Parfém, ktorý vydrží. Viete, ako ho naniesť?

11. augusta 2021Notino
Obľúbená vôňa vyprchá, sotva vytiahnete päty z domu? Neklesajte na mysli. Bezpečne totiž vieme, ktoré rady, ako používať parfém, naozaj fungujú. Patrí medzi ne nielen aplikácia parfému na pulzné body alebo nanesenie vône do vlasov, ale aj nastriekanie parfému na oblečenie a ďalšie šikovné vychytávky. Veríme, že si naše tipy, ako správne používať parfém, rýchlo osvojíte, pretože práve tie sú kľúčom k jeho celodennej výdrži.

Ako a kam aplikovať parfém, aby vydržal celý deň

  • Hydratujte a olejujte. Úplne najlepší spôsob aplikácie parfému je hneď po sprche a následnom nanesení telového mlieka, krému, masla alebo oleja. Prečo? Pretože aróma parfému sa na vlhkej pokožke udrží oveľa dlhšie než na suchej. No ak na sprchovanie nemáte čas, úplne postačí, keď ešte pred nastriekaním parfému vybrané miesta mliekom alebo olejom narýchlo potriete.
  • Pozor na prebíjanie. Parfumovaná kozmetika s rovnakou vôňou, ako má parfém, je skvelá záležitosť. No ak žiadna taká neexistuje, môžete si ju ľahko vyrobiť sama. Vôňu nastriekajte do neparfumovaného ošetrujúceho produktu a máte vyhraté. Máte viac obľúbených parfémov? Voľte dezodorant, telové mlieko alebo olej bez parfumácie. Predídete tak tomu, aby sa vône prebíjali a vytratili rovnako rýchlo ako para nad hrncom.
  • Hľadajte pulz. Vnútorná strana zápästia, lakťová a kolenná jamka, dekolt a miestečko za ušami. To všetko sú pulzné body, na ktoré by ste mali s parfémom pamätať. Sú bohato prekrvené a postarajú sa o to, aby sa vôňa rozvinula naozaj nadlho!
  • Trením vzniká teplo a zaniká parfém. Rovnako ako dobre postavený dom sú aj parfémy premyslene vystavané od základu cez srdce až po hlavu. A tento poriadok sa nevypláca narušovať. Preto nikdy neaplikujte voňavku len na jedno zápästie s tým, že ho potom otriete o to druhé. Rozbili by ste štruktúru parfému a rapídne skrátili jeho výdrž.
  • Telo a vlasy, čo voňajú. Ďalší zaujímavý spôsob, ako čo najviac predĺžiť trvanlivosť parfému, je počas dňa použiť telový sprej s identickou vôňou alebo „rovnovonnú“ vôňu do vlasov. Poslúžiť na to môže aj samotný parfém – ak nechcete, aby obsiahnutý alkohol vlasy príliš vysušil, vôňu nastriekajte na hrebeň a tým si vlasy niekoľkokrát zľahka prečešte.
  • Nastriekajte vôňu na oblečenie. Naozaj? Áno. Parfém sa totiž na oblečení udrží skutočne dlho (často prežije aj očistu v práčke). Nám sa najviac osvedčilo naniesť ho na zadný lem sukne a na oblasť dekoltu blúzky. Obávate sa prípadných fľakov? Vôňu nastriekajte na hodvábny papier a ním potom preložte oblečenie zložené v skrini.
  • Nechajte si krabičku. Vôňam sa páčia temné a chladné miesta, v ktorých si udržujú ako intenzitu, tak aj životnosť. Preto nie je od veci parfém vždy po použití vložiť späť do krabičky. Službu si ale preukážete aj tým, že ho nebudete skladovať v kúpeľni. Vlhko mu totiž vôbec neurobí dobre. (S parfémom ani nikdy netraste. Čím viac vzduchu sa do neho dostane, tým rýchlejšie vyprchá.)

 

Teraz už len stačí vybrať vhodnú vôňu podľa vašej osobnosti alebo jednoducho podľa nálady a veľká „parfémová misia“ bude úspešne splnená!

 

Romantická nevinnosť

Čistá ako belostná ľalia? Ak si chcete zjemniť auru, s parfémom Gucci Bloom chybu rozhodne neurobíte. Na okolie budete vďaka nádychu tuberózy, zemolezu a jazmínu pôsobiť neuveriteľne nežne.

 

Sladká, iskrivá, svojská!

Ste veľmi hravá a čo na srdci, to na jazyku? Ružové korenie v NOVELLISTA Summer Flare túto stránku vašej osobnosti pekne podčiarkne (keď potrebujete). Sladké broskyne, melón a vanilka však všetkých uistia, že v skutočnosti vám najviac záleží na skutočnom priateľstve.

 

Hviezda večierkov

„Povedal tu niekto párty, či dokonca after party? Ideme žúrovať!“ Znie to ako vy? Rodenú party girl a neodolateľnú divu dokonale definuje parfém Mugler Angel Nova s ružovým flakónom v tvare hviezdy a ovocno-kvetinovou vôňou… Čo viac chcieť?

 

Medové mámenie

Sladkosť prvých bozkov, rozkvitnuté lúky, plné ústa jahôd – parfumovaná voda Marc Jacobs Daisy Eau So Intense je tu preto, aby ste sa preniesli do krajiny nekomplikovaných radostí. Necháte ju obohatiť váš prirodzený pôvab o arómu medu, vanilky, hrušky a ruže?

 

Krása ženskosti

Minimalistky telom aj dušou, ktoré si však rady okorenia život štipkou tajomstva a dokonale ženskej charizmy, sa nájdu vo vôni Narciso Rodriguez For Her Musc Noir. Hrá sa len s tónmi slivky, skrutca, pižma a semišu, ale keď sa to všetko zmieša dohromady, prekvapí veľkolepou explóziou nečakaných kompozícií.

 

Svieže citrusy

Neustále „cvrlikáte“ a do každej spoločnosti vnášate osviežujúci vánok nehy a radosti? Nabudúce si do partie prizvite aj unisex parfumovanú vodu Atelier Cologne Orange Sanguine. Váš šarm bude v čerstvom citrusovo-santalovom háve oveľa zaujímavejší.

 

Slobodná ako vtáci

Ste tak trochu „mañana“ dievča a vlastne život ani samu seba neberiete príliš vážne? S odľahčeným parfémom Issey Miyake A Drop d'Issey si budete báječne rozumieť. Sem-tam ucítite jemné mandľové mlieko, občas ľahkomyseľný orgován, inokedy zase nápadný badián alebo ich kombináciu. Jedným slovom? Ľahkosť. 

 

S puncom dobrodruha

Žiadne more pre vás nie je neprekročiteľné, žiadna hora nezdolateľná a žiadna výzva neuskutočniteľná. Rovnako ako vy, aj vôňa Shiseido Ginza symbolizuje dobrodružstvo. Prečo sa teda nevydať na výpravu v znamení granátového jablka, orchideí, frézií a magnólií?

 

Stálica uponáhľanej doby

Ako žena 21. storočia nemáte problém vysporiadať sa s akoukoľvek technologickou novinkou, ale zároveň sa dokážete napojiť na kolobeh prírody. Ak na vás tento popis sedí, nemala by vám doma chýbať parfumovaná voda Lalique Amethyst. Ovocie, kvetiny a sladko drevitý základ sú v nej komponované tak, aby modernej žene ako vy dodali energiu, odvahu a kúzlo tajomna.

 

Máte aj vy nejaký zaujímavý tip, ako a kam aplikovať parfém, aby vydržal čo najdlhšie? Dajte nám vedieť!

produkty

Prečítajte si viac