Amouage Interlude Man je skrotený oheň

Hľadáte vôňu, ktorá má nevídanú silu, ale vie s ňou zaobchádzať? Pánska Interlude od Amouage vám dodá sebavedomie, bez toho aby na okolie pôsobila arogantne.

Amouage Interlude Man

Najčastejšou kritikou u dámskych parfémov býva to, že sú príliš sladké. Oproti tomu najčastejšia výčitka k pánskym parfémom znie “príliš korenený”. Sladkosť a korenie sú ako keby zaklínadlá, slová, po ktorých siahneme, keď sa parfém vymyká tomu, na čo sme si zvykli - keď je príliš krotký. Máme proste určitú predstavu o tom, ako veľa osobnosti u svojej vône znesieme, a bojíme sa odvážiť ísť trochu ďalej, bojíme sa tú opatrnú hranicu prekročiť. A potom príde Amouage Interlude Man a preskočí ju, ako keby nikdy neexistovala.

Mnoho niche parfémových značiek rozlíšenie na pánske a dámske vône skrátka nerieši, pretože vychádzajú z toho, že ľudia sú schopní si vybrať, čo sa im páči, a to by tiež mali nosiť. Ale Amouage z blízkeho východu ide trochu inou cestou. Vo svojej ponuke má vône pre ženy a pre mužov, ktoré obvykle tvoria dvojice spojené určitým konceptom a zdieľaným menom, skoro ako keby to boli skutočné ľudské páry. I pánska Interlude, o ktorej dnes hovoríme, má svoj ženský náprotivok vystavený okolo podobnej témy.

Kúzlo živice

Ako je zjavné z úvodu, Amouage nebude nič pre bojazlivých, ale napriek tomu sa skvele nosí. Trik spočíva v tom, že sa jej nesmiete báť – keď vyjdete ráno z domu so vztýčenou hlavou, ľudia sa možno sem tam otočia, ale nikoho nenapadne, že sa k vám táto živelná vôňa nehodí. A naopak, v prípade, že vám práve ráno bude chýbať trocha sebavedomia, Interlude vám ochotne pripomenie, že máte na to si s každým problémom poradiť.

Parfumér Pierre Negrin vzal pri tvorbe tohto parfému typický ambrový základ orientálnych vôní a vystaval na ňom kreáciu s dymovým srdcom a drevitými podtónmi. Legenda parfému hovorí o ceste od chaosu smerom k upokojeniu a začiatok Interlude sa naozaj môže zdať trochu neprehľadný vďaka kombinácii ťažších tónov s citrusovou ľahkosťou bergamotu. Každá zložka sa ale čoskoro dosadne na svoje miesto a všetky dohromady vytvoria perfektne ladiaci akord.

Zmieňovaná sladkosť Amouage Interlude nepochádza z vanilky ani kvetov, ako to väčšinou býva. Tento parfém sa nepokúša vzbudiť dojem, že by ste ho mohli ochutnať – nie je to gurmánska vôňa. Jeho sladkosť je zamatová a trochu tajomná, taká, akú v parfémoch vie vykúzliť iba jedna kategória tónov: živica. V tomto prípade konkrétne opoponax, inak známy ako sladké kadidlo. Tón opoponaxu nadväzuje na klasické kadidlo (odtiaľ ten dymový dojem) a ako sa vôňa rozvíja, nastupuje agarové a santalové drevo nasledované korením spolu s pačuli, ktoré Interlude dodávajú korenistú hranu.

Je silná, ale neútočí

I napriek svojej sile a charakteru je Amouage Interlude prekvapivo mierna, čo sa týka projekcie. To je v tomto prípade dobrá správa. Pokiaľ to nepreženiete s aplikáciou, nebude sa vášmu okoliu nijak vnucovať a nespôsobí, že vás kolegovia vyhodia z kancelárie. Po celú dobu nosenia sa bude držať relatívne blízko vašej kože a ľudia okolo vás si ju všimnú skôr akoby mimochodom.

Rovnako ako všetky parfémy od Amouage je Interlude cenovo trochu nákladnejší, ale oplatí sa ako kvalitou samotnej vône, tak i prevedením. Tento parfém totiž drží, a to takmer neuveriteľne. Z pokožky ho ucítite ešte na druhý deň, na odeve sa vám bude držať až do vyprania – to všetko pri jednej jedinej aplikácii. Sami pravdepodobne viete, že hociktorý iný parfém zmizne počas niekoľkých hodín, prípadne vyžaduje aspoň niekoľko prestrieknutí, aby ste ho naozaj cítili. S Interlude tento problém nenastane a fľaštička vám tým pádom vydrží veľmi dlho.

Na letný večer alebo jesenný deň

Pre koho sa teda Amouage Interlude Man hodí najviac? Drevité parfémy podobného charakteru sú samozrejme tradične vnímané ako pánske a odtiaľ sa odvíja i názov, ale nikde nie je napísané, že sa musíte držať konvencií. Omnoho dôležitejší je váš osobný štýl a povaha. Interlude pristane každému, kto sa nabažil jásavých letných vôní a preferuje skôr niečo, čo pripomína ďaleké cesty, vôňu drevených schránok na korenia a nepoznaných kútov sveta.

Nemusíte sa báť, že obsiahnuté kadidlo so sebou prinesie efekt kostolnej vône. Ostatné zložky ho úspešne držia na uzde a namiesto dojmu strohosti tak vyniká tajuplne sladká exotika. Nečakajte preto s Interlude na zimu a bez obáv tento parfém noste už teraz, v menej parných letných dňoch alebo večeroch.  

 

Matej, notino.sk