Ako efektívne bojovať proti akné

Akné predstavuje jedno z najbežnejších kožných ochorení a postihuje v podstate kohokoľvek, nezáleží na pohlaví ani veku. Všeobecne sa akné v najväčšej miere prejavuje v období puberty, ale nie je výnimkou, že u mnohých jedincov pretrvá do ďalších rokov aj potom. Príčiny vzniku akné sú rôzne. V období puberty sa hovorí predovšetkým o hormonálnych zmenách, avšak rovnako tak sa na vzniku akné môže podieľať naša životospráva, dedičné predpoklady a ďalšie. Akné sa môže u každého jedinca prejavovať inak, niekoho môžu trápiť iba čierne bodky, avšak často sa akné objavuje v oveľa horšej podobe a to vo forme nepríjemných komedónov, ktoré vedia ztrpčiť život nejednému z nás. Ďalej sa akné môže objaviť len na niektorých miestach tela ako je tvár, chrbát či hrudník, avšak rovnako tak môže postihnúť všetky uvedené miesta zároveň. Existuje spôsob, ako proti akné bojovať, či jeho prejavy aspoň citeľne zmierniť? Poďme sa teraz pozrieť, ako pri vzniku akné postupovať.

Ako efektívne bojovať proti akné

Správna hygiena ako základ

Môže to znieť banálne, ale najdôležitejšiu úlohu zohráva predovšetkým správne čistenie postihnutých miest. Základom sú vhodne zvolené kozmetické výrobky a to v prípade dievčat a žien od make-upu až po odličovacie krémy. Rovnako tak je dobré vybrať aj vhodné sprchové gély, mydlá a iné a to predovšetkým v prípade, že vás akné trápi napríklad na chrbte, hrudníku atď. Nepostrádateľným pomocníkom v boji proti akné sú najmä peelingové gély, čistiace pleťové vody, hydratačné krémy a iné. Poďme sa preto teraz pozrieť, ktoré kozmetické výrobky sú pre pleť postihnutú akné vhodnou voľbou.

Odstráňte nečistoty

Najväčšie množstvo nečistôt odstránite pomocou peelingu. Avšak pamätajte, že väčšina peelingových prípravkov nie je vhodná pre každodenné použitie. Aplikácia peelingu predstavuje pre pleť pomerne veľký zásah a príliš častým používaním by došlo k vysúšaniu pleti. Vyberať môžete z čistiacich peelingových krémov určených priamo pre mastnú a problematickú pleť, ako Eucerin Dermo Purifyer, Vichy Normaderm s obsahom termálnej vody z Vichy, Bioderma Sébium a iné.


Čistiaca pleťová voda

Pre problematickú pleť je prítomnosť čistiacej pleťovej vody nevyhnutná. Čistiaca pleťová voda dokáže odstrániť väčšinu nečistôt z pleti a tým výrazne zamedziť rozširovaniu akné. Zároveň pleť upokojí a zmierni prejavy začervenania. Medzi také patrí napríklad Vichy Normaderm, pleťové čistiace tonikum, ktoré výrazne redukuje kožný maz a zbavuje pleť nečistôt. Nanáša sa spravidla ráno a večer, teda v čase, keď sú nazné žľazy najproduktívnejšie a nechá sa pôsobiť. Viditeľné zlepšenie môžete pozorovať už po štyroch týždňoch. Ďalšiu kvalitnú starostlivosť o vašu pleť dosiahnete pomocou čistiaceho pleťového tonika Avene Cleanance, La Roche-Posay Effaclar a ďalších.

Pleťové krémy

V dnešnej dobe existuje aj široká škála pleťových krémov určených špeciálne pre problematickú pleť. Vhodné je používanie nočných krémov a to hneď z niekoľkých dôvodov - v noci vzniká na pleti najviac nečistôt, zvyšuje sa produkcia kožného mazu a dochádza tak k zanášaniu pórov. Vichy Normaderm predstavuje nočný krém špeciálne vyvinutý pre redukciu kožného mazu počas vášho spánku. Pravidelná aplikácia krému zaručuje, že už po niekoľkých týždňoch bude vaša pleť o poznanie jemnejšia a predovšetkým bez viditeľných rozšírených pórov. notino.sk vám ponúka aj ďalšie hydratačné krémy určené pre problematickú pleť, ako sú Clinique Anti - Blemish, Vichy Normaderm denný hydratačný krém alebo Bioderma Sébium pleťový krém pre problematickú pleť a iné.

Vhodne zvolená kozmetika

U dievčat a žien predstavuje pri boji proti akné značnú komplikáciu najrôznejšie kozmetické prípravky ako je make-up, púdre atď. Častokrát je práve táto kozmetika jedným z dôvodov, prečo akné neustupuje, ba naopak aj napriek všetkej starostlivosti sa naďalej rozširuje. Ak aj vy patríte medzi ženy, ktoré s akné márne bojujú, je vhodné uvedomiť si, akú kozmetiku používate. Zle zvolený make-up či púder zanáša póry a dochádza tak ku vzniku nepekných boľavých pupienkov, ktorých mnohokrát zbaviť sa nie je jednoduché .

Z tohto dôvodu odporúčame používať kozmetiku určenú špeciálne pre problematickú pleť. Z radu korektorov ponúkame Vichy Normaderm korekčnú tyčinku, ktorá zamaskuje drobné nedokonalosti a zároveň nie je príťažou pre problematickú pleť, ba naopak, pupienok postupne vysuší. Ak vám nevyhovuje korektor, môžete siahnuť po make-upe Vichy Normaderm Teint. Tento make-up dokáže dokonale zakryť všetky nedokonalosti, pričom nezanáša upchaté póry. Medzi ďalšie make-upy určené pre problematickú pleť patrí Clinique Anti-Blemish Solutions, ktorý redukuje tvorbu kožného mazu a zároveň aktívne pôsobí proti vzniku akné.