5 beauty trikov od mamy. Čo vás o kráse naučila tá vaša?

Moja mama mala vždy veľa beauty vychytávok. Niektoré dokonca dodnes používam. Tie ďalšie sú úsmevné, ale aj tak stojí za to ich spomenúť. Len tak, pre pobavenie… A mimochodom, ako to bolo u vás?

tipy pre krásu od mamy

Krém je základ

Bola som ešte na základke, keď som dostala prvý krém. „Natierať sa musíš. Ráno aj večer, inak budeš mať vrásky!“ A tak som natierala. A naozaj neviem, či za to môže univerzálna modrá Nivea, ktorá bola tým prvým krémom, ale vrásky sa odo mňa držia v úctivej vzdialenosti doteraz. A tiež doteraz poctivo natieram, aj keď som značku vymenila.

Nalíčila si sa? Tak sa aj odlíč.

Odlíčiť som sa musela zakaždým, keď som použila hoci len maskaru. Zvlášť pri tej ma mama varovala, že sa inak riasy navždy zničia, polámu. Predstava polámaných rias bola veľmi motivujúca! A pravidlo mi vydržalo dodnes. I keď som sa od všetkých odličovacích vôd priklonila k prírodnej voňavej ružovej vode.

mama krémuje svoju malú dcérku

Vlasy si opláchni žihľavovou vodou

Obyčajný žihľavový šampón stával na okraji vane celé detstvo. Nebavil ma, a nebavilo ma ani oplachovanie žihľavovým nálevom. Chcela som voňavé vlasy, nie tie, ktoré „smrdia“ ako seno?! Že práve žihľava funguje proti mastným vlasom, som zistila až neskôr. A tiež to, že ocot dodá lesk alebo že žĺtkový zábal pomôže tým suchým. Teraz už to viem. Len som si ju časom upravila na každodenné použitie a našla si vyhovujúci žihľavový šampón Klorane, ktorý zoženiete aj ako suchý šampón!

Ceruzku na oči si namoč

Čiernou ceruzkou orámované oči ma nelákali nikdy, vždy som sa skôr hrala s tieňmi. Navyše, mama hrot ceruzky namáčala, aby „lepšie kreslil“. To mi skrátka nesedelo. Ale možno vtedy boli ceruzky tvrdé a naozaj potrebovali „povzbudiť“. Čo sa napríklad s automatickou ceruzkou od Astor stať nemôže.

Očné tiene tiež navlhči

Ďalšia rozpačitá rada od mamy pre mňa. Keď mama nanášala očné tiene, aplikátor namočila. Dodnes hovorí, že potom tiene viac držia. Ale to nemôžem. To už radšej nanášať suché, len tak halabala prstom. Aj to som dlho nechápala, no dnes tomu rozumiem. Šetrí to toľko času, keď sa ráno ponáhľate do práce, za ruku ťaháte jedno, dve deti a pred sebou deň plný povinností?! Ale ak je čas sa s líčením hrať, sú na trhu skvelé aplikátory. Napríklad aplikátor na očné tiene ArtDeco!

mama s dcérou sa hrajú s bublifukom

Tak, to bola moja mama a jej beauty triky. Ale popýtala som sa aj u nás, v Notine, a kolegyne sa podelili o ďalšie perličky. Napríklad že najlepší balzam na pery je med, že na popraskané päty platí vazelína zabalená do igelitu, že najlepšie sa očné tiene nanášajú tyčinkou do uší alebo že lakovať nechty treba len uprostred, nie k bočným okrajom (pretože ich to opticky zoštíhli – ehm, to mi mama hovorievala tiež).

Teraz už len zostáva opýtať sa: a čo naučila vás tá vaša? Pokojne sa s nami podeľte na Facebooku!