Prejsť na hlavný obsah

Zbohom, stereotyp. My skúšame výzvu plnú nových zážitkov! Pripojíte sa?

10. 6. 2024

Jana Krajčová

Čítanie na 5 minút

Vyliezť zo svojej komfortnej zóny znie pre väčšinu z nás až trochu desivo. Ale priznajme si to – keď zatneme zuby a nazbierame odvahu, vždy je to nakoniec skvelý pocit. Dáte si s nami výzvu a vyskúšate niečo nové každý deň?

Prečo vykuknúť z krabice

Život sa začína tam, kde sa končí vaša komfortná zóna, hovorí spisovateľ Neale Donald Walsch. Ale k jej hraniciam (alebo dokonca za ne) sa vydávame málokedy. Poďte to zmeniť! Čaká vás za to skvelá odmena:

  • posilníte si sebavedomie (kto hovorí, že neviete kresliť alebo tancovať?),
  • spoznáte nových ľudí (a možno z toho bude láska alebo priateľstvo na celý život),
  • nové zručnosti prispievajú k tréningu mozgu a pamäti,
  • podporíte svoju duševnú pohodu a zaženiete stres,
  • naštartujete kreativitu a schopnosť riešiť problémy,
  • nové znalosti vás posunú v kariére a osobnom živote.

Pri skúšaní nových vecí nemôžete urobiť chybu. Vždy sa niečo naučíte, aj keby len to, že tadiaľto pre vás cesta nevedie. Pripravení?

Pondelok: rozhýbať!

Aj vy už pekne dlho obdivujete na Instagrame fotky z akrojogy alebo ubehnuté kilometre vašich priateľov? Čo keby ste sa hlavnými aktérmi týchto parádnych výkonov raz stali vy? Nemusíte si hneď predplácať lekcie na pol roku alebo trénovať na maratón, ide predsa len o to, aby ste sa vyhecovali a vyskúšali niečo nové. Lekcie tanca, bojové umenie alebo aj ten beh, ku ktorému sa už pár rokov snažíte dokopať, sa počíta! A nezabudnite pritom na pitný režimkvalitné doplnky stravy pre športovcov!

Utorok: zamerané na vlasy

Máme vás – pár mesiacov už koketujete s trendy záclonkovou ofinou alebo medeným prelivom, ale chýba odvaha. Tu pomôže starý známy trik. Povedzte si, čo najhoršie sa môže stať. Len to, že necháte vlasy zase dorásť do pôvodnej dĺžky a vrátite sa k rovnakej farbe ako predtým. Dôležité info: divoké experimenty nie sú potrebné. Pokojne si pre začiatok kúpte len tónovací šampón na vlasy alebo skúste rovné „klince“ zvlniť kulmou. A budúci utorok buďte odvážnejšia!

Streda: nové líčenie, nové ja

Niečo vám poviem – dlho som si bola istá, že mi rúže neslušia. Špeciálne červené alebo hnedé odtiene. Potom som im dala ďalšiu šancu a teraz už nielenže bez rúžu skoro nevychádzam z domu, ale baví ma čím ďalej pestrejšia škála odtieňov! 

Vpustite si farby do beauty taštičky

A nič z toho by sa nestalo, keby som sa nerozhodla skúšať a testovať. Tak sa na chvíľu rozlúčte so svojimi make-up obľúbencami (nebojte, zase sa k sebe môžete vrátiť) a nájdite nové farby očných liniektieňov, nové textúry a odtiene rúžov a červený lak na nechtoch vymeňte za trochu väčší úlet. Trebárs za zelenú alebo trblietky.

Štvrtok: voňavý obláčik

Ak máte svoj signature parfém, gratulujeme. Jeho hľadanie dá zabrať. Ale v parfumovom mori je toľko rýb, že je trochu škoda zostávať pri jedinej, nie? Len skúste k novému flakóniku aspoň privoňať, malý flirt predsa neuškodí. A tu je pomôcka, kde loviť: tento rok obzvlášť letia vanilkové parfémycitrusové vône, tóny tabaku a je ten správny čas konečne dať šancu unisex parfémom, ktoré slávia veľkolepý comeback.

Piatok: o kvapku žeravejšia noc

Je jedno, či máte partnera alebo si práve užívate single život. Výrobcovia erotických pomôcok sa stále predháňajú v tom, ako nám život urobiť pikantnejší a spokojnejší, a to predsa nemôžeme ignorovať. Takže hanbu nabok (aj to je súčasť skúšania nových vecí) a porozhliadnite sa po hračke, s ktorou by vám to v spálni (alebo akejkoľvek inej miestnosti) mohlo klapať. Vďaka anonymite internetového nakupovania to zvládnu aj hanbliví!

Pre vašu hot friday night

Sobota: zážitok pre chuťové bunky

Kaša na raňajky, chleba na večeru a stále tá istá pätica jedál, ktorú točíte na víkendové obedy. Túto nudu treba z kuchyne vyvetrať. Takže si na sociálnych sieťach kuknite nové recepty alebo si kúpte ingrediencie, ktoré ste nikdy predtým neskúšali (napríklad tahini pastu alebo konjakové cestoviny). To vás donúti skúšať niečo nové! Zapojiť sa môžete aj do najrôznejších výziev a uvariť famózne vege jedlo alebo naštartovať kreativitu a zužitkovať všetky zvyšky z chladničky. Alebo konečne začať s nefalšovanou zdravou stravou

Nedeľa: čas na nové rozmaznávanie

Unavení z toho náročného týždňa? Tak ho zakončite príjemne – novým beauty rituálom. Pokojne ho nechajte na niekom inom a vyrazte do salónu vyskúšať profi mikroihličkovanie alebo lamináciu obočia. Alebo si do kúpeľne vneste trochu inovácií v podobe moderných technológií, ktoré vám trošku zefektívnia bežnú starostlivosť. Čo by ste povedali na elektrickú čistiacu kefku na pleťultrazvukovú špachtľu alebo svetelnú terapiu?

Technológia do každej kúpeľne

Hovorí sa, že v živote ľutujeme skôr to, čo sme neurobili, než to, čo áno (a možno sa nám to naozaj nepodarilo). Tak na to myslite a dajte novým veciam šancu. Každý deň! Uvidíte, že konečne začnete mať pocit, že žijete!