Nontouring, trblietky, neóny – spoznajte beauty trendy roku 2020!

24. februára 2020Notino
Zbohom metalickým perám a výrazným rozjasňovačom – nový rok priniesol aj novú víziu toho, čo bude tento rok hýbať svetom krásy.

Niektoré z beauty trends 2019 budú aktuálne aj teraz, iné sú už out. Poďte sa zoznámiť s tohtoročnými trendmi a načerpajte sviežu inšpiráciu pre svoje líčenie.

Nontouring – návrat k prirodzenosti

Výrazné tvarovanie tváre pomocou kontúrovania a rozjasňovačov bolo fenoménom minulej dekády. Protichodným trendom je teraz nontouring, teda make-up technika, ktorej cieľom je dosiahnuť sviežu, prirodzene žiarivú pleť s ľahko zvýraznenými rysmi. Vytvoriť tento look je jednoduché – stačí vám iba pár rýchlych krokov.

Na vyčistenú a hydratovanú tvár najprv naneste podkladovú bázu Honey Dew Me Up od NYX Professional Makeup, ktorá ju vyhladí a prejasní. Pleť potom pekne zjednotí ľahký dlhotrvajúci make-up Lancôme Teint Idole Ultra Wear, ktorý skryje drobné nedostatky a zaistí jej hydratáciu. Prirodzene žiarivý vzhľad potom dosiahnete pomocou rozjasňovača Yves Saint Laurent Touche Éclat Shimmer Stick, ktorým môžete zvýrazniť lícne kosti, stred nosa, srdiečko pier a kosť pod obočím. Pre maximálne prirodzený výsledok ho stačí jemne vklepať prstami.

Neón make-up – líčenie nielen pre odvážnych

Neónové farby sa začali objavovať minulý rok v podobe očných liniek a teraz patria medzi beauty trendy, ktoré sa postupne dostávajú z prehliadkových mól do ulíc. Aj keď sa líčenie s krikľavými farbami, ako je kanárikovožltá, sýtoružová či elektricky modrá, môže zdať ako príliš odvážne (najmä na každodenné nosenie), opak je pravdou. S neónovým líčením môžete smelo do školy či kancelárie – kľúčom je dômyselná aplikácia týchto farieb.

Presvetliť vnútorný kútik oka svetlým tieňom je osvedčený trik, ktorý sa používa už desiatky rokov. Ale čo tak skúsiť niečo nové? Namiesto vášho obľúbeného svetlého odtieňa preto naneste do vnútorného kútika neónový tieň a uvidíte, že rozhodne vám nebude chýbať v oku iskra. Vďaka paletke Makeup Obsession Be Crazy About, ktorá vám ponúkne rovno desať vysokopigmentovaných odtieňov, to bude hračka.

Colorblocking – jedna farba už nestačí

Monochromatické líčenie patrí k trendom minulého roka, ktorým už odzvonilo. Decentné líčenie tón v tóne teraz nahrádza colorblocking, teda make-up s niekoľkými sýtymi farbami, ktorý je vhodný na deň aj na večer. Odvážnych farebných kombinácií sa báť nemusíte – čím výraznejšie farby použijete, tým lepšie. Ružové očné tiene skombinujte s červenými perami, tyrkysovomodré líčenie očí zas s jasne fialovým rúžom.

Ako na to? Najprv vytvorte jednofarebné líčenie očí, napríklad s paletkou NYX Professional Makeup Off Tropic. To potom doplňte sýtymi, matnými perami. Tekutý rúž L’Oréal Paris Rouge Signature nás nadchol ľahkou textúrou, s ktorou vďaka vrstveniu vykúzlite presne takú intenzitu, akú si budete priať.

Glitter make-up – líčenie nielen na ples

Trblietky uvidíme tento rok nielen na červených kobercoch či plesových parketách, ale pravdepodobne aj na každej párty. Skvelým pomocníkom na ceste za týmto trendovým make-up lookom, ktorý bude priťahovať pohľady okoloidúcich ako magnet, sú sypké trblietky Glitter Goals od NYX Professional Makeup. Môžete ich naniesť na tvár aj na telo, a to pomocou štetčeka, penového aplikátora či prstov. Hviezdny pohľad dosiahnete aj vďaka mono očným tieňom Yves Saint Laurent Sequin Crush s 3D trblietkami.

Či ste zástankyňa prirodzeného make-upu, alebo výrazného líčenia, medzi aktuálnymi beauty trends iste nájdete ten, ktorý sa stane vaším favoritom. Ktorý vyskúšate ako prvý?

Prečítajte si viac