4 inšpirácie z Fashion Weeku

fashion week

Líčenie očí, a najmä očných tieňov, je pre mnohé ženy veľká veda a často sa doň radšej ani nepúšťajú. A priznajme si to – keď už sa nám predsa podarí nalíčiť jedno viečko, vytvoriť niečo aspoň troška podobné na druhom býva skutočnou výzvou.

Margita Skřenková, mejkapartistka Maybelline, vám ukáže niekoľko tipov, ako si s líčením očí hravo poradíte. Inšpiráciu čerpala priamo na mólach newyorského Fashion Weeku, a preto nielenže zvládnete očné tiene v pár krokoch, ale navyše budete i trendy.

Krémové tiene „doguľata“

Krémové tiene Color Tattoo od Maybelline patria medzi ikonické produkty značky a nájdete ich vo výbave viacerých mejkapartistov. Sú totiž skutočne dlhotrvajúce a v priebehu dňa sa vám nestane, že by sa zliali do liniek. Zároveň sú ideálne aj ako báza pod klasický tieň. Jeho výdrž nielen predĺžia, ale podporia tiež farebnosť tieňa. To je však už mierne pokročilejší postup – na úplne základné líčenie si vystačíte len so samotným Color Tattoo.

Pokiaľ ponuka odtieňov presne nezodpovedá napríklad tomu odtieňu fialovej, o ktorom snívate, alebo ktorý by sa vám hodil k šatám, tiene jednoducho miešajte a vytvárajte si svoje vlastné. A s ideálnou farbou je to ďalej už ľahké.

Väčším huňatým štetcom alebo pokojne i prstom naneste po celom pohyblivom viečku jednotnú vrstvu, pričom v rámci tieňovania sa nezameriavajte len na vonkajšiu časť oka. Tieň, naopak, zľahka rozotrite dostratena po celom viečku smerom k obočiu. A nezabúdajte ani na spodné viečko – rovnakú farbu aplikujte pozdĺž spodných rias v nenápadnej tenkej linke, ktorá celý vzhľad spojí. Následne vám už stačí líčenie iba jemne dokončiť riasenkou, napríklad predlžujúcou Snapscarou.

Výrazné farby na očiach

Pri druhom líčení je čas na to, skutočne sa nechať inšpirovať New Yorkom a popustiť uzdu fantázii. Či už sa rozhodnete vyskúšať výrazné farby a jemne oživiť nadchádzajúcu jeseň, alebo zvolíte jemnejšiu farebnú kombináciu, stále sa snažte o kontrast, napríklad teplej a studenej farby. Navyše pritom nemusíte používať výlučne len očné tiene. Margita Skřenková vytvorila celé toto líčenie s tekutými rúžmi SuperStay Matte Ink. Môžete sa teda spoľahnúť na to, že vám naozaj vydržia po celý deň aj noc.

loreal,fashion week

Odtieň na celé viečko aplikujete rovnako ako v predchádzajúcom líčení, doguľata veľkým štetcom. V prípade, že predsa siahnete po tekutom rúži, farbu pridávajte postupne, aby bola jednotná – najskôr si teda produkt naneste na chrbát ruky a následne aplikujte štetčekom. Linku veďte nad líniou horných rias a nechajte poriadne zaschnúť.

Samozrejme, môžete siahnuť po paletke tieňov v obľúbených farbách či znova po Color Tattoo. Spodné viečko nechajte tentoraz úplne nenalíčené, nech ešte viac vynikne kontrast líčenia. To isté platí aj pre riasenku. S ďalšou ikonou značky Maybelline, riasenkou Colossal, zahustite a zvýraznite len horné riasy.

 

Ďalšiu inšpiráciu si môžete pozrieť vo videu zo seriálu Make-up in the City. Naučíte sa napríklad ako vytvoriť dymové tiene v jemnom rokovom štýle.