Ako spevniť nechty? Pomoc pri lámaní nechtov

 

Nechty

 

V lete boli vaše nechty priam ukážkové, na jeseň sa ich stav začal zhoršovať a v zime by ste sa na ne najradšej ani nepozreli. Ak máte presne takýto pocit, čítate správny článok. Dozviete sa, ako spevniť nechty, a zistíte, čo vám proti lámaniu a štiepeniu nechtov pomôže najviac.

 

Poradíme vám, ako sa o nechty starať, ako ich správne strihať a pilníkovať, aj ktoré masky a laky ich obnovu niekoľkonásobne urýchlia.

 

Prečo sa nechty lámu a štiepia?

Nechty sa skladajú z vrstiev keratínu. Zdravé sú silné, hladké a pevné. No ak vás dennodenne deptá nekonečné lámanie a štiepenie nechtov, je čas na reštart životného štýlu. Prečo?

 

Za lávamé nechty so sklonom ku štiepeniu totiž nesú zodpovednosť hlavne tieto faktory:

 • Nejete potrebné množstvo bielkovín, vitamínov a minerálov.
 • Prijímate málo tekutín, takže nielen vy, ale aj vaše nechty sú dehydrované.
 • O nechty sa dostatočne nestaráte, nevhodne ich zastrihávate a pilníkujete.
 • Pri umývaní riadu alebo upratovaní bytu nepoužívate ochranné rukavice.

 

Ako na spevnenie nechtov

Nečakajte, že sa stav vašich nechtov spraví ako mávnutím kúzelného prútika. Ak nasadíte jedálniček bohatý na správne vitamíny a minerály a nechtom začnete venovať väčšiu pozornosť, skrásnejú približne za štvrť roku.

 

Aké sú zásady jedálnička na posilnenie nechtov?

 • Pite dostatok tekutín a na jeseň a v zime jedzte ovocie a zeleninu s vysokým obsahom vody, ako je ananás, čučoriedky, uhorky, paradajky či stopkový zeler.
 • Nezabúdajte na biotín, ktorý obsahujú mandle, ovsené vločky alebo vajcia.
 • Doprajte si dostatok bielkovín, vitamínov skupiny B a vitamíny A, C a E.
 • Zvýšte príjem horčíka, vápnika, zinku a železa.

 

Náš TIP: Často sa na zlepšenie stavu nechtov odporúča aj selén obsiahnutý v para orechoch a mäse, ale nepreháňajte to s ním. Vo veľkom množstve by vám skôr uškodil než pomohol.

 

Doprajte lámavým nechtom regeneráciu

Chcete nechtom dodať okamžitý „boost“? Vhod vám príde napríklad multifunkčná regeneračná maska na ruky a nechty KORIKA SciBeauty, ktorá zamedzuje lámaniu nechtov a ich štiepeniu. Okrem bambuckého masla obsahuje extrakt z koreňa sladkého drievka, zázvoru, hodváb a aloe vera, ale aj vitamín E.

 

Pripadá vám, že vašim lámajúcim sa nechtom už nepomôže nič iné než „náplasť“ v podobe umelých či gélových nechtov? Zadržte! Len nechtom uškodíte a ochudobníte ich o vrchné vrstvy keratínu, ktoré potrebujete naopak posilniť. Radšej im pravidelne doprajte regeneračnú masku pre silne poškodené nechty Delia Cosmetics Help for Nails & Cuticles.

 

Masky sú síce fajn, lenže vy by ste predsa len radi použili aspoň číry lak? Taký, ktorý nechtom dodá dostatočný lesk a zároveň „zlepí“ oddelené vrstvy keratínu? Odpoveďou je lak na spevnenie nechtov Sally Hansen Complete Salon Manicure. Pri ňom vám na vlastné nechty a mačacie svedomie garantujeme, že zlepšenie uvidíte už o pár dní. Ako druhého fajnového pomocníka predstavujeme spevňujúci lak na nechty Eveline Cosmetics Total Action, ktorý im dodá lesk, zamedzí štiepeniu a lámaniu, a ak to bez farebného laku proste nevydržíte, poslúži ako dokonalá podkladová báza.

 

Náš TIP: Ste praktická žena a chcete mať v kúpeľni jeden jediný lak, ktorý si poradí so všetkými neduhmi naraz? Collistar Nails Base je to, čo hľadáte. Nechty spevní, dodá im lesk a navyše pomôže aj s tvorbou keratínu.

 

Do oblúčka alebo rovno?

Odborníci majú v tvare jasno. Nechty na rukách by mali byť do mierneho oblúčka a na nohách rovné. Pri strihaní nechtu by ste vždy mala postupovať po malých častiach až do požadovanej dĺžky, pretože keď sa ho pokúsite ustrihnúť celý naraz, riskujete, že necht naštiepite.

 

Pilníkujete ich správne?

Ak máte nechty dlhšie, než by ste chcela, ale nie dosť dlhé na zastrihnutie, vystačíte si s kvalitnými pilníkmi na nechty.

Zásady správneho pilníkovania:

 • Pilník držte vždy kolmo k nechtu, aby ste necht pri pilníkovaní nestenčila.
 • Nejazdite pilníkom zľava doprava a späť, vyberte si len jeden smer a dodržujte ho.
 • Keď majú nechty požadovanú dĺžku, vezmite leštičku a uhlaďte im okraje.

 

Náš TIP: Nechtovú kožičku nikdy nestrihajte ani nezatláčajte nasucho. Naneste na ňu špeciálny zmäkčovač a nechajte ho niekoľko minút pôsobiť. Až potom ju opatrne zatlačte.

 

A naša rada nakoniec? Nezabúdajte používať kvalitný krém na ruky, ktorý vyživí nielen ich, ale dodá potrebnú výživu a hydratáciu aj vašim nechtom.