Prejsť na hlavný obsah
Brufen Brufen 100 mg/5ml sirup na zníženie horúčky a tlmenie bolesti
Brufen Brufen 100 mg/5ml sirup na zníženie horúčky a tlmenie bolesti
Forma Sirup
Spôsob podaniaNa vnútorné použitie
Režim výdajaregistrovaný liečivý prípravok
Liečivá látkaIbuprofen
ŠÚKL kód1432C
Farmakoterapeutická skupinaAntiflogistiká a antireumatiká

BRUFEN sirup sa používa na liečbu miernej až strednej bolesti, ako je primárna dysmenorea, bolesť zubov, pooperačná bolesť, bolesť po epiziotómii a pôrode, na symptomatické uvoľnenie bolesti hlavy, vrátane migrény a pri nachladnutí. BRUFEN sirup sa používa aj pri poraneniach mäkkých tkanív napr. pri distorzii kĺbu alebo pomliaždení pohybového aparátu.

Ak sa do 5 dní nebudete cítiť lepšie alebo sa budete cítiť horšie, musíte sa obrátiť na lekára. 

Dospelý pacient sa má poradiť s lekárom, ak sa stav zhorší alebo pretrváva dlhšie ako 3 dni pri horúčke a dlhšie ako 5 dní v prípade bolesti. Ak je u detí vo veku od 6 mesiacov a u dospievajúcich (12 - 18 rokov) potrebné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo dôjde k zhoršeniu príznakov, je potrebné poradiť sa s lekárom. U dojčiat vo veku 3 – 5 mesiacov treba vyhľadať lekára okamžite pri zhoršení príznakov ochorenia alebo do 24 hodín, ak príznaky pretrvávajú.

Liek sa nemá podávať deťom mladším ako 3 mesiace a deťom s telesnou hmotnosťou menšou ako 5 kg.  

Používa sa na:

  • krátkodobú liečbu horúčky u detí starších ako 3 mesiace, vyvolanej vírusovou alebo bakteriálnou
  • infekciou (chrípka, zápal priedušiek, zápal mandlí, zápal hltana, zápal prinosových dutín a iné)
  • pri juvenilnej reumatoidnej artritíde a ostatných reumatických ochoreniach (iba na odporúčanie lekára)
  • pri miernej až stredne silnej bolesti (menštruačná bolesť, bolesť zubov, pooperačná bolesť, bolesť hlavy)
  • pri poranení mäkkých tkanív (vyvrtnutie, pomliaždenie)

Zloženie:

  • liečivá látka: 5 ml sirupu obsahuje 100 mg ibuprofénu a 12,5 ml benzoátu sodného
  • pomocnými látkami sú: sacharóza (660 mg/ml), sorbitol (100 mg/ml), metyl-parahydroxybenzoát (1 mg/ml), propyl-parahydroxybenzoát (0,5 mg/ml), oranžová žlť (E110) (0,1 mg/ml), benzoát sodný (2,5 mg/ml)

Dávkovanie / spôsob použitia:

  • vždy používajte liek presne v súlade s písomnou informáciou pre používateľov alebo podľa pokynov svojho lekára alebo lekárnika
  • dávka ibuprofenu závisí od veku a telesnej hmotnosti pacienta
  • dospelí a deti od 12 rokov: bolestivé stavy ľahkej až strednej intenzity: 200 - 400 mg (10 - 20 ml) jednorazovo alebo rozdelených do 3 - 4 denných dávok, bolestivá menštruácia: 400 mg (20 ml) 1 až 3 × denne podľa potreby, reumatické ochorenia: odporúčaná denná dávka je 400 až 600 mg (20 až 30 ml) 3 × denne
  • dojčatá a deti do 12 rokov: odporúčaná denná dávka je 20 – 30 mg/kg telesnej hmotnosti, rozdelených do väčšieho počtu dávok
  • maximálna jednotlivá denná dávka ibuprofénu pre deti a dospievajúcich nesmie presiahnuť 400 mg, celková denná dávka ibuprofénu u dospelých a dospievajúcich v priebehu 24 hodín nesmie presiahnuť 1 200 mg
  • sirup je určený na perorálne podávanie, na dosiahnutie rýchlejšieho nástupu účinku je možné dávku užiť nalačno
  • pacientom s citlivým žalúdkom sa odporúča, aby ibuprofén užili s jedlom

Kontraindikácie:

  • neužívajte ak ste alergický na účinnú látku alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku
  • sirup sa nesmie užívať súčasne s inými nesteroidovými protizápalovými liekmi, protizápalové lieky a lieky proti bolesti ako ibuprofén môžu byť spojené s malým zvýšeným rizikom srdcového infarktu alebo mozgovej príhody, najmä ak sa užívajú vo vysokých dávkach 
  • pri užívaní sirupu sa môže vyskytnúť prechodný pocit pálenia v ústach alebo v hrdle, pred použitím je potrebné flašu dôkladne pretrepať  
  • sirup sa nesmie užívať súčasne s inými nesteroidovými protizápalovými liekmi
  • pri dlhodobom užívaní liekov proti bolesti sa môže vyskytnúť bolesť hlavy, ktorá sa nesmie zmierňovať zvyšovaním dávok lieku  
  • počas liečby môže dôjsť k ovplyvneniu reakčného času, čo je potrebné vziať do úvahy v prípade potreby zvýšenej pozornosti (vedenie vozidla alebo obsluha strojov)  
  • ďalšie možné kontraindikácie nájdete v písomnej informácii  

Zvláštne podmienky uchovania:

  • uchovávajte pri teplote do 25 °C
  • nepoužívajte po uplynutí doby použiteľnosti uvedenej na obale 

Upozornenie:

  • uchovávajte mimo dosahu detí
  • neprekračujte odporúčanú dávku
  • vždy si pozorne prečítajte písomnú informáciu skôr, ako začnete tento liek používať
  • ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára, lekárnika alebo zdravotnú sestru
  • ak ste tehotná alebo dojčíte, domnievate sa, že môžete byť tehotná alebo plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom skôr, ako začnete tento liek používať
  • nevyhadzujte žiadne lieky do odpadových vôd alebo domáceho odpadu 
Na stiahnutie:

Príbalovú informáciu nájdete TU

BrufenBrufen 100 mg/5ml registrovaný liečivý prípravok sirup na zníženie horúčky a tlmenie bolesti

6,50
O 7 % výhodnejšie
100 ml
6,00
5,40s kódom all10
Kód zadajte v košíku
-10%

Viac než 5 ks na sklade | 6,00 / 100 ml, vr. DPH | Minimálna cena 5,10 €
| Kód: BRF00063
1
Večerné doručenie
už zajtra pondelok 24. 6. 2024
Osobný odber
už zajtra pondelok 24. 6. 2024