Aktívne uhlie alebo #na3to čiernym bodkám

Látka, ktorá dokáže na seba ako magnet viazať rôzne nečistoty, baktérie a prebytočný kožný maz a vďaka tomu býva súčasťou čistiacich gélov a ďalších pleťových produktov. Reč je o aktívnom uhlí. Prečítajte si viac o tejto účinnej ingrediencii, ktorá vás zbaví čiernych bodiek a vašu pleť zanechá čistú a rozžiarenú.

GARNIER Pure Active

Výroba aktívneho uhlia prebieha tak, že sa klasické uhlie, drevo alebo ďalšie látky v kombinácii s aktivačným činidlom zahrieva na vysoké teploty, čím sa rozširuje jeho povrch. Pre produkty obohatené o aktívne uhlie je typická čierna farba, vďaka ktorej je ich používanie zábavné a originálne. Na aký typ pleti sú produkty s obsahom aktívneho uhlia vhodné? Jeho účinky najväčšmi oceníte v prípade, že vás trápi problematická pleť, ktorá sa typicky prejavuje častým výskytom akné a ďalších kožných nedokonalostí, ako sú napríklad čierne bodky. I v prípade, že netrpíte žiadnymi kožnými problémami, no máte mastnú pleť, aktívne uhlie bude pre vás pri starostlivosti o ňu skvelým pomocníkom. Zbaví vás prebytočne sa tvoriaceho mazu, čím predídete tvorbe zapálených vyrážok.

GARNIER Pure Active na čierne bodky

Maska na čierne bodky?

Hitom internetu sú tzv. čierne masky, ktoré pleť intenzívne čistia a zbavujú ju nadmerného lesku. Na dosiahnutie najlepších výsledkov by ste mali takúto masku používať pravidelne, ideálne raz do týždňa. V kombinácii s abrazívnymi mikročasticami a ďalšími látkami, aktívne uhlie tvorí skvelý peeling na odstránenie odumretých kožných buniek. Exfoliácia je dôležitý krok vášho čistiaceho rituálu, keďže odumretá koža môže ľahko upchávať póry, ktoré sa časom premenia na čierne bodky, prípadne vážnejšiu formu akné. Benefity aktívneho uhlia môžete využívať aj pri každodennej starostlivosti o pleť v podobe čistiaceho gélu na odstránenie zvyškov make-upu a ďalších nečistôt z vašej tváre.

Účinná zbraň proti akné

Novinka Garnier Pure Active 3v1 s aktívnym uhlím v sebe spája funkciu troch produktov – gél pre intenzívne čistenie problematickej pleti, peeling a čistiacu masku. Okrem aktívneho uhlia je starostlivosť obohatená o výťažok z čučoriedky a kyselinu salicylovú, a spoločne tvorí neprekonateľnú trojicu v boji proti nedokonalostiam pleti!

novinka GARNIER Pure Active