Prejsť na hlavný obsah

Kozmetická taška na cesty: Čo v nej nesmie chýbať

22. júna 2022Notino
Leto je v plnom prúde, a to znamená jediné – rozhodnúť sa, kde si užijem letnú dovolenku. No nech už pôjdem kamkoľvek, rozhodne si so sebou beriem dôležitého spoločníka. Svoju kozmetickú taštičku. Akými vychytávkami ju naplniť a ako zaistiť, aby sa vám na cestách nič nevylialo alebo nevysypalo? Všetko to viem a rada poviem!

Vyberte tú pravú taštičku na kozmetiku 

Základom je samozrejme vybrať takého parťáka, do ktorého sa všetko pohodlne zmestí a v ktorom sa vám bude dobre hľadať. Niekomu stačí jedna menšia kozmetická taštička, niekto (ako ja) potrebuje dve poriadne tašky. Jedna je predsa na skin a body care a jedna na make-up, no nie? 

Mojou prvou voľbou je tak kozmetický kufrík Notino Charm Collection. „Napchám“ do neho všetko čo treba a niekedy ani nepotrebujem druhú taštičku! Všetky fľaštičky tam poskladám na výšku, má štyri priehradky a niektoré produkty sa tam dokonca zmestia aj v plnej veľkosti.

Ak nie ste takí beauty blázni ako ja a stačí vám niečo menšie, odporúčam priehľadnú kozmetickú taštičku BrushArt Berry. Máte aspoň prehľad, kde čo nájdete, a je veľmi ľahko umývateľná. 

Produkty

A keď už budete vyberať pre seba, pozrite sa aj na vybavenie na cesty pre partnera – možno to ešte nevie, ale určite ocení, keď sa mu nebude kozmetika váľať po celom kufri. Pánska toaletná taštička Notino Men Collection je menšia, jednoduchá, ale zmestí sa do nej všetko potrebné. 

TIP: Keď už som pri vyberaní rôznych cestovných vychytávok, nemôžem nezmieniť svojho obľúbenca – cestovnú šperkovnicu Notino Classy Collection. Je tak akurát veľká na tých pár šperkov, čo si beriem na cesty, a je uzatvárateľná na zips, takže cestovanie s ňou je úplne easy. 

Must-have každej cestovnej kozmetickej taštičky 

Pri balení odporúčam rozmyslieť si medzi dvomi možnosťami. Jedna je kúpiť si malé znovu použiteľné cestovné fľaštičky na kozmetiku, do ktorých produkty prelejete. Druhá je rovno cestovné balenie kozmetiky, ktorú ste zvyknutí používať. 

Nevýhodou cestovných balení môže byť asi len to, že nie všetky produkty majú svoje mini verzie.

Takže často musíte hľadať nejakú alternatívu. Ak chcete mať istotu, že pôjdete so svojimi obľúbenými beauty produktmi, kúpte si prázdne cestovné fľaštičky na kozmetiku Notino Travel Collection a cestovné balenie si jednoducho vyrobíte. Rovnako si môžete dať obľúbenú vôňu do plniteľného rozprašovača a nemusíte tak zháňať miniatúru parfému. 

Ja som v tomto ohľade trošku lenivá a rovno hľadám miniatúry kozmetiky. Pozerám sa hlavne po telovej a vlasovej starostlivosti, ale aj niektorých make-up kúskoch. Tie by mi totiž v plnej veľkosti zabrali najviac miesta. 

A keďže celé toto balenie je hlavne o tom, že sa ide za slniečkom, myslím na to aj pri vyberaní starostlivosti. Všetky typy vlasov ocenia cestovnú sadu kozmetiky pre vlasy namáhané slnkom Schwarzkopf Professional BC Bonacure Sun Protect. Nájdete v nej šampón, kúru aj sprej a navyše má vlastnú taštičku! 

Pre vlasy, ktoré už sú vysušené alebo poškodené aj bez slnečných lúčov, skúste kúpiť sadu Moroccanoil Repair alebo Moroccanoil Hydration. V oboch sadách nájdete hneď štyri produkty a majú aj vlastnú štýlovú taštičku. A čo si budeme hovoriť, tých nie je nikdy dosť. 

TIP: Chcete si zbaliť make-up na cesty a nechcete si brať plnú veľkosť takmer pri ničom? Aj to je jednoduché. V sade Shiseido Benefiance nájdete totiž všetko, čo potrebujete ku každodennému jednoduchému líčeniu na dovolenke. Napríklad ceruzku na oči, rúž, rozjasňovač, ale aj pleťovú masku či pleťové sérum. To všetko v jednej úhľadne zbalenej taštičke – takto vyzerá naozaj štýlová cestovná kozmetika. 

Ako zabaliť kozmetiku na cesty?

Poslednou otázkou je, ako všetko zbaliť tak, aby sa nám po ceste nič nerozbilo alebo nevytieklo. Chápem, že pracovníkom na letisku alebo stanici na mojom obľúbenom highlighteri alebo micelárnej vode nezáleží – takže si musím sama poistiť, aby sa im pri manipulácii nič nestalo. 

Produkty

Čo je úplný základ? Neberte nič, čo má nekvalitné balenie a mohlo by sa po ceste ľahko otvoriť. Také produkty nech na vás počkajú doma na poličke. Čo ďalej urobiť pre to, aby všetko dorazilo tak, ako ste to zabalili? 

  • Vezmite obyčajnú lepiacu pásku a zalepte tiene, paletky, rozjasňovače a tak ďalej. Neotvoria sa a nezašpinia zvyšok výbavy. 
  • Ak beriete tonikum, čistiacu penu alebo čokoľvek tekutého s viečkom, skúste viečko vyplniť vatou a po zavretí opäť prilepiť lepiacou páskou. Tak zaistíte, že sa neotvorí, a aj keby trochu vytieklo, vata zastaví prúd! 
  • Zároveň odporúčam dať všetky tekuté produkty zvlášť do uzavierateľného vrecúška. 
  • Priehľadné uzavierateľné vrecúško sa vám bude hodiť tak či tak! Keď cestujete lietadlom len s príručnou batožinou, je povolené mať pri sebe tekuté produkty len do 100 ml. Všetky musíte mať prehľadne naskladané práve v priehľadnom vrecúšku a pripravené na kontrolu na letisku.
  • Neberte si nič v sklenenom obale, ľahšie sa rozbije a vy potom skončíte bez obľúbeného produktu a s taštičkou plnou črepov. 

Tak čo, ste ready na letnú dovolenku alebo sa ešte pozriete po kvalitnej taštičke na make-up a cestovnej sade kozmetiky?

Prečítajte si viac