Tipy v starostlivosti o vlnité a kučeravé vlasy

29. júna 2021Notino
Mnoho žien svoje vlnité a kučeravé vlasy skrýva.

Mnoho žien svoje vlnité a kučeravé vlasy skrýva. Vlasy si žehlia a chemicky upravujú, aby boli rovné alebo si ich zapletajú do drdolov. Tieto ženy však netušia, aké nádherné ich vlny a kučery sú. Ak ste jednou z nich, nebojte sa ukázať svoju výnimočnosť. Zamerajte sa na správnu starostlivosť, ktorá maximálne podporí prirodzenú štruktúru vašich vlasov. Uvidíte, že sa vám vaše vlasy odvďačia.

„PREDŠAMPÓNOVÁ“ STAROSTLIVOSŤ

Vlnité a kučeravé vlasy si vyžadujú komplexnejšiu starostlivosť než vlasy rovné, obzvlášť kvôli ich zvýšenej potrebe hydratácie. Pred každým mytím aplikujte do svojich vlasov viacúčelový olej Kérastase Curl Manifesto Huile Sublime Repair, ktorý vlasy hydratuje a dodá im potrebnú výživu.

PRSTY MIESTO HREBEŇA

Ak máte vlnité alebo kučeravé vlasy, určite viete, že česanie vlasov po ich umytí nie je pre vytvorenie tvárnych a definovaných kučier tým správnym riešením. Počas prvého kroku umývania vlasov šampónom Kérastase Curl Manifesto Bain Hydratation Douceur sa nebojte použiť vaše prsty, ktorými vlasy jemne rozmotáte. Prsty majte pri prechádzaní vlasmi vždy mierne roztvorené, aby ste jednotlivé pramene od seba oddelili. Vlasy nerozmotávajte silou, nech nedôjde k ich zbytočnému poškodeniu alebo polámaniu. Na zmývanie šampónu používajte vlažnú vodu (teplá voda by vlasy mohla vysušiť).

NEZABÚDAJTE NA KONDICIONÉR

Druhým krokom počas umývania vlasov by malo byť aplikovanie kondicionéru Kérastase Curl Manifesto Fondant Hydratation Essentielle. Rozotrite si ho vo svojich dlaniach a aplikujte do mokrých vlasov. Kondicionér by ste mali začať nanášať približne v polovici vašich vlasov a rozotrieť ho až po končeky. Produkt do vlasov poriadne vmasírujte, aby sa absorboval do vlasovej kutikuly a mohol vlasy hydratovať.

VOĽNÉ USCHNUTIE VLASOV

Ak je to možné, snažte sa vyhýbať fénovaniu, ktoré môže vlasy dehydratovať. Uprednostnite voľné schnutie vlasov na vzduchu. Samozrejme to vyžaduje, aby ste si na umývanie vlasov vždy vymedzili viac času, čo nie vždy môže byť reálne, hlavne ak sa ponáhľate ráno do práce. V takých prípadoch siahnite po féne s difuzérom, ktorý je k vlasom šetrnejší. Pred použitím aplikujte do vlasov bezoplachovú starostlivosť s termoochranou Kérastase Curl Manifesto Crème De Jour Fondamentale, ktorá navyše zanechá vaše zvlnenie hebké na dotyk a bez nežiaduceho krepovatenia.

OSVIEŽENIE MEDZI UMYTIAMI

Menej je v tomto prípade viac. Časté umývanie vlnitých a kučeravých vlasov môže prekvapivo viesť k ich dehydratácii, nadmernému krepovateniu a poškodeniu. Vyskúšajte preto ľahkú hmlu v spreji Kérastase Curl Manifesto Refresh Absolu, ktorá vaše vlny a kučery osvieži i niekoľko dní po ich umytí. Definovanie vášho zvlnenia bude obnovené a vaše vlny a kučery budú pružné a lesklé. Navyše ušetríte veľa času, ktorý by ste museli tráviť v sprche!

ROZMAZNÁVAJTE VLASY POČAS SPÁNKU

Tak ako ste zvyknutá hýčkať vašu tvár rôznymi hydratačnými a vyživujúcimi sérami či krémami, rovnako by ste mali pristupovať k starostlivosti o vaše zvlnené vlasy. Každý večer pred spaním si spravte krátke časové okno na aplikovanie vlasových olejčekov. Tie majú vo vašej vlasovej rutine opodstatnené miesto, pretože vlnité a kučeravé vlasy hĺbkovo regenerujú a dodávajú im extra hydratáciu. Viacúčelový olej Kérastase Curl Manifesto Huile Sublime Repair môžete aplikovať i na vlasovú pokožku a rutinu si spríjemniť jemnou masážou.

HYDRATOVAŤ, HYDRATOVAŤ, HYDRATOVAŤ

Určite ste si všimli, že slovom „hydratácia“ sa v tomto článku nešetrilo. To bolo naším zámerom. Vlnité a kučeravé vlasy jednoducho vyžadujú vyšší príjem hydratácie než vlasy rovné, na čo však mnoho ľudí zabúda. Ak trpíte na krepovatenie, hydratácia bude kľúčom k jeho skroteniu. Raz do týždňa aplikujte do vašich vlasov extra vyživujúcu masku Kérastase Curl Manifesto Masque Beurre Haute Nutrition obohatenú o manuka med a ceramidy. Pri pravidelnom používaní budú vaše vlny a kučery pevné, hebké a lesklé.

Ktorý zo zmienených tipov v starostlivosti o vlnité a kučeravé vlasy vás najviac prekvapil? V dodržiavaní našich rád buďte dôsledná, s výsledkom budete spokojná vy i vaše vlasy.

Prečítajte si viac