Prejsť na hlavný obsah

Štyri skincare trendy, ktoré miluje generácia Z. Poznáte ich?

27. 5. 2024

Iva Davies

Čítanie na 3 minúty

Generácia Z vládne svetu. Zaujíma sa o inklúziu, udržateľnosť a inovácie. Ako v móde, tak aj v kozmetike. A neuspokojí sa len tak s niečím. Už nestačí byť len sám sebou, táto generácia chce proste byť tou najlepšou verziou seba samej. Tak prečo sa ňou neinšpirovať?

Večer nejde spať bez dokonalého odlíčeniavyčistenia pleti, bez krému s ochranným faktorom nemôže existovať cez deň. To sú základné kamene jej skincare rutiny. Aké sú ale tie najväčšie beauty trendy gen Z, ktoré vám zaručia mladú a sviežu pleť?

1. Slugging

Jedným z najväčších trendov gen Z je slugging. Princíp sluggingu spočíva v tom, že na svoje obľúbené produkty s aktívnymi látkami nanesiete poriadnu vrstvu vazelíny alebo iných mastných krémov. Tým na pleti vytvoríte bariéru, ktorá zvýši účinnosť produktov pod ňou a zabraňuje strate vlhkosti.

Pre žiarivú hydratovanú pleť vyskúšajte

2. Skinimalismus

Skinimalismus je to pravé pre minimalistov gen Z, ktorí nemajú čas alebo chuť tráviť mladosť skincare rutinami zloženými z pätnástich rôznych krokov. Stačia tri! Čisteniehydratáciaslnečná ochrana. To je teda základ, ak vás netrápia žiadne problémy s pleťou. Rozhodne sa však nemusíte báť pridať trebárs rozjasňujúce sérum alebo retinol. 

To pravé pre minimalistov

3. Holistický prístup

Holistický alebo celostný prístup k starostlivosti o pleť sa dokonale hodí pre tých, pre ktorých je dôležitá nielen krása vonkajšia, ale aj vnútorná. Do svojej dennej rutiny môžete zaradiť zdravú stravu, meditáciu a pohyb. A samozrejme aj výživové doplnky, ktoré napomôžu lepšej kvalite pleti a celkovému zdraviu organizmu. Do skincare rutiny sa nebojte zaradiť prírodnú pleťovú kozmetiku, ktorá je v súlade s holistickým prístupom.

K holistickej pohode sa vám hodí

4. Technológie

Ešte nikdy v minulosti nebolo pri domácej starostlivosti o pleť k dispozícii toľko prístrojov, po ktorých vidieť výsledky skoro ako po salónnom ošetrení. Či už sa vrhnete do používania svetelnej terapieultrazvukových špachtlígalvanických žehličiek, či vákuových čističov pleti, všetci títo pomocníci zlepšujú stav pleti, spevňujú ju alebo hĺbkovo čistia. A tak zostáva dlho mladá.

Technológie v starostlivosti o pleť

Ktorý z trendov generácie Z vás zaujal? Alebo ich budete kombinovať? Nie je problém, skvelé sú totiž všetky!