DAILY ROUTINE: Ako sa správne odlíčiť

Túžite po dokonalej pleti? Verte, že bez správneho odlíčenia to nepôjde! Len dokonale odlíčená pleť sa totiž môže cez noc kvalitne regenerovať a vstrebávať živiny z pleťových krémov. Preto vám teraz ukážeme najlepší spôsob odličovania make-upu. Zaraďte ho medzi svoje denné rutiny a uvidíte, ako sa vám vaša pleť odvďačí!

Stále existuje veľké množstvo žien, ktoré kvalitné odličovanie podceňuje. A to je veľká chyba. Bez dôkladného čistenia pleti vám nielenže vyskočia nevzhľadné pupence, ale hlavne sa vám rýchlejšie vytvoria vrásky a pleť bude pôsobiť unavene a povädnuto. Naučte sa správne odličovať – ​​nie je to žiadna veda!

odličovanie a čistenie pleti

Odličovanie pleti krok za krokom

Krok 1 – Vyberte si najlepší odličovač pre váš typ pleti

Pred tým, než sa postavíte pred zrkadlo s odličovacím tampónom v ruke, vyberte si tie správne prípravky pre dokonalé odlíčenie pleti. Vyberajte ich na mieru svojmu typu pleti. Budete potrebovať aspoň tri: odličovač očí, odličovacie mlieko, olej alebo gél na odstránenie hlavných nečistôt a nakoniec pleťovú alebo micelárnu vodu pre hĺbkové dočistenie.

Krok 2 – Navlhčite si tvár

Krok 3 – Začnite s odlíčením očí

S odličovaním začnite od očí, na ktoré použite špeciálny odličovač. Pre extra citlivé oči sa perfektne hodí napríklad odličovač Vichy Pureté Thermale s upokojujúcim výťažkom z nevädze modrej. Odličovačom dostatočne napustite odličovací tampónik, priložte ho k viečku a nechajte ho dostatočne dlho pôsobiť, aby sa líčidlá rozpustili. Potom jemne stierajte maskaru a ďalší make-up smerom od korienkov rias ku končekom a von z tváre.

produkty na odlíčenie očí

Ak používate vodoodolnú maskaru, tak rozhodne použite odličovač vodoodolného make-upu. My odporúčame odličovač Collistar Make-up Removers and Cleansers, ktorý nielen perfektne odličuje, ale aj hĺbkovo hydratuje jemnú pleť okolo očí a bráni jej podráždeniu. Na odličovací tampónik nikdy príliš netlačte, spôsobili by ste si zbytočné vrásky. To napokon platí pre odličovanie celej tváre.

Krok 4 – Zbavte pleť najväčších nečistôt

Po odlíčení očí je na rade tvár. Ak máte suchú pleť, použite na odlíčenie najväčších nečistôt odličovacie mlieko, olejový odličovač alebo odličovací balzam, ktorý sa počas aplikácie premení na olejovitý krém. Na suchú a zároveň citlivú pleť sa nám osvedčilo odličovacie mlieko Mixa. Použiť môžete tiež kokosový alebo mandľový olej, tie všetky nečistoty rozpúšťajú perfektne.

produkty na odlíčenie tváre

Mastnejšej pleti prospejete skôr použitím odličovacích gélov. Na problematickú pleť vyskúšajte napríklad gél Eucerin DermoPure s antibakteriálnymi účinkami.

Na čistý tampón naneste odličovač a postupujte od stredu tváre smerom von. Možnosťou je tiež naniesť odličovač končekmi prstov, nechať ho chvíľku pôsobiť a až potom zotrieť odličovacím tampónom. Na záver nezabudnite ani na odlíčenie krku.

Krok 5 – Dočistite pleť

Na dokonalé dočistenie pleti sa najlepšie hodí pleťová alebo micelárna voda. Pri čistení meňte odličovacie tampóniky až do chvíle, keď tampón zostane úplne čistý.

Krok 6 – Tonizujte pleť

V záverečnom kroku ešte na pleť použite pleťové tonikum. Nielenže pleť tonizuje, ale aj sťahuje póry a zároveň pleť pripravuje na absorpciu živín. Vyhnite sa iba oblasti očí, aby ste ju nepodráždili. Teraz už máte pleť dokonale odlíčenú a čistú, môžete teda pristúpiť k jej výžive a hydratácii!