Ako si udržať opálenie – 5 tipov, ktoré fakt fungujú

 Ako si udržať opálenie

 

Čím viac ste poctivo pracovali na bronzovom nádychu svojej pokožky, tým viac si zaslúžite udržať opálenie čo najdlhšie. Čo teda robiť? Ako predĺžiť opálenie aj spomienky na prázdniny o celé týždne?

Hydratujte zvonku aj zvnútra!

PREČO? Ak bol pitný režim dôležitý v lete, zostáva zásadný aj po ňom. Bez nedostatočnej hydratácie totiž pokožka „zosychá“, šupinatie a takisto opálenie stráca svoje rovnomerné zafarbenie. Zvonku natierajte pokožku hydratačnými telovými mliekami. Skvelé je napríklad hydratačné telové mlieko po opaľovaní Astrid Sun. Hodí sa nielen na udržanie opálenia, ale aj na jeho zintenzívnenie. A navyše sa perfektne roztiera a prekrásne vonia.

Vyživujte pokožku!

PREČO? Vyživená pokožka je predsa krásne hladká, na dotyk hebká, a práve na nej opálenie dokonale vynikne. Môžete použiť kokosový olej, zvlášť pre slnkom vysušenú pokožku je perfektný aj ricínový olej, ktorý musíte pred nanesením mierne prehriať… alebo si vezmite špeciálny suchý olej na predĺženie opálenia Lancaster Tan Maximizer. Ten skrýva v sebe unikátny Tan Activator Complex, ktorý dokáže pokožku ešte mesiac po poslednom opaľovaní stimulovať k prirodzenej tvorbe melatonínu podieľajúceho sa na zdravo opálenom vzhľade pokožky.

 

Vyživujte pokožku!

 

Otužujte sa!

PREČO? Pretože sprchovanie v horúcej vode alebo dlhý horúci kúpeľ pokožku vysušujú, a o vysušenej pokožke už vieme, že ju opálenie opúšťa oveľa rýchlejšie. Omnoho lepšia je vlažná voda, ktorú doplníte ideálne o sprchové oleje. Nuxe Prodigieux má v sebe navyše trblietavé čiastočky, s ktorými bude opálenie ešte viac sexi. Alebo vyskúšajte sprchovací šampón Collistar After Sun, ktorý je priam stvorený na predĺženie opálenia.

Zaraďte šetrný peeling!

PREČO? Odumreté bunky nechávajú na povrchu pokožky sivastý nádych, a ten opálenému vzhľadu vôbec nesvedčí. A nemusíte sa báť, že si vinou peelingu opálenie zmyjete. Pomôžete mu dlhšie zostať na obdiv. La Roche-Posay Physiologique je ultrajemný, hydratujúci a vhodný aj na tú najcitlivejšiu pleť.

Samoopaľujte!

PREČO? Je to predsa najjednoduchšia cesta, ako predĺžiť opálenie napríklad až do Vianoc (alebo ďalšej dovolenky). Samoopaľovacie prípravky sú navyše už veľmi inteligentné. Existujú nielen samoopaľovacie krémy, ale vyberať môžete samoopaľovací sprchovací gél alebo napríklad unikátne sérum na tvár Biotherm Aqua-Gelée Autobronzante s obsahom ľahučkej perlete, ktorá nádherne odráža svetlo, a kyseliny hyalurónovej, ktorá po letnej sezóne skvele hydratuje… A čo vy, máte nejaké vlastné tipy, ako udržať opálenie čo najdlhšie? Autor: Jana P.

 

Samoopaľujte sa

 

Maria V.