Aké parfémy a kozmetika sú najvhodnejšie pre znamenie Strelca? A prečo?

Deviatym znamením zverokruhu je Strelec. Strelec patrí medzi ohnivé znamenia, a preto je aktívny a priamočiary. S priamočiarosťou ide ruka v ruke aj úprimnosť, ktorú môžeme prirovnať k známemu prísloviu „čo na srdci, to na jazyku“. Strelec miluje dobrodružstvá, cestovanie, poznávanie cudzích krajín a rozhovory na filozofické a duchovné témy.

horoskop

Medzi vlastnosti, na ktoré by si mali dať ľudia narodení v znamení Strelca pozor, patrí prílišná otvorenosť, keď svojimi rýchlymi slovami, ktoré vychádzajú z ich vnútra, môžu druhých zraňovať. Ďalej by mali zapracovať na väčšej stabilite a doťahovaní vecí do konca, pretože hľadanie nových výziev môže byť na úkor všetkého ostatného.

V zdravotnej oblasti by sa mali sústrediť na prevenciu súvisiacu s dobrým stavom stehien a hlavne bedrových  kĺbov. V ich jedálničku by preto nemal chýbať vápnik a horčík, navyše je nutné vyhýbať sa nadváhe. Veľmi dobrou aktivitou je cvičenie jogy alebo tai-chi. Strelci by to nemali preháňať s alkoholom, bielym cukrom, vyprážanými a tučnými jedlami, aby si príliš nezaťažovali činnosť pečene.

Aké parfémy sú vhodné pre znamenie Strelca

Medzi parfémy, ktoré Strelca určite zaujmú, patria vône evokujúce ďaleké krajiny a poznávania. Dôležitou zložkou parfému sú tiež esencie, ktoré sú dynamickejšieho rázu a dokážu podporiť strelcovu túžbu po dobrodružstve a aktivite. Pozornosti samozrejme neujdú ani parfémy, ktoré u Strelcov, prostredníctvom svojej vône vyvolajú inšpiráciu a myšlienky spojené s preskúmaním zásadných otázok pôvodu a zmyslu života na Zemi. Flakón parfému vzbudí u Strelcov záujem vtedy, ak bude ladený do farebného spektra ohňa, čo, ako vieme je živel, ktorý je so Strelcom v súlade. Pokiaľ si bude Strelec vyberať parfém, tak nepochybne ocení aj jednoznačný a priamy popis jeho zloženia a účinkov, na rozdiel od zložitých alebo nejasných informácií, ktoré ho skôr odradia.

Parfémy pre ženy – Strelkyne

Tak, ako sú pre Strelkyne vzácne a zaujímavé cudzie krajiny, tak sa pre ne môže stať lákavou parfémovaná voda pre ženy Chopard Wish. Jej kúzlo spočíva v kombinácii esencií čiernej fialky, ružového kozieho listu a okvetných lístkov akácie. Všetko podtrhuje luxusný flakón v tvare diamantu.

Túžbu po dobrodružstve, tentokrát milostnom, určite podporí parfém Cacharel Amor Amor, ktorý sa pýši krásnou kombináciou vôní citrusových plodov (ako sú pomaranče a mandarínky), santalového dreva a pižma. Navyše do červena sfarbený flakón je pre ženy – Strelkyne „zásahom do čierneho“.

Treťou dámskou voľbou môže byť parfémovaná voda Yves Saint Laurent Elle, ktorá prináša radosť a vychutnávanie si života, čo je presne to, čo ohnivé znamenie Strelca potrebuje. Tento parfém je možné používať celý deň. Značka Yves Saint Laurent je s kozmetikou a parfémami na trhu už od roku 1961 a nesie meno svojho francúzskeho zakladateľa.

Parfémy pre mužov – Strelcov

Strelcov môže zaujať parfémRasasi Khaltat Al Oudh, ktorý nositeľovi svojim pôvodom približuje svet Orientu, nakoľko značka Rasasi pochádza z Dubaja. Zmes esencií ruže, santalového dreva a ambry prináša vôňu pre všetky spoločenské a pracovné udalosti. Vzhľadom k tomu, že sa jedná o parfém v prevedení unisex, môžete sa oň podeliť aj so svojou partnerkou.

Ďalšou pánskou vôňou je Hugo Boss Boss Soul, ktorá ponúka kontrasty v duchu svetla a tmy, teda protikladov, ktoré každého Strelca povzbudia k myšlienkam o živote. Ale to nie je ani zďaleka všetko! Táto pánska toaletná voda podporuje mužnosť, eleganciu a tiež zmyselnosť. To všetko vďaka vyladeným esenciám niekoľkých vôní. Strelcov môže zaujať aj flakón, ktorý bol vytvorený pomocou modernej technológie. Firma Hugo Boss patrí k najznámejším módnym značkám dnešnej doby a jej korene siahajú až do roku 1924, kedy ju založil nemecký krajčír Hugo Ferdinand Boss.

Ani Strelci si nenechajú ujsť možnosť skombinovať elegantný a súčasne moderný štýl a presne pre tento účel bola vyrobená toaletná voda pre mužov Dunhill Desire for Men. Každodenný stereotyp osvieži aj svojim balením a flakónom. Je to parfém z Anglicka, ktorý obsahuje také kvalitné esencie ako je pačuli, teakové drevo, ambra, ruža, vanilka, bergamot, citrón, neroli a jablko.

Doplnky stravy (nielen) na cesty

Medzi hlavné charakteristiky Strelca patrí láska k zahraničiu. Strelci radi cestujú a poznávajú všetko cudzie „na vlastnej koži“. S cestovaním samozrejme nesúvisia len radosti, ale prináša tiež rôzne riziká, hlavne ak cestujete na miesta, kde je vyššia úroveň slnečného žiarenia alebo sa jedná o úplne odlišné prostredie, než je európske (napríklad exotické choroby spôsobené baktériami, vírusmi apod.). K tomu je potrebné pripočítať zvýšenú a neštandardnú námahu, ktorú poznávanie, hlavne bez cestovnej kancelárie, prináša. Pre tieto účely je k dispozícii mnoho doplnkov stravy, pričom vám v tomto texte predstavíme dva, ktoré by sa vám v súvislosti s cestovaním mohli hodiť.

Prvým je Altermed Panthenol Forte vo forme kapsúl, ktoré sú praktickou voľbou hlavne pre leteckú dopravu, kedy si na palubu nemôžete vziať väčšie množstvo tekutých látok (tinktúry, sirupy apod.). Panthenol Forte znižuje únavu a vyčerpanie, navyše podporuje imunitný systém, čo sa na cestách rozhodne hodí. Tento produkt obsahuje D – Panthenol, selén, vitamíny C a E.

Druhým doplnkom je Innéov Anti – age, ktorý obsahuje špeciálnu sadu antioxidantov, ako je vitamín C a selén spolu s hesperidínom a v tomto prípade sa tiež jedná o balenie vo forme tabliet. Hlavným účinkom produktu je ochrana bunkovej DNA a spomalenia bunkového starnutia kože a organizmu, čo sa môže hodiť hlavne pri dlhodobom pobyte nielen na rovníku, ale napríklad aj na veľkom mraze.

Antiperspiranty proti poteniu aktívni Strelci ocenia

Strelci chcú prežívať aktívny život a preto je logické, že spolu s akoukoľvek fyzickou záťažou prichádza nepríjemné potenie. Našťastie existujú antiperspiranty, ktoré vás chránia pred potením a nepríjemným zápachom.

Pre ženy prinášame tip na antiperspirantný krém Dove Original Maximum Protection, ktorého hlavnou výhodou je dvakrát väčšia účinnosť, než u štandardných antiperspirantov. Ženy si ho určite obľúbia aj z toho dôvodu, že obsahuje ¼ hydratačného krému, vďaka ktorému zvláčňuje pokožku a nedráždi ju. Značka Dove patrí k veľmi úspešným americkým značkám, čo potvrdzuje fakt, že sa na trhu s kozmetickými prípravkami objavila už v roku 1957.

Na mužov narodených v znamení Strelca výrobcovia antiperspirantov mysleli tiež a zo širokej škály produktov sme pre vás vybrali Garnier Men Mineral Cool antiperspirant roll on. Tento výrobok je obohatený o minerál vulkanického pôvodu a vďaka tomu dokáže lepšie pohlcovať pot, navyše poskytuje ochranu pred potením a zápachom až po dobu 48 hodín. Známa značka Garnier patrí do skupiny firiem L'Oréal Group a tak je evidentné, že pod ochranou týchto dvoch značiek nemôžete šliapnuť vedľa.

Najúčinnejšou ochranu pred potením zaručuje špeciálny antiperspirant Perspirex. Klinicky testovaná formula prináša dlhodobú ochranu pred potením, pričom jedno aplikovanie pôsobí až päť dní! Zároveň má veľmi šetrné zloženie, nie je parfémovaný ani nezanecháva škvrny. Ak máte problémy s nadmerným potením, tento antiperspirant ich rozhodne vyrieši.