4 make-up TRIKY: Skúste to inak!

make-up artistka Margita pre Maybelline New York

Že športové oblečenie nepatrí iba do telocvične, na tom sa zhodneme azda všetci. V dnešnej dobe to už nie je žiadna rarita – prvky športovej módy vidno nielen na ulici, ale dokonca aj v kanceláriách. Móda a štýl porušujú skrátka ďalšie pomyselné pravidlá. A prečo by to nemohlo byť inak aj v prípade líčenia? Nikde predsa nie je napísané, že pred športom sa musíte celá odlíčiť, alebo že linka musí byť zákonite vždy len čierna!

Make-up trend 1: grafická očná linka

ako vytvoriť grafické očné linky

Newyorský Fashion Week je rozhodne miestom, kde sa udávajú trendy, a tak na prehliadkových mólach nemohli chýbať očné linky. Zabudnite však na čiernu klasiku! Margita Skřenková, make-up artistka Maybelline New York, vám predstaví pár trikov. A má tip aj pre tie z vás, ktoré nemajú pevnú ruku chirurga – pomôžte si povrázkom! Možno to znie troška zvláštne, ale pozrite si video pod článkom s ukážkou, ako tieto grafické linky vznikli.

Margita si na kúsok povrázka naniesla dlhotrvajúcu ceruzku na oči Maybelline Tattoo Liner a obtlačila ju okolo oka do geometrického tvaru. Efekt pritom vôbec nevyzerá tvrdo či neprirodzene, naopak, jednoznačne zaujme. Pokojne skombinujte farby a tvary, trblietavé i matné linky, ako vám len napadne.

Make-up trend 2: vlastne obyčajné obočie

dekoratívna kozmetika Maybelline

Znie to možno čudne, ale trendy sa vracajú k úplným základom. Instagramovému, príliš hranatému obočiu odzvonilo! Siahnite po pomáde na obočie a obojstrannom aplikátore – špirálou na jednom konci obočie najprv prečešte, a potom použite druhú stranu aplikátora so zošikmeným štetčekom. Odporúčame pomádu Brow Pomade Pot od Maybelline s gélovou textúrou.

Štetček pred aplikáciou trocha otrite o viečko produktu, aby ste ho nenanášali príliš. Potom už iba vykresľujte krátke ťahy v smere rastu vášho obočia, aby ste doplnili chĺpky tam, kde chýbajú. Snažte sa čo najviac držať svojho prirodzeného tvaru, a nezabúdajte, že obočie nie je z dvojčiat, sú to sestry. Dokonalé vykreslenie a ostré línie sa už pri obočí jednoducho nenosia.

Make-up trend 3: rozpité pery

Margita sa s nami podelila aj o jej obľúbený trend v líčení pier – rozpité pery. Na trhu sa objavujú stále nové produkty, ktoré vám uľahčia nielen vytvorenie samotného líčenia, ale postarajú sa tiež o to, aby to vyzeralo tak, ako má, dlhšie než 5 minút. Matný rúž naneste od stredu pier a môžete ho rozklepkať prstom až za hranice svojich pier.

trendy líčenie s produktami Maybelline

Make-up trend 4: spojenie matnej a lesklej textúry

Dobre, začali sme možno niečím, na čo vám môže chýbať odvaha, ale čo keby ste vyskúšali monochromatické líčenie, ktoré sa hrá s kombináciou matnej a mastnej textúry?

Krok 1: Matný bronzer

Základom je matný bronzer a kontúrovací púder v jednom – hit tohtoročnej sezóny. A to hlavne vďaka tomu, že nahrádza klasické ostré kontúrovanie, a naopak, prikláňa sa k zdravému, jemne opálenému vzhľadu. Ten najlepší bronzer si podľa svojho podtónu môžete vybrať až zo 4 odtieňov Maybelline City Bronzer. Potom ako bronzer nanesiete štetcom pod lícne kosti a na ďalšie časti tváre, ktoré chcete potlačiť, bez obáv ho prstom aplikujte cez a takisto mierne ponad pohyblivé očné viečko, a tiež na pery.

Krok 2: Krémový rozjasňovač

A po bronzeri je čas na nie celkom bežnú kombináciu matného a mastného produktu. Na líčení je skvelé to, že sa nemusíte hrať iba s farbami, ale aj s textúrami. Proste skúšajte a kombinujte. Ale pozor! Pri vrstvení rôznych typov produktov je lepšie nanášať mastné líčidlá na tie suché/púdrové a nie naopak. Naneste preto Strobing Stick na najvyšší bod lícnych kostí, na pohyblivé viečko, špičku nosa aj na pery. V prípade pier sa držte v strede a môžete jemne „pretiahnuť“ nad hornú peru do srdiečka, čím pery opticky zväčšíte.

Ak chcete experimentovať ešte o trošku viac, nebojte sa navzájom skombinovať zlaté a strieborné, či teplé a studené farby produktov. Práve vďaka spojeniu a použitiu oboch podtónov jednoducho nemôžete šliapnuť vedľa.

Na modelke možno tento trend vyzerá nenositeľne, ale verte, že sa dá veľmi jednoducho upraviť aj na každodenné nosenie. Ako na to si môžete pozrieť vo videu Beauty Talk od Maybelline: