Aloe vera: TOP ingrediencia (nielen) pre pleť

 

aloe vera, účinky aloe vera na pleť, produkty s aloe vera, aloe

 

Máte Aloe vera pri okne medzi obľúbenými rastlinkami? Teraz nastal čas urobiť jej miesto aj na poličke v kúpeľni. Len v trochu inej podobe. Aloe vera patrí totiž k tým beauty pomocníkom, ktorí vás nenechajú v štichu, či už ide o pleť, telo alebo vlasy. S čím všetkým vám aloa pomôže a aké produkty rozhodne stoja za vyskúšanie?

 

Čo je Aloe vera a prečo ju budete chcieť doma

Aloe vera je rastlina, ktorá sa vďaka svojím účinkom využíva v prírodnej medicíne už dlho. Využíva sa z nej predovšetkým gél, ktorý sa následne spracováva do mnohých rôznych podôb a dokáže vám pomôcť s nejedným problémom.

Vďaka mnohým priaznivým účinkom dnes alou nájdeme aj v množstve kozmetických produktov. Výhodou gélu z Aloe vera je, že nie je toxický – môžete ho tak používať na akýkoľvek typ pleti alebo pokožky a nanášať aj viackrát denne. Účinky Aloe vera sa neobmedzujú len na vonkajšie použitie, ale my sme sa samozrejme zamerali na beauty rutinu s touto super ingredienciou. Kedy by ste si mali kúpiť kozmetiku s Aloe vera?

 

Aloe vera na pleť

Ako už vieme, aloa je vhodná na všetky typy pleti. Vďaka jej silným hydratačným a regeneračným účinkom ju však najviac ocení pleť suchá a problematická – skutočne dobrý efekt má Aloe vera na akné. Hydratovaná pleť dokáže nepríjemným vyrážkam lepšie predísť, ale bitka nie je s aloou prehraná nikdy – zvláda totiž aj vyhladiť jazvičky a zredukovať bolestivé vriedky.

Pravidelná hydratácia je však alfou a omegou starostlivosti o pleť, nech už máte akýkoľvek typ pleti. Viac než dosť vám s ňou pomôže krém z Aloe vera Moisture Surge™ 100H Auto-Replenishing Hydrator od Clinique. Účinky aloy tu navyše podporuje kyselina hyalurónová a pri pravidelnej aplikácii bude vaša pleť doslova žiariť! 

Hydratačná procedúra by sa však určite nemala skončiť krémom. Podporte účinky plátennou maskou na tvár z Aloe vera Holika Holika Aloe 99 %, ktorá pleti dopraje hydratáciu, výživu a aj chvíľu relaxu po dlhom dni.

Tým sme priaznivé účinky gélu z Aloe vera na pleť ešte nevyčerpali. Dokáže aj zatočiť s vráskami, keďže podporuje obnovu kolagénu v pleti. Chcete hydratovať, ale zároveň si poistiť anti-age efekt? Vyskúšajte pleťovú masku z Aloe vera Missha Airy Fit Aloe, ktorá je opäť posilnená kyselinou hyalurónovou a ďalšími aktívnymi látkami.

 

Aloe vera na vlasy

Ak pátrate skôr po tom, ako a prečo použiť gél z Aloe vera na vlasy, hneď vám to prezradíme. Aloa pomáha posilniť vlasové vlákna, zvýšiť ich pružnosť a vlasom dodá viac lesku. Ošetruje nielen vlasy, ale aj pokožku hlavy, a preto je skvelým spojencom v boji s lupinami a svrbivou pokožkou.

Buď môžete čistý gél z Aloe vera kombinovať, prípadne priamo zmiešať so šampónom, alebo si samozrejme kúpiť špeciálne produkty na vlasy z Aloe vera. Za pozornosť v tomto prípade určite stojí univerzálny gél z Aloe vera Skin79 Jeju Aloe, ktorý okrem hydratácie a zacelenia poškodených vlasov oceníte napríklad pri starostlivosti o pokožku.

 

Aloe vera na telo

Nielen vaša hriva a pleť, ale aj pokožka ocení, keď ju zoznámite s aloou. Dôvodov je hneď niekoľko. Obsahuje totiž vitamíny A a E, preto dokáže urýchliť regeneráciu pokožky pri drobných poraneniach.

Jej upokojujúce a hydratačné účinky sa často využívajú v depilačných produktoch, univerzálnych mastiach z Aloe vera alebo napríklad v prípravkoch na opaľovanie a po opaľovaní.

V lete sa vám preto bude hodiť sprej s Aloe vera Special Perfect Tan Supertanning Water Moisturizing Anti-Salt značky Collistar, ktorý intenzívne hydratuje a príjemne schladí pokožku. Neobsahuje však žiadny UV filter, takže ho nezabudnite kombinovať s prípravkami s SPF.

Super voľbou po dni strávenom na slniečku je sprchový gél z Aloe vera Holika Holika Aloe 92%, ktorý pokožku po pôsobení slnečných lúčov príjemne upokojí.

 

Aký názor máte na Aloe vera teraz? My môžeme potvrdiť, že kozmetika s výťažkami z tejto rastlinky naozaj funguje. Stačí len nájsť toho správneho parťáka.