Prejsť na hlavný obsah

Suché a popraskané pery: Vieme, čo pomáha!

18. novembra 2020Notino
Asi to poznáme všetci. Hlavne v chladných mesiacoch pery často vyzerajú, akoby sa nám chceli za niečo pomstiť. Aj vy sa pravidelne trápite so suchou pokožkou, bolestivými trhlinkami alebo dokonca popraskanými kútikmi?

Poradíme vám, ako sa o vysušené pery starať a ako týmto ťažkostiam predchádzať. Aby ste si znovu mohli naniesť obľúbený rúž, objavte najprv tú najlepšiu starostlivosť o pery!

Čo spôsobuje suché pery

Sezóna suchých a popraskaných pier je určite v zimných mesiacoch. Pery zle znášajú nielen chlad a sucho, ale neprospieva im ani pobyt v prekúrených a nevetraných miestnostiach. To ale neznamená, že by ste sa o pery mali starať len v zime! V lete im zase škodí klimatizácia, ktorá vysúša vzduch a teda aj pokožku pier.

Ale nemôžete viniť len počasie. Vonkajšie vplyvy nie sú jediné, čo nepríjemné prasklinky spôsobuje. Chyba môže byť v pitnom režime, nedostatku vitamínu B alebo dokonca v obľúbených dlhodržiacich rúžoch. Taký rúž vám síce na perách vydrží 12 hodín, ale zároveň ich dokáže vysušiť ako hrozienko. Ak také produkty nekombinujete so správnou starostlivosťou, nepekné trhlinky na seba nenechajú dlho čakať.

Ako rozpraskaným perám predchádzať

Musíte začať u seba! Najjednoduchším „trikom“ pre krásne pery je totiž dodržiavanie pitného režimu a dostatočná hydratácia. V zimnom období dopĺňanie tekutín často zanedbávame, pretože nemáme pocit smädu tak často, ako v horúcich letných mesiacoch. Dbať na správny pitný režim ale musíme celoročne nielen kvôli suchým perám.

Ak vás popraskané pery trápia často po celý rok a balzamy vám pomáhajú len dočasne, môže to znamenať nedostatok vitamínu B. Čo teraz? Stačí myslieť na vyváženú stravu a zvýšiť príjem potravín bohatých práve na vitamín B. Nebojte sa, je ich naozaj veľa! Pripravte si pestrejší jedálniček a zaraďte do neho mäso, pečeň, vajcia, strukoviny, mliečne výrobky, kapustu alebo napríklad brokolicu.

 

 

 

Čo na popraskané pery funguje

Zdá sa vám, že pery vaše snahy stále nejak nevnímajú? Potom je čas na dôkladnú starostlivosť! Kvalitný produkt na hydratáciu pier by mal byť neoddeliteľnou súčasťou vašej kozmetickej taštičky a ak ho tam ešte nemáte, je čas doplniť zásoby. Myslite na to, že je vždy lepšie siahnuť po dobrom balzame, než si vysušené pery napríklad donekonečna olizovať. Na chvíľku sa vám síce uľaví, ale potom budú pery vysušené ešte viac kvôli tráviacim enzýmom v slinách.

 

Nepodceňujte regeneráciu

Ideálnou prevenciou a spôsobom, ako si udržovať pery jemné a hydratované, je peeling na pery. Rovnako ako peeling na tvár vám odstráni starú vrstvu kože, ktorá by mala sklony tvoriť šupinky, a celkovo pery prekrví. Peeling Burt’s Bees Lip Scrub so včelím voskom je úplne prírodný, vyhladí povrch pier a dokonale ich vyživí. Aplikovať by ste ho mali aspoň dvakrát týždenne, hlavne ak pravidelne používate rúže.

Peeling na pery ale rozhodne nie je jedinou vychytávkou nato, aby ste oddialili neustálu aplikáciu balzamu. Regeneráciu a hydratáciu vám dodá gélová maska na pery KORIKA SciBeauty, ktorú by ste do svojej rutiny mali zaradiť aspoň raz za týždeň. Uvidíte, že sa vám pery o chvíľu odvďačia!

Kvalitný balzam na pery je nutnosť

Ako na suché pery, ak sa aj napriek všetkej prevencii prasklinky občas objavia? V tom prípade je na čase vytiahnuť do boja s balzamami. Hypoalergénny a hydratačný balzam na pery Bioderma Atoderm pokožku zvláčni a vďaka bambuckému maslu zároveň vyživí.

Ako prvá pomoc skvele poslúži aj balzam na suché a popraskané pery Weleda Skin Food. Začnite ho používať už vo chvíli, keď na perách ucítite typické pnutie. Vašim stále suchým perám dodá potrebnú výživu a hebkosť.

Tónovacie balzamy na popraskané pery

Čo na suché pery, keď sa o ne chcete starať, ale zároveň sa bez rúžu cítite ako nahá? Perfektným kompromisom medzi ošetrujúcou a dekoratívnou kozmetikou je napríklad balzam na pery Lancôme L’Absolu Mademoiselle Balm. Nielenže skvele hydratuje, ale pery budú navyše vyzerať plné a šťavnaté. Už stačí len vybrať odtieň!

Dokonalý lesk a starostlivosť v jednom vám zaručí tónovací balzam Volupté Liquid Colour Balm od Yvesa Saint Laurenta. Takže sa nebojte, suchých popraskaných pier sa môžete zbaviť mnohými spôsobmi, aj keď sa vám nechce úplne vzdať dekoratívnej kozmetiky.

Už viete, ako na suché pery? Ak máte nejaký ďalší overený trik, napíšte nám ho do komentára!

Prečítajte si viac