Ako na celulitídu – tipy, ktoré musíte vyskúšať

celulitída

Otázku „ako na celulitídu“ riešia ženy v každom veku a s každým typom postavy. Celulitída vzniká vplyvom viacerých faktorov, ako je dedičnosť, nedostatok pohybu, zlá strava, zadržovanie vody v tele, ale aj hormonálne zmeny. Či už sa u vás celulitída objavila na stehnách, na bruchu alebo trebárs na rukách, určite viete, že je to beh na dlhú trať a výsledky nemusia zodpovedať vynaloženému úsiliu. Čo na celulitídu zaberá a ako poskladať komplexnú starostlivosť, aby ste dosiahli potrebný výsledok?

Nerovnomerné hrbolčeky celulitídy spôsobuje zlá cirkulácia lymfy a nárast tukových buniek v podkoží. Možno vám to znie vážne, ale v skutočnosti ide predovšetkým o kozmetický problém, pri ktorom nie je potrebný zásah lekára. A hoci sa veľa žien pomarančovej kože nezbaví úplne, môžete jej výskyt a viditeľnosť zásadne ovplyvniť správnou stravou, pohybom a kozmetickou starostlivosťou. S našimi tipmi nielenže prejavy celulitídy zmiernite, ale pomôžu aj ako prevencia v prípade, že patríte k tým, od ktorých sa jamôčky držia ďalej. A aké prípravky proti celulitíde sú naj?

 

Návod: ako sa zbaviť celulitídy

Prevencia je základ

Možno patríte medzi tie šťastné ženy, čo celulitídou netrpia. Aby to tak bolo aj v ďalších rokoch, vyplatia sa preventívne opatrenia v podobe zdravého, vyváženého jedálnička. Tým si udržíte hladké stehná a zadoček aj pri hormonálnych zmenách alebo výkyvoch váhy. Skvelým pomocníkom je predovšetkým bobuľové ovocie, ktoré obsahuje veľké množstvo antioxidantov a podporuje regeneračné procesy v tele. Nezabúdajte ani jesť veľa rýb, predovšetkým losos a tuniak obsahujú omega 3 mastné kyseliny a vitamín B, ktorý pomáha regenerovať a omladzovať.

Masáže pre rýchlejšie výsledky

 

Veľmi zdravé je pre kožu tzv. suché kefovanie – celé telo trite suchými masážnymi rukavicami alebo kefami. Aktivujete tak lymfatický systém. Kefujte ideálne ráno, keď môžete najlepšie využiť rozprúdenie energie, ktoré vám procedúra prinesie. Pred plánovaným cvičením si naopak dopriavajte masáže s gélom, olejom, prípadne mliekom, podporíte tým účinok obsiahnutých látok. Jedna z populárnych ingrediencií proti pomarančovej koži je škorica, ktorá podporuje aj odbúravanie tuku – škoricový gél na celulitídu Topvet Body Care prehreje kožu a urýchli spaľovanie.

 

Voda ako elixír

Ani najlepší krém proti celulitíde vám nepomôže, ak nebudete dostatočne hydratovaná zvnútra. Dajte si ráno nalačno pohár teplej vody s citrónom – po nočnom odpočinku tým „nahodíte“ trávenie a vylučovanie nečistôt z tela a kože. Pozor na spotrebu kávy! Keďže dehydruje, nemali by ste vypiť viac než dve šálky denne. Uvidíte, že pri dodržiavaní pitného režimu sa vám telo odmení jemnejšou, hebkou pokožkou. Chcete pleť ešte „naboostovať“? K vypnutej pokožke pomôže aj exfoliácia: vyskúšajte kávový telový peeling BodyBoom Coconut, ktorý nielen vyživuje a revitalizuje, ale aj bojuje proti celulitíde.

 

Bez pohybu to nepôjde

Jamôčky na stehnách či zadočku proste bez pohybu neodstránite. Najúčinnejšie je kombinovať pravidelný kardio pohyb (beh, bicyklovanie) a posilňovanie problémových partií. Ani šport bohužiaľ niekedy nestačí na to, aby celulitída zmizla úplne, ale na pevných stehnách vyzerá vždy oveľa lepšie!

 

Najlepší krém na celulitídu

Nebudeme vám klamať, neexistujú zázračné prípravky, ktoré si na noc namažete a ráno vstanete s vypnutým a hladkým pozadím. Vybrali sme tri najúčinnejšie produkty, ktoré vám ruka v ruke s predchádzajúcimi bodmi pomôžu k vysnenej pokožke tela. Masážne mlieko proti celulitíde Topvet Body Care urýchľuje odbúravanie tukových buniek a dodáva pokožke pevnosť a pružnosť. Ak si v kozmetike strážite zloženie, poteší vás Nuxe Body, zoštíhľujúci olej proti celulitíde, ktorý má 96 % zložiek prírodného pôvodu. Luxusný krém na celulitídu Collistar Special Perfect Body zase účinne znižuje výskyt pomarančovej kože vďaka extraktu z brečtanu a kávy.

A čo najlepšie pomáha na celulitídu vám?