorým poviete svoje ÁNO

9. 4. 2024

Jana Krajčová

Čítanie na 4 minúty

Myslíte na nespočet rôznych vecí a výber parfému na svadobný deň odsúvate až na poslednú koľaj? Navyše už máte svoj obľúbený, tak prečo si nevziať ten? Vysvetlíme vám, prečo svadobnému parfému venovať náležitú pozornosť.

Vône máme silne spojené so spomienkami a teraz si tvoríte jednu z najdôležitejších. Kedykoľvek v budúcnosti ucítite jej závan, dostanete sa späť do bielych šiat a pocitu nekonečnej zamilovanosti. To s vaším obvyklým parfémom asi fungovať nebude, a tak si táto príležitosť zaslúži mať vôňu len sama pre seba. Poďte si vybrať.

Hľadanie toho pravého

Rovnako ako lásku vášho života, ani svadobný parfém nie je úplne jednoduché nájsť. Už len preto, že musí byť výnimočný. Čo všetko môže (ale nemusí) hrať rolu?

Jedinečné parfémy pre jedinečný deň

  • Miesto a čas

Svadba pri západe slnka na piesčitej pláži kdesi v Stredomorí vonia inak než tradičný sobáš v kostole alebo „áno“ uprostred lúky. Ročné obdobie, konkrétny čas, miesto a nálada svadby sú tak pri výbere dobrým odrazovým mostíkom. 

  • Svadobné šaty

Asi ste si svadobné šaty vybrali podľa svojho jedinečného štýlu a osobnosti. A ku každým padne lepšie trochu iný typ vône. K boho šatám sadnú prírodné drevité vône, vetiver a jemné náznaky citrusov. K nežným a romantickým modelom zase vanilkové parfémysantalové drevolevanduľaovocné vône. A s klasikou si budú rozumieť kvetinové vône s tónmi jazmínuruže, tuberózy alebo hyacintu. 

  • Symbolika

Bavia vás prepletené príbehy? Veľa zložiek dámskych parfémov má skrytý význam a celý deň s nimi môžete perfektne prepojiť. Ak ste si do svadobnej kytice vybrali pivonky, premietnite ich aj do svojej vône. Prezývajú sa „kvety manželstva“ a sú symbolom šťastia. Levanduľa zase poukazuje na eleganciu, čistotu a oddanosť, zemolez je spojený s vernosťou a večnou láskou

  • Buďte v harmónii 

Vo svadobný deň navždy spojíte svoje životy, tak prečo s partnerom neprepojiť aj vône? Môžete nájsť parfémy s rovnakými ingredienciami alebo charakterom, zvoliť pánsky a dámsky variant rovnakej vône alebo sa rovno rozhodnúť pre unisex parfém

Navoňajte sa romantikou

  • Verte svojmu nosu

No ak máte o svojom parféme na svadobný deň inú predstavu, hoďte všetky pravidlá za hlavu a bežte si za ňou. Chcete si nechať svoju obľúbenú vôňu, pretože vám nosí šťastie? V poriadku. Vezmete si parfém z vášho prvého rande? Tomu hovoríme romantika! Neviete sa rozhodnúť medzi dvoma parfémami a dáte si oba? Prečo nie? Ste nevesta a môžete všetko. Ide len o to, aby ste sa cítili skvele.

Skúšobné obdobie

Ak v niektorý deň nechcete nepríjemné prekvapenia, je to ten svadobný. Preto si rovnako ako šaty alebo lodičky vyskúšajte pokojne pár týždňov vopred aj nový parfém. Zistite, ako sa postupne dostávajú k slovu jednotlivé zložky, ako dlho vydržia voňať, aké množstvo je tak akurát… A testujte aj to, ako pôsobia na vášho partnera alebo ďalšie blízke osoby. 

Deň D

Je to tu. Líčenie je hotové, krajší účes ste ešte vo vlasoch nemali a zostáva dať dole saténový biely župan a obliecť si rozprávkové šaty. Presne teraz prichádza tá pravá chvíľa na aplikáciu parfému. Naneste ho na čistú a hydratovanú pokožku. Ak potrebujete s hydratáciou trochu pridať, siahnite po telovom kréme z rovnakého radu ako je parfém. Naneste ho na pulzné body na krku, za ušami a na zápästia a nechajte všetky vonné zložky chvíľku vstrebať. Teraz si môžete obliecť šaty, pridať šperky a povedať to najdôležitejšie áno zo všetkých. 

 

Rada na záver? Výber svadobného parfému má byť zábava a nie ďalšia starosť navyše. Tak si to užite!