Ako zabezpečiť, aby vaša vôňa pôsobila dlhšie

Otázka, ktorú muži aj ženy na celom svete riešia už po celé stáročia, znie stále rovnako: ako zabezpečiť, aby moja vôňa vydržala čo najdlhšie? Nie je nič horšie, ako keď vám vôňa, ktorá stála celý majetok a ktorej aromatickú zmes ste hľadali dlhé hodiny, vydrží iba pár minút!

Perfume Last longer

Letná sezóna je v plnom prúde. Už ste boli na nejakom festivale alebo na dovolenke? A boli ste spokojní s výdržou svojho parfému? Buďme úprimní – v takej horúčave nie je vôbec jednoduché zabezpečiť, aby vaša obľúbená letná vôňa hneď nevyprchala. A pretože sme v tejto otázke do značnej miery vydaní napospas sile samotnej vône, je len veľmi málo vecí, ktoré sa dajú urobiť pre to, aby si parfém či kolínska udržali svoju exotickú arómu dlhé hodiny.

Perfume Last longer

Preskúmali sme podrobnejšie priemysel výroby parfémov, aby sme našli tipy a triky na to, ako zvýšiť výdrž vašej vône a ušetriť si jej opakované aplikovanie! Nižšie nájdete osvedčené tipy, ako zabezpečiť, aby vaša vôňa trvala čo najdlhšie. Neváhajte ich vyskúšať! Dúfame, že vďaka našim radám budete nádherne voňať po celé leto aj po celý rok!

Perfume Last longer

Vynechajte telové mlieka s vôňou

Možno by vám nenapadlo, že telové mlieka s vôňou, hoci veľmi slabou, obmedzia trvanlivosť letného parfému či kolínskej. Nielenže ich aromatické zložky narušujú profil celej vône a nevhodne sa s ním miešajú, ale husté telové mlieka navyše vytvárajú neprirodzenú bariéru na vonkajšej vrstve pokožky, kvôli ktorej nemôžu oleje z parfémov preniknúť dovnútra. To bráni ich prirodzenému uvoľňovaniu v priebehu dňa, ktoré je pre dobre vyrobené vône typické. Namiesto toho, aby sa zmiešali s jedinečným chemickým zložením vašej pokožky, sa kolínska voda či parfém zastaví na tenkom filme pleťového mlieka, ktorý vôni nedovolí rozvinúť celý svoj potenciál. Náš tip? Použite číre a neparfémované pleťové mlieko, ktoré vašu obľúbenú vôňu nijako nenaruší. Vyskúšajte neparfémované telové mlieko Smoothing Repair od Eucerin, ktoré pokožke dodá oleje, na ktoré sa vôňa dobre viaže, bez toho, aby bránilo vášmu obľúbenému letnému parfému či kolínskej v prenikaní do pokožky.

V chladnejších dňoch si navoňajte šatku

Parfém a kolínska voda vydržia na oblečení veľmi dlho, hoci v takomto prípade nebude vznikať zmes aromatických profilov, ktoré vône získavajú v kontakte s pokožkou. Aj tak je však nastriekanie obľúbenej vône na šatku skvelým spôsobom, ako zabezpečiť, aby vám jej základný profil vydržal po celý deň a často aj niekoľko dní. Šatky zároveň nosíme v blízkosti prirodzenej tepelnej zóny nášho tela, teda krku, a zahrievanie šatky telesným teplom uvoľňovaniu parfému či kolínskej vody skvele pomáha. Medzi veľmi výrazné vône, ktoré vám na šatke vydržia celé dni, patrí napríklad Chloe Eau De Parfum for Women alebo pre mužov klasický a intenzívny Fahrenheit od Diora.

Perfume Last longer

Vôňa na vlasy v spreji

Vlasy sú prekvapivo skvelým miestom pre vašu obľúbenú vôňu. Parfémy a kolínske vody majú však vysoký obsah alkoholu, ktorý vlasy vysušuje, a to najmä v horúcich letných mesiacoch, keď je udržanie vlhkosti vo vlasoch také dôležité. Lepším riešením je preto vôňa vyrobená priamo pre vlasy. Mnoho parfumérií teraz ponúka svoje najobľúbenejšie rady vôní, ako je Angel od Thierryho Muglera, J’adore od Diora alebo Brit Rhythm od Burberry, aj v podobe spreja na vlasy. Ak máte tú možnosť, ideálnou voľbou je variant obsahujúci olej, ktorý funguje hneď na dvakrát – vlasy rozvonia a ešte aj skrotí!

Pripravte si vazelínový podklad

Vazelína nielenže skvele chráni pokožku, ale tiež udrží letný parfém na pulzných bodoch, napríklad na zápästí alebo zátylku. Vazelína predovšetkým predlžuje čas, keď zostáva pokožka hebká a vláčna, čo zároveň znamená, že na seba dobre viaže chemické zloženie kvalitných parfémov a kolínskych. Stačí naniesť na pulzné body tenkú vrstvu vazelíny a na ňu vašu obľúbenú vôňu. Netrite však zápästia o seba! Podľa odborníkov tým môžete poničiť zložky vône a skrátiť ich životnosť. Najlepšou voľbou je Original Pure Petroleum Jelly priamo od firmy Vaseline, ktorý prešiel trojitou filtráciou pre dokonalú čistotu a nemal by chýbať v žiadnej lekárničke.

Perfume Last longer

Uskladňujte svoje vône v „chladnej zóne“

Mnohí z nás skladujú parfémy a kolínske pekne vystavené priamo v kúpeľni, čím však znižujeme ich trvanlivosť. Vlhkosť narušuje zloženie vône a oslabuje ju. Namiesto toho je lepšie uchovávať vône na suchom a chladnom mieste. Takisto udržujte svoje parfémy a kolínske mimo priameho slnečného svetla. Slnko a teplo rozbíjajú molekuly a oleje, ktoré sa v nich nachádzajú. Ak je pre vás dodržanie týchto pokynov problematické, uchovávajte ich jednoducho v škatuľke, v ktorej ste ich kúpili!

Perfume Last longer

Vyznajte sa vo vôňach

Ak stojíte o dlhotrvajúci parfém alebo kolínsku, potom venujte pozornosť názvom. Všetko, čo je označené ako „Eau de Toilette“, bude slabšie ako rovnaká vôňa vo variante „Parfum“. To isté platí pre „Sprays“ a „Eau Fraiche“. Zamerajte sa na vône, na ktorých je napísané „Eau de Parfum“ alebo „Extrait de Parfum“, čo znamená, že sú vyrobené s použitím vonných olejov, ktoré majú najdlhšiu výdrž. Toto sú tie najplnšie a najdlhšie voňajúce dámske parfémy a samozrejme tu máme niečo aj pre pánov: najplnšie a najdlhšie voňajúce toaletné vody pre mužov.

Vyskúšajte tieto triky a dajte nám vedieť, či ste boli úspešní! Poznáte nejaký ďalší tip, ako predĺžiť životnosť vône? Zdieľajte článok a napíšte nám na náš Facebook a podeľte sa o svoj obľúbený trik, ako udržať vôňu vášho parfému alebo kolínskej po celý deň! Aj vaše tipy sa môžu nabudúce objaviť na našom blogu!