Prejsť na hlavný obsah
Triky kaderníčky pre jemné a riedke vlasy. Skúsite ich?
3. 3. 2023Jana Uhlířová
Čítanie na 4 minúty
Keď počujete známe príslovie „vlasy sú koruna krásy“, smutne sa pozriete na svoje uľahnuté kučery? Už nemusíte trúchliť, máme pre vás rady kaderníčky, ako sa o riedke vlasy správne starať, aký zvoliť styling a účes a aké si dopriať doplnky stravy. Jemné vlasy, tešte sa!

Pýtate sa, aké účesy sú pre jemné vlasy najvhodnejšie? A aký strih alebo úprava im bude slušať? Budete sa diviť, ale môžete začať trvalou. „U klientok s jemnými vlasmi ju možno urobiť, je to aktuálne vracajúci sa trend. Ide o to zvoliť správnu veľkosť natáčok, štýl natočenia a všetko doplniť strihom,“ odporúča kaderníčka Nela Matýsková. 

„Potom môžete vlasy nosiť vlnité, vyfúkané cez difuzér, do objemu cez kefu, použiť natáčky alebo pramene natočiť na kulmu.“ Naopak, na žehličku na vlasy by vo vašej domácnosti mal padať prach. Prečo? „Ak máte skôr riedke a jemné vlasy, žehleniu sa radšej vyhnite, strácajú tak totiž objem,“ vysvetľuje kaderníčka. 

Čo sa týka vlasov, pokojne podvádzajte

Svoje vlasy hanlivo nazývate „pár chlpov na hlave“, ale tajne túžite po hrive po pás, ktorú by závidela aj Zlatovláska? Ak skutočne trváte na dlhých vlasoch, aj to je možné. „Na trhu existuje veľa druhov techník predĺženia a zahustenia vlasov, copov alebo clip-in príčeskov, ktorými si vlasy môžete zahustiť,“ vysvetľuje Nela Matýsková. Určite sa ale pýtajte na recenzie salónov a dajte na odporúčania.

Najlepšie účesy pre jemné a riedke vlasy

„Osobne by som však odporučila držať sa kratších strihov,“ dodáva. Dobre fungujú aj rovné mikáda pre jemné vlasy, teda rovno strihané vlasy, ktoré dodajú pocit hustejších vlasov. „Skvele vyzerá aj pixie cut alebo krátky strih s ofinou. Vlasy budú pôsobiť hustejším dojmom, keď sa sčešú smerom dopredu,“ dopĺňa. Vidíte, aj účesy pre uľahnuté vlasy existujú a narobia veľa parády.

Rozmaznávajte si jemné vlasy

Zabudnite na Kylie, buďte Marilyn

Máte jemné vlasy, trápi vás výraznejšie prerednutie a premýšľate aj o zmene farby? Skôr než ku kaderníčke pribehnete s fotkou Kylie Jenner, vedzte, že pre jemné vlasy je podľa odborníčky vhodnejšie zvoliť skôr svetlú farbu vlasov. Presvitajúcu pokožku potom nebude tak vidieť ako pri tmavej farbe. 

Stylingové prípravky

Strih máme vyriešený, zostáva doladiť vlasovú kozmetiku. Hľadáte šampón na jemné vlasy? Stávkou na istotu sú vlasové prípravky z radu určeného na objem a posilnenie vlasov.

„Široká škála prípravkov pre jemné vlasy zahŕňa spreje, mlieka na vlasy, séra, emulzie a ďalšie produkty. Vlasové prípravky na jemné vlasy mávajú unikátne zloženie, ktoré vlasy posilní a dodá im objem bez zaťaženia. Pri stylingu používajte penové tužidlápúdre na vlasy a laky. Naopak, vyhýbala by som sa krémom, silným gélom a ťažkým olejom,“ hovorí Nela Matýsková. Len by vám zbytočne zaťažili vlasy. Osobným tipom kaderníčky je značka JOICO

Najlepšia posila pre jemné vlasy

O riedke vlasy sa starajte aj zvnútra

Nákupom správnych produktov a úpravou vlasov v kúpeľni sa však starostlivosť nekončí. Lámete si hlavu nad tým, ako spevniť jemné vlasy? Na jar a na jeseň je dobré nasadiť vitamíny na vlasy. Ide o obdobie, keď sme k vypadávaniu vlasov náchylnejší. „Navyše mávame oslabenú imunitu,“ vysvetľuje Nela Matýsková a pripomína, že najväčší vplyv na padanie má dlhodobý stres, obdobie po pôrode alebo chorobe.

„Asi po troch mesiacoch by malo padanie vlasov prestať a mali by začať znovu rásť. Ak problém pretrváva, navštívte trichológa alebo dermatológa, ktorý vám pokožku skontroluje a odporučí správny postup,“ hovorí kaderníčka. 

Nakŕmte riedke vlasy

Dbajte aj na dostatočný príjem vitamínov, minerálov a bielkovín a popri starostlivosti „zvnútra“ sa o vlasovú pokožku starajte aj zvonku. „Po umytí ju jemne masírujte, vlasy zakaždým dobre vysušte, dôkladne vymývajte produkty a používajte vhodné kefy a hrebene pre jemné vlasy,“ odporúča kaderníčka. 

Zaujali vás naše tipy, ako sa starať o uľahnuté alebo veľmi riedke vlasy? Verte, že so správne zvolenou starostlivosťou, strihom a stylingom to už pre vás nebude trápenie, ale radosť. 

Prečítajte si viac