Prejsť na hlavný obsah

Francúzska manikúra: hlavne farebne!

13. 8. 2021

Notino

Čítanie na 3 minúty

Francúzska manikúra sa vracia! Ale v trochu inej podobe. Takže schovajte biely a púdrový lak do šuplíka a kúpte si tie farebné. Aké presne? Je to úplne jedno. Fantázii a najrôznejším kombináciám sa medze nekladú. A ak sa bojíte, že sa farebné nechty nebudú hodiť ku všetkým outfitom… To sa už dnes nerieši! My sme dali dohromady našich 5 obľúbených stylingov, ktoré vôbec nie sú ťažké a vyzerajú skvele. Ako na ne? Hneď vám to prezradíme.

Farebná francúzska manikúra

V tomto prípade to už nemôže byť jednoduchšie. Stačí si vybrať odtieň obľúbeného farebného laku a do partie pribrať ešte obyčajný priehľadný lak na zafixovanie. Potom už potrebujete len trochu trpezlivosti, keď budete tvarovať oblúčiky na „tej druhej ruke“. Postup, ako urobiť francúzsku manikúru, je však stále rovnaký. 

Na tvarovanie by sa vám mohol hodiť zdobiaci štetček, ale vystačíte si aj so špáradlom, keby bolo treba. Opatrne namáčajte štetček do farebného laku a nanášajte ho na čisté, suché nechty. Oblúčiky tvarujte tenkou vrstvou tak, aby ste zakryli celý voľný okraj nechta. Potom len nechajte zaschnúť a celú plochu nechtov prelakujte jednou vrstvou rýchloschnúceho priehľadného laku Essie Speed Setter.

 

Ešte viac farieb? Prečo nie! 

Ak je pre vás len jedna farba stále nuda a v lete chcete nechtom dodať trochu viac šťavy, tak si farieb vyberte viac. Môžete si dať na každý necht inú, striedať len dve… Je len na vás, ako veľmi alebo málo bude vaša francúzska manikúra farebná. My sme sa tento rok zamilovali do pastelových odtieňov lakov Essie Nails

 

Francúzska manikúra môže byť aj naruby

To ako z druhej strany nechtov??? Nie tak celkom. Tentokrát neurobíte oblúčik na hornej časti nechta. Miesto toho farbami rozjasníte tú spodnú, priamo pri lôžku. Len pozor, aby sa vám pri aplikácii lak nenalepil na nechtovú kožtičku. Tu sa vám preto bude skutočne hodiť špeciálny štetček a hlavne jeden z krásnych odtieňov OPI Nail Lacquer.

TIP: Tento styling vyzerá skvele aj na nechtoch na nohách… Takže? Francúzska pedikúra na seba nemusí nechať dlho čakať! 

 

Čierna francúzska manikúra 

Ako na francúzsku manikúru, keď máte radšej tmavšie nechty? Poďme ich natrieť rovno na čierno. Ale zase trochu po našom. Vezmite si do ruky opäť štetček a lak NOBEA Day-to-Day v odtieni Black Saphir. Potom na časť nechta nakreslite vlnku. Hornú časť nechta nad vlnkou potom vyfarbite. Že je to hneď úplne o niečom inom? Jemná vlnka totiž pekne vyváži tvrdú čiernu farbu. 

 

Zvieracie vzory 

Posledný styling je trošku bláznivejší, ale zvieracie vzory sú teraz úplne všade, tak prečo by sme sa ich mali báť na nechtoch. Teraz je načase vytiahnuť zo šuplíka biely lak a nechať si poruke aj čierny. Ideme totiž vytvoriť kravské fliačky! 

Bielym lakom urobte klasické oblúčky a počkajte, kým lak nezaschne. Potom si zase vezmite zdobiaci štetček a na bielom prúžku vytvorte mini čierne fliačky. Keď biely prúžok pretiahnete, nič si z toho nerobte. Manikúra bude o niečo zaujímavejšia.

 

TIP NA ZÁVER: Ak ste zvyknutí dávať pod farebné laky pre istotu podkladovú vrstvu, odporúčame skúsiť Catrice 99% Natural Base Coat, ktorý farebnej francúzskej manikúre predĺži výdrž. 

produkty