Ako na dlhé vlasy? Vieme, čo funguje

 

dlhé vlasy, tmavé dlhé vlasy, triky na dlhé vlasy, ako mať zdravé dlhé vlasy, najlepšie produkty na dlhé vlasy

Chcete mať krásne dlhé vlasy, ale vaša hriva s vami veľmi nespolupracuje? Ak sa snažíte a snažíte, ale nedostanete sa cez vašu „maximálnu dĺžku“, možno vo svojej rutine robíte niečo zle. Preto pre vás máme zaručené triky, ako mať dlhšie vlasy – samozrejme vrátane TOP produktov na podporu rastu! Stačí správna starostlivosť a vaše vlasy budú zase silné a dlhšie než kedykoľvek predtým.

 

Pravidelné strihanie

Nestriháte si vlasy mesiace alebo roky len preto, aby sa náhodou neskrátili ani o milimeter? To nie je dobrá cesta. Vlasy sa bez pravidelného strihania viac lámu a štiepia, vyzerajú nezdravo, a nakoniec aj tak skončíte u kaderníka. Končeky by ste mali zastrihávať pravidelne, zhruba raz za 6 až 8 týždňov.

TIP: Chápeme, že údržba strihu je teraz komplikovaná. Kombináciou návodu na YouTube a nožníc na papier alebo nechty ale rozhodne nič dobrého nevznikne. O to viac sa treba zamerať na ďalšie triky na urýchlenie rastu vlasov.

 

Správne umývanie vlasov

To je proste základ! Ako na to? Stačí s vlasmi zaobchádzať jemne a vedieť, prečo používate konkrétny typ prípravku. Šampónom sa zbavujete stylingových produktov a ďalších nečistôt. Zároveň ale zbavujete vlasy prirodzenej mastnoty a mierne vysušujete aj pokožku. Preto je dôležité používať šampón určený pre váš typ vlasov a hlavne nesmiete vynechávať kondicionér, ktorý im zase dodá potrebnú rovnováhu.

Kvalitný šampón na podporu rastu vlasov je Schwarzkopf Professional Mad About Lengths, ktorý vám bude navyše vlasy hĺbkovo hydratovať vďaka komplexu aquarine.

Ak bojujete s rozštiepenými a lámavými končekmi, stavte na šampón L’Oréal Professionnel Serie Expert Pro Longer. Vďaka obsahu aminokyselín a filloxanu skvele posilňuje vlasové vlákna a pomôže vám tak nepríjemnému lámaniu predísť.

TIP: Po umytí nebaľte vlasy do osušky. Mokré sú ešte krehkejšie než normálne a vy ich v tej chvíli ťaháte pevným uviazaním, zamotávate do vláken osušky a dusíte vlasy aj pokožku. Opatrne prikladaním osušky odstráňte prebytočnú vodu hneď po umytí a potom ich nechajte dýchať. Len tak budú mať dlhé vlasy šancu.

 

Masky a zábaly na dlhé vlasy

Ďalším trikom, ako urýchliť rast vlasov, sú pravidelné masky a zábaly. Vlasom dodáte hydratáciu a výživu, ktorú tak potrebujú. Masku zaraďte do starostlivosti raz za týždeň, zábal stačí raz za mesiac. V oboch prípadoch sa môžete spoľahnúť na masku na obnovu dĺžok L’Oréal Professionnel Serie Expert Pro Longer, ktorá vám dopraje priam kráľovskú starostlivosť o dlhé vlasy.

Ak masku nanášate klasickým spôsobom, stačí ju po umytí naniesť do dĺžok a nechať pôsobiť aspoň desať minút. Potom ju dôkladne vymyte a užívajte si posilnenú a lesklú hrivu.

V prípade zábalu je postup trošku iný. Nepoužívajte šampón ani kondicionér, naneste masku na vlhké vlasy opäť do dĺžok, ale tentokrát aplikujte poriadne hrubú vrstvu. Vlasy potom stočte, pripnite na temene a zakryte igelitom. Toto dielo ešte zabaľte do suchého uteráka a nechajte pôsobiť aspoň pol hodiny.

krásne dlhé vlasy, tmavé vlasy, dlhé vlasy, zdravé vlasy

Séra na rast vlasov

Medzi super prípravky na rast vlasov patria aj bezoplachové vychytávky. Sú dôležité nielen pre dĺžky a končeky, ale aj pre pokožku, aby ste dobre stimulovali rast. Starostlivosť tak môžete spojiť trebárs s príjemnou masážou hlavy!

Za vyskúšanie rozhodne stojí sérum na rast vlasov Kérastase Résistance Sérum Extentioniste. Naneste ho priamo na pokožku hlavy hneď po tom, čo ich umyjete a mierne osušíte. Vmasírujte sérum, aby sa lepšie dostalo ku korienkom, a potom už len nechajte pôsobiť. Aby ste si poistili viditeľné výsledky, masáž robte aspoň 3× týždenne.

Osvedčeným sérom na rast vlasov je aj Schwarzkopf Professional Mad About Lengths, ktoré pôsobí od korienkov až po končeky. Aplikujte ho na čistú, vlhkú pokožku hlavy a opäť vmasírujte.

TIP: Ak hľadáte niečo univerzálne, čo podporuje rast vlasov, stavte na Redken One United! Nielenže vám poskytne potrebnú starostlivosť, ale aj dokáže uľahčiť ďalšiu úpravu vlasov – zlepšuje totiž účinky inej bezoplachovej starostlivosti a aj štruktúru stylingových prípravkov.

 

Opatrné vysúšanie

Fénujte, kulmujte a žehlite čo najmenej – najlepšie je samozrejme nechať vlasy voľne uschnúť, ale priznajme si, že toto nie je úplne realita všedných dní. Ani pri úprave dlhých vlasov tak nezabúdajte na termoochranu. Úžasnou pomôckou vám bude vyživujúci olej Olaplex N°7 Bonding Oil. Dokáže totiž krásne zaceliť vlasové vlákna a zároveň ich ochrániť pred vysokými teplotami.

TIP: Nechať vlasy uschnúť prirodzene je síce skvelé, ale rozhodne je lepšie použiť fén než ísť spať s mokrými vlasmi. Váľaním vlhkých vlasov po vankúši len zvýšite riziko lámania a pravdepodobne ráno nájdete na hlave niečo, čo nerozčešete možno ani do Vianoc.

 

Zvládnite techniku česania

Česaniu často nevenujeme dostatočnú alebo žiadnu pozornosť a možno tak zbytočne vlasy lámeme alebo trháme. Zásadný je výber správneho hrebeňa alebo kefy, ktorý veľmi závisí od typu vlasov. Dôležité je česať vlasy, keď sú suché. A čo je ešte dôležitejšie? Vždy postupovať od končekov ku korienkom, nikdy nie naopak!

S kvalitnou kefou na dlhé vlasy, ako je napríklad BrushArt Hair, si túto banálnu činnosť zamilujete. Vlasy totiž dokonale uhladí a opatrne prečeše vďaka kombinácii diviačích a nylonových štetín.

 

Výživa a vitamíny

Je to také jednoduché – to, čo dávame dovnútra, vidieť aj navonok. Správny pitný režim a pestrý jedálniček bohatý na vitamíny a minerály môže jedine pomôcť. Aké látky dokážu posilniť vlasy?

Vyhľadávajte potraviny bohaté na vitamín A, E a C a omega-3 mastné kyseliny. Vo vašom jedálničku by sa tak mali objaviť citrusy, strukoviny, jogurty, vajcia alebo napríklad zelená listová zelenina.

zdravé vlasy, dlhé tmavé vlasy, vlnité vlasy, triky ako na dlhé vlasy

Čo vám možno uniklo?

Pri plánovaní toho, ako mať dlhé vlasy, by vám nemala uniknúť žiadna zdanlivá drobnosť. Čo ešte môžete pre seba a svoje vlasy urobiť?

  • Dajte stop príliš tesným copom, ktoré vlasy zbytočne ťahajú.
  • Klasické gumičky nechajte v kancelárskych potrebách a používajte napríklad látkové BrushArt Hair, ktoré sú aj super doplnkom každého účesu.
  • Chráňte si vlasy pred vonkajšími vplyvmi. Proti mrazu a slnku používajte pokrývky hlavy a v lete si doplňte zásoby vlasovej kozmetiky s SPF.
  • Skúste saténové obliečky. Ak si už neviete dať rady, iný materiál môže pomôcť. Vlasy by sa mali vďaka saténu menej zamotávať a lámať.

 

Neexistuje univerzálny recept na to, ako mať dlhé vlasy za týždeň, ale keď sa im budete poriadne venovať, výsledky na seba nenechajú dlho čakať.