Ako ľahko a rýchlo na instagramový look?

Páči sa vám dokonalé líčenie, ktoré nájdete na sociálnych sieťach, ale neviete ako na to, alebo máte pocit, že nie je nositeľné počas bežného dňa? Podelíme sa s vami o tipy a triky Margity Skřenkovej, oficiálnej make-up artistky Maybelline NY pre Českú republiku a Slovensko, ktoré vám líčenie uľahčia.

Monika Bagárová a Denisa Pfauserová a ich líčenie od make-up artistky Maybelline Margity Skřenkovej

Pleť ako z photoshopu?

Nie je čas strácať čas, vyberte si svoj obľúbený instagramový look a ideme na to! Ako vždy začneme pleťou, tú zjednotíme make-upom SuperStay 24H, ktorý ponúka stredné krytie a váš základ tak bude prirodzený. Pri internetových lookoch nesmie chýbať rozjasňovač Master Chrome, ktorý naneste nad lícne kosti, po dĺžke nosa, nad hornú peru, na bradu a pokojne aj na očné viečko ako lesklý základ líčenia.

Tip Margity: Pokiaľ sa chystáte líčenie zvečniť na fotografii, môžete make-upu použiť o niečo viac. Krásne tiež pôsobí, ak necháte pleť skôr prirodzenú a doplníte ju výrazným líčením očí, ktoré vytvorí k pleti kontrast a celý look tak nebude pôsobiť umelým dojmom.

Oči ako bábika

Ako ďalšie prichádzajú na rad oči. Vyberte si dva až tri odtiene z paletky, ktorá obsahuje farby podobné vašej predlohe. K rôznej farbe očí krásne ladia vínové tóny v kombinácii s nude, ako sú napr. v paletke The Burgundy Bar. Najprv aplikujte stredne tmavý odtieň na celé viečko, začnite v strede a zjemňujte ho smerom do strán. Do vonkajšieho kútika pridajte tmavý tieň, ktorý pekne vytieňujte do stratena smerom von. Pre rozjasnenie naneste najsvetlejší tieň do vnútorného kútika oka a prepojte ho so stredne tmavým odtieňom. Pre väčšiu intenzitu aplikujte tiene skôr prikladaním štetca.

Linku Hyper Precise zvoľte výraznejšiu a dlhšiu, začnite zhruba od posledných dvoch tretín oka a veďte ju smerom von do vonkajšieho kútika, kde ju pretiahnite nahor. Sklon „chvostíka“ by mal byť optickým pokračovaním línie spodného viečka, jedine tak bude pôsobiť prirodzene a splní svoj účel zvýraznenia oka a predĺženia mihalníc.

Tip Margity: Pokiaľ ste skutočne začiatočníčka a nemáte pevnú ruku, ako trik funguje, keď si linku najprv akoby nabodkujete pozdĺž rias a potom spojíte do jednej linky.

Pri aplikácií špirály Volum’ Express The Colossal Big Shot Daring Black, sa nebojte dostať až ku korienkom a „cik-cak“ pohybom riasy vyťahovať smerom hore. Nielenže budú riasy krásne natočené, ale tiež sa lepšie oddelia a Vy budete mať zahustené riasy skutočne ako žmurkajúca bábika. Po horných mihalniciach nanášajte špirálu i na spodné, ale stačí iba zľahka a k vnútornej linke. Aby ste dosiahli skutočne dlhé a husté riasy, je dôležité dať si záležať na pomalej a precíznej aplikácii špirály – jej vrstvenie je kľúčom k úspechu.

dekoratívna kozmetika Maybelline a inšpirácia na instagramový look

Pery tón v tóne

Instagramové líčenie je väčšinou doplnené o pery v matných odtieňoch. Použite dlhotrvajúci rúž SuperStay Matte Ink tak, že najskôr vytvoríte kontúru pier a následne ich plochu vyplňte pre plný efekt.

Tip Margity: Pri líčení, ktoré zahŕňa ako výrazné oči, tak aj výrazné pery, je pekné držať líčenie tón v tóne. Celkový efekt tak pôsobí luxusnejším, upravenejším dojmom.

Chcete vidieť, ako si s instagramovým líčením poradia Maybelline IT girl Monika Bagárová a jej parťáčka, herečka Denisa Pfauserová? Pozrite si najnovší diel Make-up in the City na Youtube kanáli Maybelline CZ/SK!