Ako sa nalíčiť, aby ste sa stali kráľovnou každého večierka?

K letu neodmysliteľne patria nielen more, opaľovanie, zmrzlina, ale aj večierky pod holým nebom, ktoré často končia až nadránom. Ak Vás ešte čakajú nejaké neskoré letné večierky či iné podujatia na čerstvom vzduchu, tak práve pre Vás tu máme návod, ako sa na takúto párty perfektne nalíčiť, aby ste sa stali kráľovnou každého večierka!

dymové líčenie

Make-up

Základom líčenia by mal byť make-up alebo tónovací krém.

Na modelku som použila BalmShelter tónovací hydratačný krém SPF 18, ktorý patrí medzi moje obľúbené. Výborne kryje všetky nedostatky, dlho vydrží a pleť je po ňom výborne hydratovaná.

Aby sa tvár rozžiarila a pôsobila sviežo, na krém nanesieme púder. Ja som namiesto klasického fixačného púdru použila púder rozjasňujúci. Od toho fixačného sa líši tým, že obsahuje drobné trblietky, ktoré odrážajú svetlo a tým pleť rozjasňujú.

Ak máte pekne opálenú tvár, vystačíte si dokonca iba s týmto rozjasňujúcim púdrom a make-up či tónovací krém môžete celkom vynechať. Pri večernom líčení ale neplatí, že menej je viac. Veď Vy chcete predsa žiariť, chcete, aby si Vás všimli. Preto by malo byť aj celkové líčenie výrazné.

make up

Oči

V ďalšom kroku sa pozrieme na líčenie očí. Bude nám stačiť iba tmavý a svetlý tieň. Ja som použila tiene z paletky Smoke Balm Volume 1.

Začneme najskôr so svetlým tieňom. Rovnomerne ho rozotrieme na celú pohyblivú časť viečka smerom k obočiu a dostratena. Tieň môžeme nanášať prstom, aj keď jednoduchšie sa nám bude tieňovať štetcom.

svetlystin

Po nanesení svetlého tieňa pokračujeme v líčení s tmavým tieňom. Jeho aplikáciou oko krásne otvoríme a zväčšíme. Najlepší efekt dosiahneme použitím guľatého štetca so štetinkami zastrihnutými do špičky. Ten nám prácu podstatne uľahčí. Mne sa výborne osvedčil napríklad da Vinci štetec na očné tiene guľatý.

Týmto štetcom začneme tmavý tieň nanášať postupne smerom od vonkajšieho kútika oka. Štetcom vykreslíme tvar do špičky. Pokračujeme nanesením tieňa až po horný okraj pohyblivej časti viečka smerom k vnútornému kútiku oka až dostratena.

backstge

Špicatý vonkajší roh vyplníme tieňom a potom ho znovu rozotrieme dostratena smerom k vnútornému kútiku oka. Kontrast medzi tieňmi uvidíte na fotografii nižšie. Opticky oko zväčšuje a jeho tvar krásne obkresľuje.

tmavystin

Potom nalíčime riasy. Čo sa týka riaseniek, uprednostňujem značky ako napríklad theBalm či Dior.

Riasenkou Vám odporúčam si jemne nalíčiť aj spodné riasy. Výborne to Váš pohľad podtrhne a oko sa bude zdať väčšie.

Môj TRIK: Aby ste efekt veľkých očí ešte viac umocnili, naneste tmavý tieň v tenkej linke aj pod spodné riasy. Tieň aplikujte od vonkajšieho kútika smerom ku vnútornému zhruba do polovice oka.

Lícenka

Oči máme nalíčené a teraz je na rade lícenka. Ak máte po lete tak pekne opálenú pleť ako naša modelka, krásne na Vás vyniknú žiarivé farby.

Zvolila som si ružovú theBalm Instain, odtieň Argyle. Tieto lícenky dlho vydržia, vyzerajú prirodzene a sú nádherne pigmentované. Najlepšie sa Vám bude nanášať lícenka štetcom s prírodnými štetinami. Ja som použila Artdeco Brush štetec na lícenku z kozej srsti.

tvarenka

Pery

Pery sú na rade ako posledné. Zvolila som pre ne výrazný ružový rúž vo farbe lícenky. Dôležité je práve to, aby bola farba rúžu a lícenky zladená. Celkový dojem tak vyzerá jednotne a prirodzene. Pery som nalíčila rúžom Maybelline Color Drama rúž v ceruzke odtieň 150 Fuchsia Desire a následne som ich pretrela bezfarebným leskom na pery Bourjois 3D Effect Gloss odtieň 18 Transparent Oniric. Lesk opticky zväčšuje objem pier a dodáva im svieži a šťavnatý vzhľad.

rty

Výrazné večerné líčenie je hotové. Rozjasňujúci púder na tvár, tmavé očné tiene, výrazná lícenka a rúž v jednom farebnom tóne. Vyskúšajte toto líčenie na váš večierok aj Vy a určite zažiarite.

dsc

Máte otázky k tomuto líčeniu alebo námety na ďalšie diely? Napíšte nám do diskusie alebo sa zastavte a nechajte si poradiť či sa nalíčiť v našej predajni v Prahe v OC Europark.

Iris, vizážistka parfums.cz - OC Europark, Štěrboholy

Foto: Ondřej Suk

Modelka: Modelingová agentúra Fresh Face