Ako mať krásne a žiarivé vlasy po celé leto? Spýtali sme sa kreatívneho tímu TIGI.

Leto je pre väčšinu z nás najkrajším obdobím celého roka. Nie však pre naše vlasy, ktoré trpia neustálym namáčaním v slanej či chlórovanej vode, častejším umývaním a predovšetkým zvýšenou dávkou UV žiarenia. Poskytnite im teda prvú pomoc v podobe správnej starostlivosti.

Máte pod čapicou?


Tak, ako vaša pleť, ani vaše vlasy sa nedokážu samy brániť zákernému UV žiareniu, ktoré poškodzuje základnú stavebnú bielkovinu vlasov - keratín. Vlasy sú potom suchšie, lámavejšie a krehkejšie. Slnečné lúče nepôsobia len na kvalitu vlasov, ale aj na ich farbu. Preto pri dlhodobejšom pobyte na slniečku dochádza k zosvetleniu vlasov a k strate prirodzeného lesku. Je preto dobré venovať vlasom cez leto zvýšenú starostlivosť a vyzbrojiť sa špeciálnou letnou vlasovou kozmetikou, ktorá vytvorí na vlasoch nepreniknuteľný ochranný štít odrážajúci UV žiarenie. Vyskúšajte šampón a kondicionér TIGI BED HEAD SOME LIKE IT HOT. K ďalším účinným zbraniam proti slnečným lúčom patrí samozrejme pokrývka hlavy. Či dáte prednosť klobúku, šiltovke alebo šatke je iba na vás, avšak vždy by mali byť vyrobené z kvalitného priedušného materiálu, aby nedochádzalo k prehrievaniu pokožky hlavy.

Farbiť či nefarbiť?


Farbenia sa nemusíte obávať. Práve naopak, farba poskytuje vlasom ďalšiu ochranu pred nepriaznivými vplyvmi. Oplatí sa však zveriť sa do starostlivosti profesionála a kvalitných farieb. Nevydarené domáce farbenie môže byť najmä v lete pre vlasy doslova katastrofou. Tie sú potom ešte náchylnejšie k poškodeniu. Počítajte však s tým, že vám nový odtieň nevydrží tak dlho ako obvykle. Časté kúpanie v morskej alebo chlórovanej vode a slnko vykonajú svoje. Ak však vlasom ponúknete špeciálnu starostlivosť zachovávajúcu odtieň a intenzitu farby, významne tak predĺžite životnosť vašej farby. Siahnite po novinke TIGI BED HEAD DUMB BLONDE pre blondínky či TIGI BED HEAD COLOUR GODDESS pre brunetky a ryšavky, ktoré ponúkajú farbeným vlasom starostlivosť vytvorenú za pomoci najmodernejších technológií.

Pravidelné maskovanie


Počas letných mesiacov dostávajú vlasy poriadne zabrať, a to nielen vďaka UV žiareniu, ale aj spomínanému namáčaniu počas kúpania v bazéne či mori. Sú výrazne suchšie a pôsobia bez života. Preto im aspoň raz týždenne doprajete poriadnu porciu živín v podobe intenzívnej regeneračnej masky akou je nová maska ​​pre suché a poškodené vlasy TIGI CATWALK OATMEAL & HONEY. Vďaka unikátnej receptúre obsahujúcej med z agátu, pšeničné proteíny, vitamín E a špeciálne zložky prenikajúce hlboko do vlasového vlákna pomáha k náprave suchých a poškodených vlasov, bez toho aby ich nejako zaťažila. Vďaka tomu už nebudete musieť svoje vlasy maskovať pod čiapku, ale budete ich môcť hrdo vystavovať na obdiv.

Šetrnejší prístup


Ak je to len trošku možné, obmedzte v lete tepelnú úpravu vlasov. V prípade, že sa nechcete vzdať dokonale rovných vlasov, vybavte sa moderným stylingom, ktorý nielen vlasy ochráni pred pôsobením tepla, ale zároveň uľahčí aj narovnávanie vlasov a dokáže predĺžiť výsledný efekt až na 48h. Nebudete teda musieť na druhý deň opäť podstupovať celý narovnávací rituál. To všetko a omnoho viac dokáže TIGI BED HEAD STRAIGHTEN OUT krém na vyrovnanie vlasov. Navyše je vhodné používať hrebeň so širšími zubami, aby ste vlasy príliš nezaťažovali.

Vždy pripravené


Nie je nič neobvyklé, že vás niekto úplne nečakane pozve na párty či grilovanie. Lenže čo s vlasmi, keď už ich nestíhnete umyť a vyfúkať do požadovaného účesu. Pre tieto prípady sa radšej vybavte šikovným pomocníkom, ktorým je suchý šampón. Pozor, vyberajte však starostlivo! Niektoré prípravky nefungujú, tak ako by ste očakávali. Najmä na tmavých vlasoch môžu zanechávať biele stopy. Preto siahnite po kvalitnom produkte. Vyskúšajte super jemný transparentný prášok v spreji TIGI Bed Head OH BEE HIVE! Matte Dry Shampoo, vďaka ktorému vlasy získajú plnosť, objem a štýl. Môžete ho bez obáv aplikovať na akýkoľvek odtieň vlasov, zostane vždy neviditeľný. Dokonale absorbuje prebytočnú mastnotu z vlasov a navyše im prepožičiava maximálny objem a matný vzhľad. Snúbi tak vlastnosti suchého šampónu a objemového prípravku.

TIGI