Dokonalý festivalový look plný lesku

11. júla 2019Notino
Leto je tradične plné festivalov a zábavy. Okrem hudby a nezabudnuteľných zážitkov sú „fesťáky“ aj vynikajúcou príležitosťou ukázať originálne looky. Americká Coachella udáva trendy už pár rokov a dala základy novodobému boho štýlu. Outfity, ktoré si vyberú celebrity a influenceri, potom inšpirujú návštevníkov ďalších festivalov po celom svete. Takisto ich make-up a účesy. U nás sa veľká štýlová párty rozbieha na Colours of Ostrava!

Trblietky, trblietky, trblietky

Kedy inokedy sa trochu odviazať, než počas festivalovej sezóny? Pre milovníčky všetkého, čo sa leskne, nastáva ideálna príležitosť vyšantiť sa. Mihotavé pigmenty Glitter Goals od NYX Professional Makeup hravo rozžiaria pohľad a navyše si môžete vybrať z desiatich farieb. Rovnako poslúžia aj žiarivé očné tiene od Pierre René. Náš tip? Na TOP fixáciu nanášajte trblietavé pigmenty prstom a siahnite po podkladovej báze.

Trblietavé očné líčenie a umelé riasy patria k sebe. Záleží len na vás, či si zvolíte dramatický look ako z červeného koberca, alebo sa rozhodnete pre trošku decentnejší štýl. Kvalitné riasy sa hodia na každú príležitosť a je možné s nimi vytvoriť oboje. Medzi najhorúcejšími trendmi roku nájdete tiež rozjasňujúce hmly a spreje plné jemného lesku. Podobný kúsok z vás urobí žiarivú letnú bohyňu!

Lenže čo s vlasmi?

Tu môže nastať menší problém. Pretancovaný deň vonku totiž dokáže otriasť základmi vášho účesu. Kľúčová je teda jeho fixácia. Extra silný lak a gél na vlasy sa stanú vašou tajnou zbraňou. Vlasy môžete narovnať, ale aj zvlniť raz-dva pomocou žehličky. Nezabudnite, že sa môžete vyhrať aj s doplnkami, ako sú kvetinové čelenky, korunky či šatky.

Festivalový účes krok za krokom

1. Vlasy dôkladne rozčešeme a uprostred si urobíme cestičku.

2. Vlasy hornej časti hlavy si na jednej strane od cestičky oddelíme tupírovacím hrebeňom a spodnú časť zafixujeme.

3. Z vlasov v hornej časti začneme smerom od čela zapletať francúzsky vrkoč.

4. Vrkoč zapletieme až ku temenu hlavy a zaviažeme gumičkou + zafixujeme sprejom na vlasy.

5. Zvyšnú časť vlasov v copíku učešeme a cca 7 cm nad končekmi vlasov opäť zaviažeme gumičkou.

6. Vzniknutý copík zafixujeme a začneme zmotávať do drdola smerom k cestičke.

7. Drdol spevníme gumičkou a celý postup (body 1 až 6) zopakujeme s vlasmi na druhej strane hlavy.

8. Drdoly a cestičku spevníme gélom na vlasy.

9. Vlasy v okolí cestičky ozdobíme metalickými trblietkami, ideálne v dvoch farebných odtieňoch.

10. Potom ešte pozdĺž cestičky pridáme kamienky a úžasný festivalový look máme hotový!

Notino Beauty Zone

Notino sa tento rok tiež naladilo na festivalovú vlnu a uvíta vás v štýlovej zóne na ikonickom festivale Colours of Ostrava! Glamour svet Notino Beauty Zone nájdete na Manhattan Street, kde vás privíta priestor plný oslňujúceho lesku a krásy. V našej zóne nechýbajú kozmetické legendy Yves Saint Laurent a NYX Professional Makeup, ktoré dokonale nalíčia každého návštevníka. Vaše looky môžete zvečniť vo fotokútikoch. O festivalové účesy sa postará kadernícky tím z Remington, ktorý má najnovšie hair trendy v malíčku. Kompletnú vlasovú premenu môžete prežiť s Philips v rámci ich kaderníckych a barber shows. Bude sa teda naozaj na čo tešiť! Chystáte sa na Colours of Ostrava? Príďte sa na nás pozrieť a načerpať tú pravú inšpiráciu pre perfektný festivalový make-up a účes.

Prečítajte si viac