10 trikov pre perfektné riasy, ktoré vám zmenia život

10 trikov pre perfektné riasy

Krásne riasy sú bezpochyby základ líčenia. I keď nepoužijete žiadny iný make-up, samotná riasenka dokáže rozžiariť a zvýrazniť tvár. Každá z nás má "tu svoju najlepšiu riasenku", na ktorú nedáme dopustiť. Ale používame ju naozaj správne? To možno nie... Mám pre vás 10 trikov, ktorými by ste sa rozhodne mali riadiť, ak chcete mať dokonale bezchybné riasy.

  1. Riasenku nepoužívajte dlhšie ako 2-4 mesiace. Po tejto dobe vysychá a nefunguje tak, ako by mala.
  2. Keď nanášate viac vrstiev, nechajte ju vždy pred ďalšou aplikáciou zaschnúť. Neponáhľajte sa a počkajte radšej dlhšiu dobu. V medzičase si môžete napríklad vyčistiť zuby, nalíčiť pery, alebo upraviť vlasy :-)
  3. Chcete naozaj veľmi zväčšiť objem rias? Ešte pred použitím riasenky naneste na riasy štetcom jemný púder a uvidíte ten výsledok!
  4. Radšej ako klieštiky na riasy používajte špeciálnu riasenku pre natočenie rias. Všetko je totiž o štetci. Ten správny nadvihne a natočí vaše riasy omnoho lepšie ako klieštiky.

Môj tip: Bourjois Mascara Volume Glamour Ultra-Curl alebo legenda medzi riasenkami Lancôme Virtuose.

  1. Pokiaľ chcete precízne nalíčiť i tie najdrobnejšie spodné riasy alebo riasy v kútiku oka, a ja verím, že chcete, potom nedržte riasenku vertikálne, ale horizontálne. To znamená rovnobežne k riasam. Uvidíte, že vám to pôjde samé.
  2. Nezabudnite čistiť štetec. Jedine tak vám dokonale oddelí riasu jednu od druhej a zostane na ňom to správne množstvo farby. Stačí ho raz za čas namočiť na 5 minút do horúcej vody. Otvorenú tubu s farbou zatiaľ zakryte trebárs obrúskom, aby zbytočne nevysychala.
  3. Nepoužívajte vodeodolné riasenky. Vyschnú totiž omnoho skôr ako tie "obyčajné".
  4. Nikdy riasenkou "nepumpujte" v tube. Dostáva sa tak do tuby vzduch a riasenka rýchlejšie vysychá.
  5. Namiesto odličovača používajte kokosový olej. Odličovacie schopnosti má rovnako dobré, ale navyše riasy vyživuje a hydratuje.
  6. Používajte riasenku namiesto tekutých liniek, vyzerá to perfektne. Stačí mať správny štetec, naniesť na neho trochu farby z riasenky a je to!

Môj tip: Štetec na očné linky da Vinci Classic.

Zuzana, notino.sk