Niacínamid: zázračná ingrediencia pre vašu pleť

21. apríla 2021Notino

Máte na beauty poličke toľko kozmetiky, že už pomaly padá na všetky strany? Skúste si každodennú rutinu skôr zjednodušiť a dať šancu veľmi šikovnému pomocníkovi – niacínamidu. Prečo? Pretože v kozmetike asi nenájdete zložku, ktorá by toho zastala viac než práve tento zázrak. S niacínamidom by sa mal rozhodne stretnúť každý, kto sa chce poctivo starať o svoju pleť. Prezradíme vám, prečo sme z neho takí nadšení!

Čo je niacínamid?

Niacínamid je vitamín zo skupiny vitamínov B, konkrétne vitamín B3. Vyskytuje sa prirodzene v našom tele a potrebujeme ho, aby všetky telesné procesy, od tráviacich až po nervové, fungovali správne.

Na doplnení vitamínu B do tela ale môžeme pracovať aj sami tou najjednoduchšou cestou, a tou je pestrý jedálniček. Ak sa vydáte na lov potravín s vitamínom B3, voľte pečeň, strukoviny alebo napríklad hydinu.

Niacínamid v kozmetike

Keď raz niacínamid zahrniete do starostlivosti o pleť, stavíme sa, že už tam zostane. Pri výbere však nezabúdajte venovať pozornosť zloženiu a správnej kombinácii ďalších aktívnych látok. Ak si zvolíte tú pravú starostlivosť o pleť, nemôžete čakať nič iné než úžasné výsledky. Čím všetkým sa teda môže kozmetika s niacínamidom chváliť?

Má protizápalové účinky

Zoznámte sa so skvelým spojencom v boji proti akné! Pomôže vám zredukovať vyrážky, ktoré sa už na pleti objavili, a zároveň pôsobí ako prevencia proti ďalším nezvaným hosťom. Sťahuje rozšírené póry a znižuje tvorbu kožného mazu.

Ak chcete pleti uľaviť od akné a všetkých problémov s ním spojených, vyskúšajte La Roche-Posay Effaclar Duo (+). Účinky niacínamidu proti akné podporí kyselina salicylová, procerad pomôže s redukciou pigmentových škvŕn po akné a termálna voda vám pleť krásne osvieži.

Chcete zvládnuť nedokonalosti, ale máte veľmi mastnú pleť? Vyskúšajte niacínamidové sérum Revolution Skincare 10% Niacinamide + 1% Zinc. Skvele redukuje tvorbu kožného mazu, zmierňuje akné a rozšírené póry a vďaka obsahu zinku nebudete cítiť žiadne podráždenie.

Zabraňuje vysúšaniu pleti

Nielenže si niacínamid poradí s mastnou pleťou, ale s prehľadom zvládne aj suchý alebo zmiešaný typ. V pokožke totiž zvyšuje hladinu kolagénu, ceramidov a mastných kyselín a lepšie vás tak ochráni pred pôsobením voľných radikálov.

Majte na pamäti, že aj mastná pleť môže byť zároveň vysušená a potrebuje dôkladnú hydratáciu. Aby ste ju hydratovali naozaj starostlivo, siahnite po hydratačnom sére Revolution Skincare Niacinamide 15% – pomôže vám snáď so všetkým, čo niacínamid sľubuje, a hydratačné účinky navyše podporí propanediol.

Bojuje proti vráskam

Nech už bojujete s akýmikoľvek problémami, aplikácia niacínamidu na pleť vám pomôže aj pri prevencii vzniku vrások. Keďže zvyšuje tvorbu kolagénu v tele, dokáže si s nimi hravo poradiť a pleť udržať dlhšie pevnú. Skúste teraz povedať, že nejde o tú najlepšiu zložku!

Zjednotí vám tón pleti

Aby toho nebolo málo, ďalšou skvelou vlastnosťou niacínamidu je to, že dokáže potlačiť hromadenie melanínu v pokožke. Pôsobí teda ako prevencia hyperpigmetácie a pomôže vám zosvetliť už existujúce pigmentové škvrny. Celkovo sa skrátka zaslúži o zjednotenie tónu vašej pleti.

Ak vám teda ide hlavne o zjednotenie farby, spoľahnite sa na niacínamidový krém Collistar Pure Actives Anti-Dark Spot Concentrate Glycolic Acid + Niacinamide, ktorý pleť krásne rozžiari vďaka spolupráci niacínamidu a kyseliny glykolovej.

So zložkou ako je niacínamid by sa vaša pleť mala rozhodne zoznámiť, a to radšej skôr než neskôr. Takže neváhajte!

Prečítajte si viac