Ako sa zbaviť celulitídy

Ako sa zbaviť celulitídy

Ako sa zbaviť celulitídy

Celulitída trápi v súčasnosti veľké percento žien. Za jej vznikom stojí hromadenie tukového tkaniva a starnutie podkožného väziva. Príčin tzv. pomarančovej kože existuje viac. Môže byť spôsobená geneticky, nedostatkom fyzickej aktivity, nevhodnou stravou alebo nedostatočnou hydratáciou organizmu. Ďalšími dôležitými faktormi ovplyvňujúcimi celulitídu sú alkohol, fajčenie a znečistené životné prostredie. Jednou z častých príčin býva tiež pôsobenie ženských pohlavných hormónov. Celulitídu nemožno úplne odstrániť, existuje však mnoho rôznych spôsobov, ako ju uhladiť a zmierniť. Niekoľko zaujímavých tipov, ako sa efektívne zbaviť celulitídy, nájdete v nasledujúcom článku.

Úprava životosprávy

Dôležitú úlohu v diéte zameranej proti celulitíde, by mala hrať zelenina, ovocie a pitný režim. Ďalej je vhodné konzumovať jedlá s nízkym obsahom tuku a s veľkým podielom vlákniny. Tie totiž vaše telo nezaťažujú, a tak môže pracovať na sto percent. Z ovocia sú najviac vhodné lesné plody (maliny, čučoriedky, jahody), ale aj exotické mango alebo banány, ktoré zlepšujú krvný obeh a pomáhajú telo odvodniť. Obmedziť by ste mali rôzne polotovary, sladké malinovky, kávu a v neposlednom rade alkohol.

Pravidelné cvičenie

Základom je použitie metód, ktoré podporujú krvný obeh a vylučovanie tekutín s odpadovými materiálmi z tela von - vďaka tomu sa tak odplavia nežiaduce zásoby tuku. Dôležité je preto do svojho denného režimu zapojiť posilňovacie cvičenia cielene zamerané na problémové partie. Vhodný je napríklad rekreačný beh, rýchla dlhodobejšia chôdza, jazda na bicykli alebo tanec, ktorý skvele posilňuje svalovú hmotu najmä na bokoch, bruchu a na dolných končatinách.

Masáže

Pravidelné masáže pokožky sú pre vyhladenie celulitídy veľmi žiadané. Dôkladná masáž totiž dokáže skvele zlepšiť krvný a miazgový obeh. Problematické časti masírujte pomocou špeciálnej kefy, vždy kruhovými pohybmi v smere k srdcu. Vďaka tomu sa tak stav vašej pomarančovej kože vylepší a pokožka bude pevnejšia. K masáži tiež môžete použiť obľúbené striedanie studenej a horúcej sprchy, čím docielite potrebný efekt dostatočného prekrvenia.

Krémy proti celulitíde


Vašu domácu kúru zameranú proti celulitíde môžete doplniť aj špeciálnymi prípravkami, ktoré sú zamerané na vyhladenie celulitídy. Skvelé sú napríklad krémy, gély a spevňujúce telové mlieka značky Biotherm, ktoré obsahujú exkluzívne aktívne látky zamerané na vyhladenie pokožky. Nájdete tu výťažky z kofeínu, ženšenu alebo ginka. Ďalšími skvelými produktmi na trhu v oblasti prípravkov proti celulitíde sú vyhladzujúce krémy od Vichy. Tieto prípravky obsahujú unikátnu formulu, ktorá sa skladá z čistého kofeínu v 5% koncentrácii a jedinečnej látky Lipocidin, ktorá pôsobí proti celulitíde. Čistý kofeín obsiahnutý v kréme účinne aktivuje spaľovanie tukov. Lipocidin zase zvyšuje stimuláciu prirodzenej produkcie proteínu, ktorý napomáha odbúravaniu tukov počas diéty. Môžete tiež vyskúšať prípravky od značky Shiseido, ktoré pomocou grapefruitových a broskyňových olejov účinne stimulujú adrenalín, vďaka čomu odbúravajú tuky. Krémy sa používajú dvakrát denne spolu s dôkladnou niekoľkominútovou masážou postihnutých partií, najlepšie v kombinácii s relaxačnými kúpeľmi alebo po peelingu. Pri dodržiavaní týchto postupov je možné celulitídu po mesiaci zredukovať až o 80%.