7 zázrakov pre vlasy zničené slnkom, morom aj chlórom

vlasy_znicene_slnkom

Zatiaľ čo vy si užívate leto, vaše vlasy trpia. Slnko, morská soľ aj chlór z hotelových bazénov pre ne predstavujú skutočnú pohromu. Lámu sa, štiepia, krepovatejú, zamotávajú, vyfúkať ich do „ľudskej podoby“ je výzva hodná Wonder Woman. Nehovoriac o tom, keď sa farbíte! Čo s tým?
Pokiaľ vaše vlasy tá najväčšia (dovolenková) záťaž stále ešte čaká, vezmite útokom prípravky, ktoré ich dokážu preventívne ochrániť. Pomôcť vám s tým môže napríklad Decléor Aroma Sun Expert, inými slovami opaľovací sprej na telo aj vlasy s SPF 30, ktorý môžete votrieť do pokožky rovnako do suchých, ako aj mokrých vlasov. Podobne funguje olej Institut Esthederm Sun Care, len ponúka ešte vyšší faktor.

S dôverou sa môžete obrátiť aj na známy L´Oréal a jeho rad slnečnej vlasovej kozmetiky: Série Expert Solar Sublime. Sprej pre vlasy namáhané slnkom sa dá aplikovať pred slnením aj kedykoľvek počas neho. Obsahuje mexoryl, čo je skvelá ochrana vlasov pred slnkom. A až prídete z pláže, bude sa vám hodiť šampón s UV ochranou alebo vyživujúca maska toho istého radu.

Ak sa farbíte, musí sa tomu prispôsobiť opäť aj taká vec, ako je ochrana vlasov proti slnku. Bude treba ešte trochu pritvrdiť a vziať si na pomoc napríklad L´Oréal Professionel Mythic Oil. Rozjasňujúci a vyživujúci olej špeciálne určený pre farbené vlasy. A potom už žiadne blednutie!

Pretože tohto roku bolo a je slnko naozaj výživné, nie je vylúčené, že vaše vlasy extrémne oslabilo. A taký problém si žiada rad Redken Extreme pre naozaj silne poškodené vlasy. Tie sa na povrchu zas uzavrú a technológia Interlock Protein Network obnoví aj vnútornú silu vlasového vlákna. Či už si vyberiete šampón Redken Extreme, kondicionér, vlasovú kúru, alebo iný produkt tohto radu.
vlasy zničené slnkom


Na súboje so stylingom si pre vlasy zničené slnkom skúste vziať na pomoc Matrix Biolage Exquisite. Dokonalý olej, ktorý z vysušených, skrepovatených „zámotkov“ s rozštiepenými končekmi dokáže urobiť lesklú, poddajnú hrivu (vyživuje a uhladzuje!). Môžete ho používať samostatne, alebo kvapnúť do šampónu. Zmenu uvidíte hneď!

 

Ochrana vlasov proti slnku zlyhala (alebo ste na ňu nemysleli), a teraz hľadáte rýchly zázrak? Mohol by ním byť Gastil Wonder, revitalizačný krém na poškodené vlasy obsahujúce okrem iného výťažky z bambusu, vďaka ktorým budú vlasy intenzívne zregenerované už po jednom použití.

A na záver ešte niečo pre tých, ktorí fandia prípravkom bez zbytočnej chémie. Osvedčený a chválený je Biolage R.A.W. Recover, rad regeneračných produktov (patrí doň šampón Biolage R.A.W.Recover, kondicionér aj ílová maska) pre oslabené vlasy. A takisto si vás získa Maria Nila a jej Structure Repair produkty. Ak sa uspokojíte so šampónom a kondicionérom, alebo dáte šancu intenzívnej maske či revitalizačnému krému, je už len na vás!