Bioderma Photoderm: skvelá ochrana pred slnkom (aj pri mori)

Či sa opaľujete ľahko, alebo túžite po ľahkom „beige“ nádychu, potrebujete kvalitný opaľovací krém. Napríklad jeden z tých, ktoré ponúkajú Bioderma Photoderm.

Vždy som sa snažila opáliť. A namiesto toho? Červený chrbát, zvyšok „tvaroh“. Potom som našťastie pochopila, že svoj fototyp č. 2 nezmením (sú štyri a č. 1 je najcitlivejší) a že najdôležitejšie je zdravie. Preto už od jari postáva v kúpeľni denný krém s SPF 20. Len čo teploty vystrelia nad 25 °C, beriem opaľovacie prostriedky s SPF 30. A keď sa rysuje dovolenka, mám SPF 50. Skvelé je, že si ich všetky môžem vyberať od jednej značky. Bioderma Photoderm má totiž bezpečné opaľovacie krémy pre všetkých. Aj pre vás.

hmla na opaľovanie od Bioderma

Do mestskej džungle

Pokiaľ si slnko užívate len v meste, možno prepadáte dojmu, že opaľovací krém nepotrebujete. Máte pravdu – no len vtedy, keď vám SPF 15 či 20 ponúkne váš pleťový krém či make-up. Inak sa bez „opaľováka“ nevydávajte ani na cestu do práce. Nechránenej pokožke vystavenej slnku dôjdu aj v meste „sily“ už po 15 minútach, potom je v ohrození.

Včas a veľa

Natrieť sa treba 20 minút pred odchodom. A ak myslíte, že sa nasčíta SPF 10 z krému a SPF 10 z make-upu, sklamem vás. Platí len horná vrstva. Skúste radšej spoľahlivú Biodermu. Mám rada napríklad Photoderm zmatňujúci fluid, ktorý nedovolí, aby ste sa leskli, a pritom má SPF 30. Proti starnutiu kože funguje Bioderma Photoderm Anti Age SPF 30 a pre celú rodinu sa na chodenie po meste hodí Bioderma sprej na opaľovanie SPF 30.

slnečná kozmetika s ochranným faktorom Bioderma

Pri mori pritvrďte

Zatiaľ čo fototypy I a II ocenia faktor 50 alebo 50+ aj pri rybníku, tí ostatní ho budú potrebovať pri mori. Tam slnko funguje inak a má silu, aj keď nesvieti. Pamätám si dovolenku v Mexiku: prvý deň bolo pod mrakmi. Tí, ktorí sa nenatierali, liečili si počas zvyšku dovolenky spáleniny. A to vy predsa nechcete. Pokiaľ môžem poradiť, berte opaľovaciu hmlu Bioderma SPF 50+. Nemusí sa roztierať, čo baví netrpezlivých mužov aj neposedné deti. Použiť ju môžete od trojročných vyššie, pre menších je tu Bioderma Photoderm Kid ochranný sprej SPF 50. Takmer bez práce je tiež bronzujúci suchý olej na opaľovanie Bioderma SPF 50+, ktoré udrží farbu aj po dovolenke. A ak sa bojíte pigmentových škvŕn, zaberie Bioderma Photoderm Laser.

bronzujúci olej na opaľovanie Bioderma

Nič nepodceňujte

Mimochodom, staráte sa v lete o pery? S dôverou sa obráťte na tyčinku na pery a citlivé miesta Bioderma Photoderm Max SPF 50. A nezabúdajte ani na rozmaznávanie „after sun“. Intenzívna SOS hmla po opaľovaní je skvelá na regeneráciu kože a upokojí aj tú pripálenú. No a ak viete, že opaľovanie naozaj nie je nič pre vás, ponúka Bioderma iné riešenie: samoopaľovací hydratačný sprej Autobronzant. Má vynikajúce recenzie, tak možno čoskoro pripojíte aj tú svoju…

hmla na opaľovanie Bioderma Photoderm s ochranným faktorom SPF 50