Beauty tipy a triky: 6 spôsobov, ako použiť rúž

Maybelline Makeup In The City Monika Bagárová

Skúste sa zamyslieť nad zákernou otázkou - Ak by som si na opustený ostrov mala vziať len 1 produkt z celého make-up kufríku, čo by to bolo? Korektor? Riasenka? Alebo rozjasňovač? - Za nás rozhodne rúž! Má totiž širšie využitie než len to klasické na pery a vcelku, poznáte ich všetky?

tekuté a matné rúže Maybelline

1. Rúž na líčka

Že sa krémové lícenky tešia stále väčšej obľube, ste si už asi všimla, pôsobí totiž prirodzenejšie než púdrové a dajú sa lepšie vrstviť. No a ruku na srdce, klasický rúž napr. Color Sensational od Maybelline sa textúrou práve od týchto líceniek veľmi nelíši. Alebo by sa vám mohol hodiť rúž Made For All z rovnakej edície. Má množstvo odtieňov, ktoré splnia to, čo od nich v tomto kroku očakávame. Pre ucelenejšie líčenie, ktoré bude pôsobiť sofistikovanejšie, odporúčame použiť rovnaký rúž na jabĺčka tváre i na pery.

použite rúž Maybelline ako lícenku

2. Balzam ako rozjasňovač

Ak patríte medzi ženy, čo majú vždy v kabelke nejaký ten balzam na popraskané pery, napríklad Baby Lips Hydrate, skúste si ho niekedy aplikovať na vrchnú časť lícnych kostí. Dokážete tak prirodzene nahradiť rozjasňovač a získate glow effect, ktorý dokážu vytvoriť gélové rozjasňovače populárne hlavne v Ázii.

3. Tiene sú len začiatok

Rúž si poradí nielen s rolou báze pod očné tiene, ale ľahko jej zvládne alternovať. Pokiaľ chcete trendy matný look, skúste naniesť ultra matné rúže CS Powder Matte do stredu pohyblivého viečka a rozotrieť ich do strán. Môžete sa skúsiť pohrať aj  s viacerými odtieňmi - najsvetlejší patrí do vnútorného kútika a smerom von voľte tmavšie a tmavšie.

použite rúž Maybelline ako očný tieň

4. Farebné linky tekutým rúžom

Že budú očné linky veľkým trendom roku 2019, už asi viete. A samozrejmosťou budú aj najrôznejšie odtiene. Čiernu, modrú alebo hnedú linku za horúcu novinku nepovažujeme. Ale čo napríklad taká fialová, burgundy alebo rovno žiarivo červená linka? Pokiaľ chcete tento trend najprv otestovať, pokojne siahnite po tekutom rúži SuperStay Matte Ink a tenkom štetci. Naberte štetcom produkt z aplikátora a kreativite sa medze nekladú. Skúsite rovno odvážnu linku s výrazným chvostíkom, alebo len orámujete oko?

použite rúž Maybelline ako očné linky

5. Do tretice oči – nezabúdajte na riasy

Farby sa vkrádajú nielen medzi očné linky, ale aj riasenky. Namočte očistenú kefku z vašej obľúbenej riasenky, ktorá vám došla (pre očistenie ho na chvíľu nechajte ponorený v micelárnej vode) do lesku na pery Hot Lacquer a aplikujte ho na konce rias ako bežnú riasenku. Jednoduché, nevšedné a so skvelým efektom.

použite tekutý rúž Maybelline ako riasenku

6. Bez obočia nie je look hotový

Toto pravidlo už určite poznáte. Obočie dodáva tvári výraz. A s rúžom v matnej hnedej Color Sensational si zvládnete obočie nielen vyplniť, ale tiež ho zafixujete. Rúž zvládne nahradiť pomádu alebo gél a drží chĺpky na mieste. Na pomoc si vezmite ideálne skosený štetec, aby bol efekt čo najprirodzenejší.

použite rúž Maybelline ako pomádu na obočie

Tip: samozrejme nezabudnite na aplikáciu rúžu na pery. Čo znie ako tá najjednoduchšia vec, ale keď príde na výber toho správneho odtieňa pre vás, môže sa to celé trochu skomplikovať. Nad týmto večným honom za tou pravou červenú alebo nude sa zamyslela značka Maybelline a prišla s 6 univerzálnymi odtieňmi klasických rúžov Color Sensational s príznačným názvom Made For All, teda "stvorené pre všetky". Vďaka špeciálnemu vyváženiu základných farieb, studených a teplých pigmentov, nemôžete s týmito rúžmi siahnuť vedľa. Pristanú nielen vám, ale aj kamarátke, kolegyni, dcére i mamičke.

Všetky tieto tipy a triky na využitie rúžov nám poradila oficiálnej make-up artistka značky Maybelline New York pre Česko a Slovensko Margita Skřenková. Ak by vás zaujímalo, ako na niektorý z nich podrobnejšie pozrite na video Make-up in the City, kde sa dozviete, kto vyhral práve vďaka týmto radám stávku: Monika Bagárová alebo Denisa Pfauserová?