Ako používať beauty blender? Naučte sa s ním pracovať!

Profesionálni vizážisti aj blogeri ju označujú za absolútny must-have každej kozmetickej taštičky. Vytvorí vám absolútne prirodzený a šťavnatý make-up, bezchybne zamaskuje kruhy pod očami aj vykontúruje tvár. Áno. Reč je o ikonickej hubke na make-up zvanej beauty blender. Určite ste o nej už počuli a možno ju už máte doma. Viete ju však správne používať?

Nie je Beautyblender ako beauty blender

Nie je Beautyblender ako beauty blender

Klasické hubky na nanášanie make-upu poznáme už roky. Skutočná revolúcia v tejto oblasti nastala však až v roku 2003, keď uvidela svetlo sveta originál hubka na make-up značky Beautyblender v tvare vajca. Na rozdiel od klasických trojuholníkových hubiek je hypoalergénna, neobsahuje latex a výsledné nalíčenie je s ňou neporovnateľne lepšie.

Z Beautyblendera sa razom stal hit a získal mnoho ocenení. Nie je sa čo čudovať, že ho mnohé značky začali napodobňovať. Dnes sa výraz beauty blender bežne používa pre všetky hubky na make-up tohto typu. Známe sú predovšetkým tie od Real Techniques alebo Makeup Revolution. Na originál však mnohí nedajú dopustiť.

Ako používať beauty blender

Používanie hubky na make-up je jednoduché a naučíte sa ho rýchlo. Stačí dodržať pár jednoduchých pravidiel:

  • Predovšetkým: beauty blender sa používa vlhký. Pred použitím preto hubku najprv namočte pod tečúcou vodou a potom dôkladne vyžmýkajte. Hubka tak zväčší objem, bude mäkšia a pri aplikácii do seba nenasiakne tak veľa make-upu.
  • Vezmite svoj make-up, naneste ho na chrbát ruky a namočte doň beauty blender.
  • Potom s ním začnite jemne poklepávať po tvári. Je naozaj dôležité make-up hubkou neroztierať, ale jemne ho vklepávať do tváre. Na nanesenie make-upu na väčšie plochy použite okrúhlu časť, pre menej dostupné časti a na nanášanie korektora pod očné viečka sa zas perfektne hodí špicatý koniec, ktorý sa dostane všade.
  • Na záver sa s hubkou môžete aj zapudrovať.

Na čo všetko sa beauty blender používa

Hubku väčšina z nás používa na zapracovanie make-upu a korektora. Tým sa však škála jej využitia rozhodne nekončí! Perfektne sa beauty blender hodí napríklad na nanášanie krémových kontúr, rozjasňovača alebo lícenky. Pravidlo je vždy také, že špičkou hubky najprv poklepaním nanesiete produkt na tvár a okrúhlym koncom ho následne jemne zapracujete dostratena.

Hubkou môžete nanášať aj púder, očné tiene alebo dokonca rúž. Niektorí s ním potom aplikujú aj pleťové krémy alebo podkladovú bázu pod make-up. Hubka je jednoducho univerzálny nástroj, ktorý sa hodí takmer na čokoľvek.

čistiace prípravky na čistenie hubky na make-up Beautyblender

Ako čistiť beauty blender

V neumytej hubke na make-up sa ľahko môžu množiť baktérie, ktoré by vašej pleti rozhodne neprospeli. Preto svoj beauty blender dôkladne umývajte po každom použití. Pri problematickej pleti platí toto pravidlo dvojnásobne! Ako na to?

  • Hubku umývajte vždy pod tečúcou vodou.
  • Len čo ju prepláchnete čistou vodou, naneste na ňu špeciálny čistič na make-up hubky alebo akýkoľvek prípravok na čistenie kozmetických štetcov.
  • Potom ju dôkladne pošúchajte medzi prstami tak, aby sa čistiaci prostriedok dostal až dovnútra a dokonale vymyl všetky zvyšky make-upu.
  • Opäť prepláchnite vodou a postup opakujte až dovtedy, kým hubka nebude zbavená všetkých nečistôt a pri stlačení z nej nepotečie len priezračne čistá voda.
  • Hubku nakoniec dôkladne vyžmýkajte a nechajte voľne schnúť vo vetranej miestnosti. Vlhký beauty blender nezatvárajte do skrinky alebo kozmetickej tašky!

Ako často meniť hubku na make-up

Aj ten najkvalitnejší beauty blender má obmedzenú životnosť. Postupne totiž stráca svoj tvar a pružnosť. Výmena sa odporúča približne po troch mesiacoch. Na výber máte rôzne farby aj značky. Tak prečo nevyskúšať nejakú novú?