5 najlepších parfémov celebrít!

Celebrity predstavujú pre mnohých z nás módne ikony a vzory a tak sa niet čomu čudovať, že sa veľa z nich vrhlo okrem tvorby módnych značiek aj na produkciu vlastných parfémov. Trh s parfémami je doslova zaplavený vôňami od svetových hviezd, ako sú napríklad Madonna, Beyoncé alebo Jennifer Lopez. Svoje vlastné parfémy však majú aj menej žiarivé hviezdičky - napríklad taká Paris Hilton. Tento trend nie je iba otázkou posledných rokov, siaha totiž až takmer 60 rokov do minulosti. Prvou celebritou, ktorá vydala svoj vlastný parfém už v roku 1957, nebol nikto iný ako Elvis Presley. Svoj parfém Teddy Bear Eau de Parfum pomenoval po jednom zo svojich hitov. Ďalšou celebritou bola herečka Sophia Loren. V roku 1980 uviedla na trh vôňu s jednoduchým názvom Sophia. Príklad Sophie Loren nasledovali aj Cher (svoju vôňu Uninhibited predstavila v roku 1987) alebo slávna herečka Elizabeth Taylor.

parfémy

V posledných rokoch sa doslova „roztrhlo vrece“ s celebritami, ktoré majú svoje parfémy. Ako už ale býva zvykom, niektoré sú naozaj skvostné, no iné možno považovať len za reklamný ťah a vnútri flakónu nič prevratné nenájdete. Aby sme vám uľahčili orientáciu a výber, tak sme sa rozhodli vybrať päť parfémov celebrít, s ktorými stavíte na istotu. Patria totiž medzi tie najlepšie! Ktoré to sú?

5. miesto: Britney Spears - Midnight Fantasy

Midnight Fantasy je štvrtou vôňou americkej popovej speváčky Britney Spears. Na trh bola uvedená v roku 2006 a na rozdiel od ružového flakónu pôvodnej staršej vône Fantasy má flakón modrú farbu. Všetky parfémy Britney Spears sú určené pre mladšiu generáciu, jedná sa o sladšie, ovocno-kvetinové vône. Ani parfém Midnight Fantasy nie je výnimkou. Je to skôr ovocná vôňa a najviac v nej vynikajú čerešne, maliny a slivky. Celú kompozíciu dopĺňa vanilka. Hoci by sa teda mohlo zdať, že vôňa bude veľmi sladká, nie je tomu tak. Je sladká práve tak akurát, aby bola stále príjemná. Vôňa je určená predovšetkým na večerné nosenie, preto má flakón pripomínať nočnú oblohu - má tmavú farbu a je pokrytý kamienkami Swarovski, ktoré symbolizujú hviezdy. Pod značkou Britney Spears je na trhu už celkovo 18 parfémov a Midnight Fantasy je z nich najvydarenejší. Vyskúšajte ho!

4. miesto: Jessica Simpson - I Fancy You

Jessica Simpson je americká popová hviezda a televízna herečka, ktorá sa venuje aj móde. Vlastní veľmi úspešnú značku Jessica Simpson Collection, pod ktorou nájdete oblečenie, kabelky aj topánky. Na trh s parfémami vstúpila Jessica Simpson v roku 2004 a odvtedy vytvorila už celkovo 16 vôní. Parfémovaná voda pre ženy I Fancy You mala z nich najväčší úspech a je štvrtým najlepším parfémom celebrít súčasnosti. Už samotný pastelový flakón napovedá, že sa jedná o veľmi jemnú a nežnú vôňu. Po ovocnom začiatku v nej dominujú kvety (tuberóza a konvalinky) s akcentom pižma a santalového dreva. Vôňa sa hodí na každodenné nosenie, tak sa ju nebojte vyskúšať!

3. miesto: Jennifer Lopez - Live Luxe

Jennifer Lopez je medzi celebritami rekordérkou v parfémoch. Od roku 2002 stihla za pomerne krátku dobu uviesť na trh celkovo 26 parfémov a všetky sú mimoriadne kvalitné. Jej prvá vôňa Glow sa okamžite po uvedení na trh stala bestsellerom. Krivky flakónu pripomínajú postavu samotnej speváčky. Najsofistikovanejšia vôňa od Jennifer Lopez, parfém Live Luxe, je inšpirovaná speváčkinou vášňou pre tanec a všetko luxusné, preto je aj jeho zloženie veľmi dynamické a temperamentné - ako sama speváčka. Táto vôňa je naozaj šťavnatá - na začiatku dominujú citrusy a ananás, neskôr je cítiť kvety (frézie a pivónie) a táto kompozícia je vyvážená vanilkou, santalovým drevom a pižmom. Mimoriadne krásny je aj flakón parfému, ktorý bol vytvorený tak, aby ním prebleskovali fialové, žlté a zelené lúče, keď ho postavíte proti svetlu. Presvedčte sa!

2. miesto: Madonna - Truth or Dare

Snáď čokoľvek, do čoho sa americká speváčka Madonna pustí, sa vydarí. Platí to aj pri parfémoch. Dámska parfémovaná voda Truth or Dare bola uvedená na trh v roku 2012 a je to prvý Madonnin parfém. Pri tvorbe tohto parfému Madonnu inšpirovala jej matka, respektíve jej vôňa, ktorá patrí k Madonniným prvým spomienkam. Sama speváčka o parféme povedala: „Moja matka vždy voňala ako gardénie a tuberózy, bola to opojná zmes ženskosti a tajomstva. Chcela som znovu vytvoriť jej vôňu, ale dať do nej zároveň aj niečo nové a súčasné. Niečo prirodzené a zároveň odvážne - odtiaľ pochádza aj názov parfému.“ Ako jedna z mála celebrít sa Madonna osobne veľmi aktívne podieľala na miešaní parfému s veľmi známym majstrom parfémov Stephenom Nilsenom. Výsledkom je nádherná ženská kompozícia plná bielych kvetov, ktorú rozhodne stojí za to vyskúšať.

1. miesto: Beyoncé - Midnight Heat

Vôňa Midnight Heat od speváčky Beyoncé sa stala najlepším parfémom vytvoreným celebritou. Midnight Heat nadväzuje na prvý parfém Heat, ktorý Beyoncé vydala v roku 2010. Tento parfém mal okamžite mimoriadny úspech, pretože je veľmi ženský a zmyselný. Sama speváčka o ňom povedala: „Je to niečo, čoho sa nemôžete nabažiť. Je žeravý a sexy. Budete sa cítiť, ako keby ste dostali horúčku.“ Vôňa Midnight Heat je však ešte zmyselnejšia. Ak existuje nejaká naozaj sexi vôňa, je to práve táto. V nádhernom flakóne, ktorý pripomína štíhlu ženskú postavu, je ukrytá ovocno-kvetinová a zároveň drevitá vôňa. Podľa Beyoncé tento parfém zvýši každej žene sebavedomie a dodá jej sex appeal a charizma. To sú dôvody, pre ktoré sa oplatí parfém vyskúšať, čo poviete?

Zuzana z notino.sk